Gwiazdka z nieba

Wydawnictwo: Znak Literanova
literatura polska
Ag2S

Co może grozić komuś, kto stracił już wszystko? W śnieżną wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy dochodzi do tragedii. Sześć lat później w mazurskiej chacie nad jeziorem staje się cud. Niektórzy ludzie, choćby mieli wszystko, nie będą szczęśliwi. Inni nie mają nic, a potrafią cieszyć się życiem. Nataniel należał do tych drugich. W przeszłości uległ poważnemu wypadkowi, potem zmarła jego...

Co może grozić komuś, kto stracił już wszystko?

W śnieżną wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy dochodzi do tragedii.
Sześć lat później w mazurskiej chacie nad jeziorem staje się cud.

W przeszłości uległ poważnemu wypadkowi,
potem zmarła jego ukochana mama, a teraz stracił jeszcze dach nad głową.
Nie miał nic, ale zyskał wolność i mógł ruszać w nieznane.

Senna – zagubiona wśród lasów wioska na Mazurach – miała być tylko krótkim przystankiem w jego podróży. Zatrzymał się w małej, opuszczonej chacie nad brzegiem jeziora. Miejscowa legenda głosiła, że ktokolwiek w niej zamieszka, straci to, co kocha.

Ale co może grozić komuś, kto stracił już wszystko?
Czy los nie mógłby w końcu nagrodzić dobrego serca i szlachetnej duszy?

„Gwiazdka z nieba” to pierwsza część nowej serii Katarzyny Michalak. Tom II, „Promyk słońca”, ukaże się wiosną 2018 roku.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Gola | 2017-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciepła powieść akurat na pierwszy śnieg za oknem. Poranione dusze, przyjaciele, piękne okoliczności przyrody. Książka trochę smutna, trochę dająca nadzieję. Czytadełko ale przyjemne. Może ktoś powie, że za słodkie, że te zbiegi okoliczności. Będzie miał rację ale i tak szczerze polecam.

gosia123 | 2017-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2017

Katarzyna Michalak to jedna z najpoczytniejszych polskich autorek, której ja niestety nie ostanę fanką, chociaż skłamię jeśli powiem,że nie czytam jej książek,ale ja czytam wszystko łącznie z ulotkami od leków, więc to już nie nowość.Pewnie spotkam się z falą krytyki,ale mnie ta książka nie zafascynowała i nie umiem na siłę pisać ochów i achów.Szczerze mówiąc to teraz mam problem ze skleceniem paru zdań,ale ....spróbuję.Nie znaczy to jednak,że książka jest słaba,ona nie jest dla mnie i nie jest nam po prostu po drodze.
Więcej na blogu http://rudabiblioteczka.blogspot.com/2017/11/katarzyna-michalak-gwiazdka-z-nieba.html?m=1

nieperfekcyjnie | 2017-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Okładka skradła moje serce - mała dziewczynka z lampionem w dłoni, a wokół niej śnieg, śnieg i jeszcze więcej śniegu. Nic dziwnego, że nastawiłam się na uroczą historię w świątecznym klimacie, która rozpali w moim sercu płomyk nadziei, a wszystkie problemy odejdą na bok. Cóż, mogę rzec jedno - owa historia to idealne odzwierciedlenie całej twórczości Katarzyny Michalak. Z tego względu jej zagorzali fani nawet przez chwilę nie powinni mieć wątpliwości, czy ta opowieść spełni ich oczekiwania. Jednocześnie osoby, które nie czują mięty do utworów tej pisarki, powinni omijać "Gwiazdkę z nieba" szerokim łukiem.

Nataniel zupełnie przypadkiem trafia do Sennej, zakochując się w mazurskiej chacie, w której pragnie zamieszkać. Na jego drodze pojawia się dwoje wspaniałych ludzi: Marta i Mateusz - stają się jego powiernikami, choć sami nie mają najłatwiej w życiu. Do Nataniela cały czas puka przeszłość, nie dając o...

