Purezento

Okładka książki Purezento Joanna Bator
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Okładka książki Purezento
Joanna Bator
7,2 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Wydawnictwo: Znak Ekranizacje: Pure (2002) literatura piękna
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Znak
Data wydania:
2017-11-29
Data 1. wyd. pol.:
2017-11-29
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324050277
Ekranizacje:
Pure (2002)
Tagi:
literatura polska
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 12 (72) / 2023 Anna Alboth, Joanna Bator, Sandra Frydrysiak, Maria Halber, Chris Heath, Aleksandra Herzyk, Aglaja Janczak, Katarzyna Kazimierowska, Paweł Kicman, Zuzanna Kowalczyk, Anna Krztoń, Karolina Lewestam, Caleb Azumah Nelson, Redakcja magazynu Pismo, Tomasz Różycki, Filip Springer, Miłosz Szymański
Ocena 7,3
Pismo. Magazyn... Anna Alboth, Joanna...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 11 (59) 2022 Joanna Bator, Karolina Breguła, Edyta Bystroń, Maria Cyranowicz, Gaja Grzegorzewska, Tomasz Grzyb, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Jakub Małecki, Marcin Napiórkowski, Wojciech Plewiński, Kacper Pobłocki, Redakcja magazynu Pismo, Beata Szady, Monika Szewczyk-Wittek, Katarzyna Szyngiera, Mirosław Wlekły
Ocena 7,2
Pismo. Magazyn... Joanna Bator, Karol...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Piękno skazy



841 1 313

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
1404 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
956
793

Na półkach: ,

Niestety, chyba pozostanę fanką pięciu pierwszych książek Joanny Bator. Mam wrażenie, że od "Wyspy Łzy" jest coraz gorzej, "Rok królika" bardzo mnie rozczarował, pomyślałam, że może teraz będzie lepiej.

"Japońska i na wskroś tajemnicza", taka informacja jest na okładce. Po przeczytaniu wiem, że może i japońska, bo dzieje się w Japonii, ale tajemnicy nie mogę się w niej doszukać żadnej. Przeciwnie, wszystko tu jest za proste, bardzo przewidywalne, mnóstwo "oczywistych oczywistości" i nuda.

Bohaterka co dzień jeździ na rowerze, czasem zabiera kota, ogląda tego samego misia na balkonie, robi zakupy, relacjonuje, co widzi po drodze. Czasem dzwoni do matki i przypomina sobie jej motta życiowe.
Trafił jej się nieoczekiwany prezent w postaci prawie darmowego pobytu w Tokio w domu pani Myoko. Sama jest po przejściach, jej chłopak zginął w wypadku, więc teraz "skleja skorupy", które w niej grzechoczą i próbuje spłoszyć "rekiny ludojady". Irytujące było dla mnie ciągłe przywoływanie tej metafory, mającej obrazować jej traumę.

Bohaterka (bezimienna) próbuje skleić swoje życie, uczestnicząc w kursie kintsugi, polegającej na sklejaniu rozbitych naczyń za pomocą specjalnego kleju z dodatkiem złota.
Pojawi się Mistrz Myo, uczennica okaże się utalentowana, a stąd już tylko krok do nowej miłości.

Widzę z ocen, że jestem w mniejszości. Niestety trudno mi się tu doszukać "poruszającej historii utraty i miłosnej odnowy". Przeczytałam, bo tylko 282 strony, a i sporo pustego miejsca między kolejnymi rozdziałami. Dowiedziałam się nieco o potrawach japońskich, o klimacie Tokio i Kamakury i tak ogólnie o ludziach mijanych na ulicy, wciąż tych samych.

Moją sympatię wzbudził czarny kot Mushin z osobliwymi upodobaniami do jeżdżenia w koszyku roweru na spacery i jadania makaronów z warzywami i rybą. Mój czarny kot nie ma takich zwyczajów.

Niestety, chyba pozostanę fanką pięciu pierwszych książek Joanny Bator. Mam wrażenie, że od "Wyspy Łzy" jest coraz gorzej, "Rok królika" bardzo mnie rozczarował, pomyślałam, że może teraz będzie lepiej.

"Japońska i na wskroś tajemnicza", taka informacja jest na okładce. Po przeczytaniu wiem, że może i japońska, bo dzieje się w Japonii, ale tajemnicy nie mogę się w niej...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 688
  • Chcę przeczytać
    1 014
  • Posiadam
    300
  • 2018
    109
  • Ulubione
    72
  • Teraz czytam
    41
  • 2019
    35
  • 2022
    15
  • 2020
    13
  • 2021
    13

Cytaty

Więcej
Joanna Bator Purezento Zobacz więcej
Joanna Bator Purezento Zobacz więcej
Joanna Bator Purezento Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także