literatura polska
Ag2S

Co może grozić komuś, kto stracił już wszystko? W śnieżną wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy dochodzi do tragedii. Sześć lat później w mazurskiej chacie nad jeziorem staje się cud. Niektórzy ludzie, choćby mieli wszystko, nie będą szczęśliwi. Inni nie mają nic, a potrafią cieszyć się życiem. Nataniel należał do tych drugich. W przeszłości uległ poważnemu wypadkowi, potem zmarła jego...

Co może grozić komuś, kto stracił już wszystko?

W śnieżną wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy dochodzi do tragedii.
Sześć lat później w mazurskiej chacie nad jeziorem staje się cud.

W przeszłości uległ poważnemu wypadkowi,
potem zmarła jego ukochana mama, a teraz stracił jeszcze dach nad głową.
Nie miał nic, ale zyskał wolność i mógł ruszać w nieznane.

Senna – zagubiona wśród lasów wioska na Mazurach – miała być tylko krótkim przystankiem w jego podróży. Zatrzymał się w małej, opuszczonej chacie nad brzegiem jeziora. Miejscowa legenda głosiła, że ktokolwiek w niej zamieszka, straci to, co kocha.

Ale co może grozić komuś, kto stracił już wszystko?
Czy los nie mógłby w końcu nagrodzić dobrego serca i szlachetnej duszy?

„Gwiazdka z nieba” to pierwsza część nowej serii Katarzyny Michalak. Tom II, „Promyk słońca”, ukaże się wiosną 2018 roku.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

MarCyśka | 2018-02-19
Na półkach: Mam! 😍, Przeczytane
Przeczytana: 19 lutego 2018

Hmm.. Od czego by tu zacząć?
Może zacznijmy od okładki. Owszem, jest piękna, ale nie nabierzcie się na nią, bo nie ma prawie nic wspólnego z książką. Cóż, nie ocenia się książki po okładce.
Jeśli chodzi o samą historię to do mniej więcej połowy książki nawet mi się podobała, ale potem to już było tylko gorzej. Prawie wszystko było do przewidzenia, chociaż końcówka trochę mnie zaskoczyła. Naiwność bohaterów była bardzo denerwująca, a niektóre sceny były naprawdę niepotrzebne.. Nat zachowywał się jak mały chłopiec, a nie jak 27-latek. Marta nie wiadomo czego tak naprawdę chciała, jedynie Mateusz jako tako mi przypadł do gustu. Trochę się zawiodłam na tej książce, oczekiwałam czegoś lepszego ze świątecznym klimatem.
Podsumowując... W tej opowieści naprawdę wystarczyłby mi tylko pies, konie i chata nad jeziorem.

wiejskifilozof | 2018-01-03

Katarzynę Michalak nie trzeba przedstawiać.Różnie się ją mi czytało.
Teraz przyszła kolej,na kolejną najnowszą powieść.Pod tytułem Gwiazdka Z Nieba.

Okładka powieści jest bardzo nastrojowa,taka dająca nadzieję na lepsze czasy.Czego symbolem jest ta lampka,trzymana przez dziecko.

Fabułą przyznam,jest bardzo dobrze napisana.
Kiedy Nataniel ( brawo za tak oryginalne imię ) traci i dom i matkę.
Jego życie zmienia się, w zastraszającym tempie.
Jego przyjazd w Mazury,wpływa znacząco na wiele osób.
Michalak ,nie opisuję nam wsi.Jego sielsko-anielskiej,łagodnego miejsca.
Co prawda większość ludzi,jest tu życzliwych.
Ale zdarzają się też osoby,z którymi trudno było by się zaprzyjaźnić.

Autorka przyzwyczaiła mnie,do pięknego opisu przyrody.Kępy brzóz,czy jezior.
Ja lubię takie widoki,to dla mnie ważny czynnik.Przy pozytywnej opinii za książki.

Niestety człowiek,bywa największym potworem na świecie,czego dowodem.
Jest okrucieństwo wobec zwierząt.Trudno było czytać,bez emocji.Jakim złym...

Opinie na temat powieści pani Michalak są bardzo różne. Od zachwytów po te bardzo negatywne. Wiadomo każdy ma swój gust i swoje odczucie w odbiorze książki.
Ja lubię od czasu do czasu oderwać się od rzeczywistości i przeczytać coś w stylu powieści pani Michalak, powieści przy której nie trzeba zbyt dużo myśleć bo autorka wszystko sama tłumaczy, ale jednocześnie powieści która wciąga i ma jakieś przesłanie. Bo autorka potrafi do całej akcji wcisnąć tematy trudne, chociaż ciągle aktualne jak choćby okrucieństwo wobec zwierząt czy problem "czyścicieli kamienic".
"Gwiazdka z nieba" to taka słodko-gorzka historia przede wszystkim o sile przyjaźni, o ludziach na których zawsze można liczyć, którzy bezinteresownie pomagają bo wiedzą, że dobro zawsze do człowieka wraca.
Tym razem bohaterem jest Nataniel, młody człowiek który dużo już w życiu przeszedł, a teraz po stracie mieszkania, szuka swojego miejsca na ziemi. I znajduje je w maleńkiej mazurskiej miejscowości, właśnie dzięki pomocy...

eduko7 | 2017-12-31
Przeczytana: 28 grudnia 2017

Okładka urocza, zapowiadająca pogodną treść? Czy rzeczywiście? Nie! Autorka podejmuje ważne, trudne tematy. Ale chyba w czasie Świat Bożego Narodzenia serce dąży do czegoś innego. W powieści „Gwizdka z nieba” dominują bezmyślność, odrzucenie drugiego człowieka, bestialstwo względem zwierząt. Pogubiony bohater, nie potrafiący uwolnić się od demonów przeszłości. Dla równowagi pojawiają się: dobro, bezinteresowność napotkanych ludzi. Rodzi się nadzieja, ta która nigdy nie powinna wygasać, do końca stanowić koło ratunkowe. I tylko to sprawiło, że nie odłożyłam tej lektury na później. Może kolejny tom będzie mniej mroczny, przyniesie rozwiązanie niektórych problemów.

Biblioteczka Rudej | 2017-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2017

Katarzyna Michalak to jedna z najpoczytniejszych polskich autorek, której ja niestety nie ostanę fanką, chociaż skłamię jeśli powiem,że nie czytam jej książek,ale ja czytam wszystko łącznie z ulotkami od leków, więc to już nie nowość.Pewnie spotkam się z falą krytyki,ale mnie ta książka nie zafascynowała i nie umiem na siłę pisać ochów i achów.Szczerze mówiąc to teraz mam problem ze skleceniem paru zdań,ale ....spróbuję.Nie znaczy to jednak,że książka jest słaba,ona nie jest dla mnie i nie jest nam po prostu po drodze.
Więcej na blogu http://rudabiblioteczka.blogspot.com/2017/11/katarzyna-michalak-gwiazdka-z-nieba.html?m=1

Gola | 2017-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2017

Ciepła powieść akurat na pierwszy śnieg za oknem. Poranione dusze, przyjaciele, piękne okoliczności przyrody. Książka trochę smutna, trochę dająca nadzieję. Czytadełko ale przyjemne. Może ktoś powie, że za słodkie, że te zbiegi okoliczności. Będzie miał rację ale i tak szczerze polecam.

nieperfekcyjnie | 2017-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Okładka skradła moje serce - mała dziewczynka z lampionem w dłoni, a wokół niej śnieg, śnieg i jeszcze więcej śniegu. Nic dziwnego, że nastawiłam się na uroczą historię w świątecznym klimacie, która rozpali w moim sercu płomyk nadziei, a wszystkie problemy odejdą na bok. Cóż, mogę rzec jedno - owa historia to idealne odzwierciedlenie całej twórczości Katarzyny Michalak. Z tego względu jej zagorzali fani nawet przez chwilę nie powinni mieć wątpliwości, czy ta opowieść spełni ich oczekiwania. Jednocześnie osoby, które nie czują mięty do utworów tej pisarki, powinni omijać "Gwiazdkę z nieba" szerokim łukiem.

Nataniel zupełnie przypadkiem trafia do Sennej, zakochując się w mazurskiej chacie, w której pragnie zamieszkać. Na jego drodze pojawia się dwoje wspaniałych ludzi: Marta i Mateusz - stają się jego powiernikami, choć sami nie mają najłatwiej w życiu. Do Nataniela cały czas puka przeszłość, nie dając o...

Joanna | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Uwielbiam ta autorke. Pisze takie historie z życia wziete chociaż troche nieprawdopodobne. Bo zycie to nie bajka. A w jej książkach dobro zawsze zwycieza. I kazdy w to chce wierzyc.

Mak | 2017-12-04
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Widząc okładkę „Gwiazdki z nieba” i czytając opis książki, pomyślałam, że zapowiada się całkiem nieźle. A zachęcona wszystkimi pozytywnymi opiniami i przede wszystkim reklamą i promocją książki przez samą autorkę spodziewałam się naprawdę świątecznej bomby. Dlatego, gdy na Targach Książki zobaczyłam Gwiazdkę nie wahałam się z zakupem. Tym bardziej, że nie znałam wcześniej twórczości Katarzyny Michalak, a ostatnio bardzo polubiłam twórczość polskich pisarek.

Ale po przeczytaniu książki mam mieszane uczucia i trochę brakuje mi słów. Spodziewałam się bardziej świątecznego klimatu, atmosfery zbliżających się świąt i lekkiej historii z bajkowym zakończeniem. A książka okazała się smutną historią doświadczonego przez los Nataniela i okrutnie potraktowanych zwierząt – oślepionej Trusia, transporcie koni na rzeź…

Książkę mimo wszystko pochłonęłam szybko, wszyscy bohaterowie raczej przypadli mi do gustu, choć naiwność bohatera, który przygarnia wszystko co się da, trochę mnie zaskoczyła....

Georgia | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Mam mieszane uczucia co do tej książki.
Początek zapowiada się bardzo interesująco,ale im dalej się czyta tym bardziej pozytywne emocje opadają w dół.
Ale to indywidualna ocena każdego z nas - zależy co kto szuka w książce.
A tu można znaleźć wszystko: od groma nieszczęść,miłość,namiętność i przeplatające się dobro,zło i wyrachowanie.
Nie brakuje też i pikantnych scen.
Mam nadzieję,że druga część mnie pozytywnie zaskoczy i będzie szczęśliwe zakończenie.