The Wild

Okładka książki The Wild K. Webster
Okładka książki The Wild
K. Webster Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: The Wild (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Wild (tom 1)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2017-08-02
2017-08-02
1974092801

Książka jest zdecydowanie o tematyce "taboo" i tylko tej tematyce chyba zawdzięcza taką popularność. Wyjątkowo moja ocena nie jest powiązana z gorszącą relacją, którą opisuje. To jest po prostu beznadziejnie napisana powieść, przy której 50 twarzy greya to arcydzieło literatury erotycznej.

Książka ma zaledwie 130 stron, bo napisana jest manierą 10 latka, który nie do końca wie, że wydarzenia powinny być zbudowane z obszerniejszych opisów niż same powierzchowne przekazanie akcji. Bohaterowie co rusz natrafiają na jakieś traumatyczne, bliskie śmierci doświadczenia, które autorka potrafi streścić w trzech zdaniach. Problemy psychiczne, depresja, żałoba są tu spłycone do ich karykaturalnej wersji albo w ogóle pominięte. Całej historii brakuje jakiejkolwiek logiki, spójności czy sensu, a bohaterowie tylko irytują swoją głupotą. Brak jakiejś fabuły najbardziej rzuca się pod koniec gdzie chyba nawet samej autorce znudził się ten gniot i postanowiła zrobić szybki przeskok "2 lata później", potem po 3 stronach "5 miesięcy później" by wreszcie poddać się i skończyć na "i żyli długo i szczęśliwie" (naprawdę nie wiem na jakiej podstawie ukazała się druga część tej marnizny).

To nie zasługuje nawet na 1 gwiazdkę. Strzeżcie się wszyscy i sięgajcie tylko na własną odpowiedzialność dlatego, że to nie tematyka was przyprawi o mdłości, a sposób w jaki została opisana.

Okej, jest to pierwsza książka, która zmusiła mnie do napisania recenzji. Wzbudziła we mnie tak wiele dziwnych emocji i uczuć, że musiałam dać im tutaj upust. Jako, że z dziełami K. Webster miałam już styczność i wiem, że lubi ona pomęczyć psychikę czytelnika, to podeszłam do tej pozycji z otwartym umysłem. „The Wild” na oficjalnej stronie K. Webster znajduje się w zakładce BANNED, więc nie powinnam być zaskoczona tym co się w niej znajduje…

Ale, to co przeczytałam było dla mnie o jeden krok za dużo w stronę tematyki „taboo”. Relacja, która opisana jest w tej książce jest dla mnie tak bardzo nie do przełknięcia/zaakceptowania, że aż brakuje mi słów. Mimo, iż w zakończeniu książka wraca do jakiegoś tam poziomu przyzwoitości, to po tym co czyta się przez 90% czasu, dla mnie nie było już powrotu.

Dla podsumowania, mówi się „nie da się odzobaczyć zobaczonego” to ze względu, na książkę będzie – Nie da się odczytać przeczytanego. Niestety.

• Romans
  • 8/10