Georgia | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Mam mieszane uczucia co do tej książki.
Początek zapowiada się bardzo interesująco,ale im dalej się czyta tym bardziej pozytywne emocje opadają w dół.
Ale to indywidualna ocena każdego z nas - zależy co kto szuka w książce.
A tu można znaleźć wszystko: od groma nieszczęść,miłość,namiętność i przeplatające się dobro,zło i wyrachowanie.
Nie brakuje też i pikantnych scen.
Mam nadzieję,że druga część mnie pozytywnie zaskoczy i będzie szczęśliwe zakończenie.

MoniS | 2017-12-06
Przeczytana: 04 grudnia 2017

Nie jest to książka nastrajająca na święta a okładka całkowicie mnie zmyliła bo oczekiwałam słodkiej historii a okazało się że nie brakuje tutaj nawet scen erotycznych (nie żeby mi się nie podobały). Spodziewałam się czegoś innego. Jednak jeśli przymknąć oko na wiele wręcz spadających z nieba rzeczy, wulkanu emocji ze wszystkich stron oraz zbiegów okoliczności to czyta się dobrze i szybko :)

Mak | 2017-12-04
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Widząc okładkę „Gwiazdki z nieba” i czytając opis książki, pomyślałam, że zapowiada się całkiem nieźle. A zachęcona wszystkimi pozytywnymi opiniami i przede wszystkim reklamą i promocją książki przez samą autorkę spodziewałam się naprawdę świątecznej bomby. Dlatego, gdy na Targach Książki zobaczyłam Gwiazdkę nie wahałam się z zakupem. Tym bardziej, że nie znałam wcześniej twórczości Katarzyny Michalak, a ostatnio bardzo polubiłam twórczość polskich pisarek.

Ale po przeczytaniu książki mam mieszane uczucia i trochę brakuje mi słów. Spodziewałam się bardziej świątecznego klimatu, atmosfery zbliżających się świąt i lekkiej historii z bajkowym zakończeniem. A książka okazała się smutną historią doświadczonego przez los Nataniela i okrutnie potraktowanych zwierząt – oślepionej Trusia, transporcie koni na rzeź…

Książkę mimo wszystko pochłonęłam szybko, wszyscy bohaterowie raczej przypadli mi do gustu, choć naiwność bohatera, który przygarnia wszystko co się da, trochę mnie zaskoczyła....

Asia | 2017-12-12
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Z ogromnym bólem serca stwierdzam, że tym razem Pani Kasia nie popisała się zbytnio, a szkoda. Do sięgnięcia po tą powieść zachęcił mnie oczywiście fakt, że jest napisana przez Panią Michalak, drugi powód to okładka. Jest po prostu prześliczna, idealna na nadchodzące święta. Następnie zachęcił mnie opis... Spodziewałam się, że kolejny raz będę miała do czynienia z przepiękną opowieścią. Niestety tak się nie stało. "Gwiazdka z nieba" jest jakaś, taka, nijaka. Początek, nie powiem zapowiadał się ciekawie, ale z każdą następną przekręcaną stroną chciałam po prostu skończyć ją i mieć to już za sobą. Fabuła niestety nie "porwała" mnie. Bohaterowie? Nie zaprzyjaźniłam się z nimi. Ogólnie daję ocenę 5, ale tylko i wyłącznie przez sympatię do Pani Kasi.

książkowelove | 2017-12-10

Czuje się rozczarowana, a jednocześnie oszukana. Sama okładka, jak i czas wydania książki wskazuje na jej świąteczny wymiar. A tutaj niespodzianka!
Przeciętna historia, zbyt absurdalna by mogła się wydarzyć, rozterki sąsiadów, krótki opis życia na wsi i piękne mazurskie widoki. Ale, gdzie te święta? Na kilka stron przed zakończeniem dowiadujemy się, że jakaś Wigilia będzie. Ta książka mogłaby zostać wydana zarówno w czerwcu, jak i lipcu bo ze świąt ma tyle co te miesiące.. To moja pierwsza powieść autorstwa pani Katarzyny i obawiam się, że upłynie chwilę czasu nim sięgnę po kolejną..

liducha | 2017-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2017

Bardzo fajna książka. Czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Był moment, że stała się nudna, ale szybko minął. Nie widziałam tylko, że będzie kolejna część.

Dominika | 2017-11-15

Bardzo przyjemna lektura .Koniec książki wprowadza w świąteczny nastrój.Czekam na kolejny tom.Mysle że każdy z nas marzy o takiej chacie

Exodus