L_Settembrini

Precyzyjnie – jak laserem. Czule – z głębi serca. Z realu i z przestrzeni wirtualnej. Zawsze – w punkt. Jak na poetkę i pisarkę przystało, Anna Janko patrzy na świat oczami szeroko otwartymi na doznania, na chwile i spina je słowami w obserwacje. Annę inspiruje wszystko, a zwłaszcza to, w czym nie zawsze uczestniczy sama, a jedynie zauważa – zwłaszcza w Internecie, bo to z powodu częstego...

Annę inspiruje wszystko, a zwłaszcza to, w czym nie zawsze uczestniczy sama, a jedynie zauważa – zwłaszcza w Internecie, bo to z powodu częstego używania przez nas tego narzędzia książka i cykl felietonów w magazynie „Zwierciadło” zaczerpnęły tytuł.
Buszowanie w Internecie może dostarczyć wiedzy, rozrywki – a dla Ani jest źródłem nieustającej inspiracji. Czasem czuje się jak Calineczka wśród mięśniaków i próbuje rozszyfrować w jaki sposób kodują oni swoje plany treningowe, czasem szuka możliwości spowiedzi online, a czasem zgłębia tajniki stron oferujących styl życia bez jedzenia.
Często sama testuje skuteczność niektórych ofert, często wrodzony sceptycyzm staje się barierą, by tego nie robić. Jedno jest pewne – strona wyszukiwarki internetowej jest ustawiona na jej komputerze jako strona startowa.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Książka jest zbiorem felietonów, czasem przyjemnych i zmuszających do refleksji, a czasem nudnych i ciągnących się w nieskończoność...
Na początku całkiem przyjemnie mi się czytało - zdarzało się nawet, że jakiś tekst wywołał uśmiech na mej twarzy. Jednak im dalej, tym coraz bardziej dłużyło mi się czytanie.
Wydaje mi się, że do jednorazowego przeczytania trochę tym felietonów za dużo, bardziej chce się sięgnąć po tę książkę od czasu do czasu, dla relaksu i oderwania od tradycyjnych powieści.

Kamil | 2018-02-11
Przeczytana: 09 lutego 2018

Jaki internet jest, każdy widzi – chciałoby się powiedzieć. Korzystamy z sieci w sposób powszedni, tak jakby była to sprawa oczywista – od zawsze, na zawsze. No bo jak poradzić sobie bez dostępu do wyszukiwarki, w której na pstryk można znaleźć informacje o przepisie lub numerze do urzędu, o tym, jak napisać podanie, albo o tym, na jaki film warto się wybrać w ten weekend? Anna Janko w podobny sposób podchodzi do przestrzeni internetowej, jednak oczywistość jej recepcji polega na czymś zupełnie innym – na traktowaniu forów, blogów czy stron jako ewidentnego zwierciadła nas samych, oczywistej drogi do poznania jakiejś części dzisiejszego świata.

„Przeglądarka. Felietony poufałe” bardzo trafnie analizuje nasze zachowania w internecie, posługując się różnymi środkami lub może bardziej sposobami poznawczymi. Przede wszystkim jest to swoista dla felietonów gra porównaniami i budowania zaskakujących analogii, łączących temat główny (w tym wypadku – internet) z czymś, czego czytelnik...

Piwoszek | 2017-12-03

Tragicznie słaba. Nie wiem, jak to można było wydać taką książkę.

Madame Booklet | 2017-12-19
Przeczytana: 27 listopada 2017

Jacy jesteśmy, gdy porywają nas szpony Internetu? Stajemy się bardziej prawdziwi czy wręcz odwrotnie – tworzymy własne, wybujałe alter ego, które reprezentuje naszą osobowość w wirtualnej rzeczywistości? Jak bardzo zaciera się granica dzieląca nas od cyberprzestrzeni? Anna Janko poprzez swoją niezwykle wnikliwą obserwację, próbuje zrozumieć rozpędzony świat i jego szaleństwa. "Przeglądarka. Felietony poufałe" jest zbiorem tekstów o tym, co udało jej się dostrzec w cyberprzestrzeni, która jest odbiciem naszej rzeczywistości, nierzadko kończącym się czkawką.

"Ale internet to nie jest jakiś tam sobie zwykły wynalazek. To Genesis! Początek Nowego, Stworzenie Świata! Dziś nikt nie przewidzi, jak się potoczą losy ludzkości złapanej w sieć! To tylko Bóg jeden wie".

Pisarka nie ukrywa, że świat wirtualny jest również i dla niej bardzo kuszący. Ale jako dojrzała kobieta, potrafi dostrzec zagrożenia wynikające z kontaktu z nim. Podążając za autorką, analizujemy razem liczne fora, na...

Mustela | 2018-03-13
Przeczytana: 13 marca 2018

Taka koło wanny, co przeczytasz jeden czy kilka felietonów raz po raz.... Letnia książka,choć językiem pisana przyjemnym.

cichydom | 2018-02-04
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki