Polska starożytna

Ossolineum
1980-01-01
1980-01-01
polska starożytność

Okładka książki Słowianie i ich sąsiedzi we wczesnym średniowieczu Tadeusz Baranowski, Krystyna Bieńkowska, Felix Biermann, Mariusz Błoński, Sebastian Brather, Wojciech Brzeziński, Michał Brzostowicz, Andrzej Buko, Wojciech Chudziak, Elżbieta Dąbrowska, Maria Dekówna, Władysław Duczko, Marek Dulinicz, Gabriel Fusek, Halina Gajewska, Igor Olegowicz Gawrituchin, Jan Gurba, Witold Hensel, Zdzisław Hensel, Stanisława Hoczyk-Siwkowa, Danuta Jaskanis, Jan Jaskanis, Leszek Kajzer, Michał Kara, Halina Karwowska, Urszula Kobylińska, Zbigniew Kobyliński, Hanna Kóčka-Krenz, Andrzej Kokowski, Andrzej Koperski, Tomasz Kordala, Wanda Kozak-Zychman, Dariusz Krasnodębski, Zygmunt Krzak, Zofia Kurnatowska, Irena Kutyłowska, Jarosław Lewczuk, Nikołaj Władimirowicz Łopatin, Władysław Łosiński, Waldemar A. Moszczyński, Magdalena Natuniewicz-Sekuła, Tomasz Nowakiewicz, Wojciech Nowakowski, Andrej M. Oblomskij, Michał Parczewski, Jacek Poleski, Andrzej Sikorski, Katarzyna Skrzyńska, Leszek Paweł Słupecki, Urszula Stankiewicz, Teresa Stawiarska, Stanisław Suchodolski, Grzegorz Teske, Przemysław Urbańczyk, Wojciech Wróblewski, Jacek Wrzesiński, Dariusz Wyczółkowski, Barbara Zawadzka-Antosik, Robert Żukowski
Słowianie i ic... Tadeusz Baranowski,...
Okładka książki Dzieje Płocka. Tom 1. Historia miasta do 1793 roku Benedykt Czarnecki, Michał Marian Grzybowski, Witold Hensel, Alicja Krymowa, Anna Maria Stogowska, Stella Maria Szacherska, Włodzimierz Szafrański, Góralski Wojciech, Andrzej Zahorski, Tadeusz Eugeniusz Żebrowski, Leszek Zygner
Dzieje Płocka.... Benedykt Czarnecki,...

Trudno mi tę książkę ocenić, bo to naukowa praca o naszych pradziejach. Bardziej przerzuciłem strony niż przeczytałem. Dla zainteresowanych.

Solidne grube tomisko, rzetelna wiedza. Praca naukowa dotycząca najstarszych dziejów Polski. Mi najbardziej utkwiła kultura pucharów lejkowatych.

• Archeologia
  • Historyczne
  • 7) Historia PL: 1) Początki
  • Nieklasyfikowalne
  • Archeologia i historia
  • Inwentaryzacja

Dodaj cytat z książki Polska starożytna