Italia do zjedzenia

Wydawnictwo: Wilga
Sophy

Italię kochamy za całokształt, za krajobrazy, za sztukę i za jedzenie! "Italia do zjedzenia" jest osobistym połączeniem książki kucharskiej i przewodnika po Włoszech. W środku znajdziemy historię kuchni i historii sztuki ujęte w krótkie i przystępne teksty opatrzone zdjęciami z licznych podróży autora do Italii.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Anna Tyrała | 2017-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2017

Italia do zjedzenia to jednak nie jest zwykła książka kucharska. Jej autor zabiera nas w podróż po różnych regionach Włoch prezentując nam nie tylko ciekawostki z tego regionu, ale co najmniej po jednym przepisie z każdego z nich. Całość ozdobiona jest pięknymi i minimalistycznymi zdjęciami potraw, które sprawiają, że książka stanowi spójną całość.
Uroku książce dodają zdjęcia z podróży po Włoszech, które wykonuje sam autor, czyli Bartek Kieżun. Dzięki niemu możemy poznać Italię taką, jakiej nigdy sami byśmy nie poznali. To zdecydowanie moje największe odkrycie książkowe tego roku, po które będą sięgać tak często, jak zatęsknię za ciepłym słońcem Italii.

Redhead | 2018-08-23

Podróż, która przestawia nam nie tylko kuchnię, ale także całą Italię - od architektury po zwyczaje. Autor z zamiłowaniem oddaje się bowiem nie tylko włoskiej kuchni, ale także podróżom, pokazując nam świat przez pryzmat swoich własnych doświadczeń. Pełna anegdot, przepisów i ciekawostek książka, która zachwyca rozmachem i klimatem.

Bardziej wyczerpującą opinię o książce dodałam na blogu Redhead in Wonderland, gdzie serdecznie zapraszam:

Renoir_ | 2018-09-02

Idealna książka żeby odpłynąć na południe w pochmurną niedzielę. Połączenie podróży jedzenia i sztuki (czy może być coś lepszego?) Zazdroszczę autorowi jego włoskiego doświadczenia. Polecam. Ps. Nie na głodniaka

Wiedźminka | 2018-08-06
juleks | 2018-06-02