Książka Roku 2018

Grievous

Cykl: Scarlet Scars (tom 2)
Wydawnictwo: Kindle Edition
angielski
mclena

Once upon a time, there was a girl who stopped believing in fairy tales after her innocence was stolen. Morgan Myers is tired. So damn tired. Most people either push her around or brush her off, and she's not putting up with it anymore. Determined to reclaim the life that had been stolen from her, she puts her trust in the last person she ever expected to: the notorious they call Scar. Morgan...

Morgan Myers is tired. So damn tired. Most people either push her around or brush her off, and she's not putting up with it anymore. Determined to reclaim the life that had been stolen from her, she puts her trust in the last person she ever expected to: the notorious they call Scar. Morgan sees a side of him that few people seem to know—the man, not the myth. Lorenzo. And what she sees, she likes, a lot more than she thought she would.

But fairy tales aren't real, as life likes to remind her. Some dragons, you just can't slay, no matter how hard you fight them. And when hers comes back around, breathing fire, she's forced to face some unimaginable horrors. But there's a white knight in combat boots out there that isn't afraid of monsters.

You see, it's impossible to be afraid of something you see every day in the mirror.

źródło opisu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001455965282

źródło okładki: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001455965282

mclena | 2017-10-03
Przeczytana: 03 października 2017

Z racji niedoboru czasu pozwolę sobie w tym miejscu podsumować obie książki z serii "Menace" i "Grievous".
Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu jaki posiada pani J.M. Darhower tworząc fenomenalne postacie. Zarówno Morgan jak i Lorenzo byli jedyni w swoim rodzaju, tak samo Aristov, który mówiąc "Mister Scar" doprowadzał mnie do obłędu, słysząc (!) we własnej głowie ten ciężki rosyjski akcent. Do tego postacie drugoplanowe Three i Seven... wszystko naprawdę świetnie współgrało i stworzyło genialną historię. Ponad to ci, który przeczytali już serię "Monster in his eyes" koniecznie musza przeczytać również te dwie ksiązki, jeżeli jesteście ciekawi Lorenzo, który pojawił sie w trzecim tomie - nie będziecie żałować!

maggnolia | 2019-02-01
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Książka zostanie ze mną na zawsze a Lorenzo to jeden z bohaterów który swoje cechy rozsiał po moim życiu. Miłość kobiety zrujnowanej i mroczno demonicznego mężczyzny razem tworzą całość, rodzinę i dom. Dla innych może nieidealną, ale dla nich jedyną i niepowtarzalną a to wystarczające dla nich, Scarlet i Lorenzo ich historia jest pełna pasji , niezapomnianych wydarzeń i dobrego humoru wręcz soczystego z pomarańczy ;).(kto przeczyta ten wie...).

Ania | 2019-02-11

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ah Lorenzo Lorenzo…coś ty mi zrobił ☹w tej części był jeszcze lepszy 😊 ah jak ja uwielbiam bohaterów, mających dystans do siebie, duże poczucie humoru (trochę inne ale zawsze) i sarkazm prawie na każdej stronie. Nie da się nie zakochać 😊 w obydwóch częściach miałam wrażenie, że NY jest podzielony na świat normalnych ludzi i taką mała wyspę gdzie żyje Lorek, Morgan, Leo, jego dziewczyna (ciągle zapominam jak ma na imię :P) dodajmy siedem, cztery, trzy, etc. Taka mała dziwaczna rodzina, ale na swój sposób świetnie działająca. Tak czytając tą książkę, naszła mnie myśl, że Leo miał niesamowite życie przy naszym Lorku. Bez stresu, bez demonów. Za to z kimś kto stoi za Tobą w 100%. Okazał się świetnym rodzicem 😊 cały ten wątek z próbą uratowania małej Sashy, później Morgan jest trochę aż za bardzo irracjonalna, ale szczerze mówiąc: nie obchodziło mnie to. Odzywek, tekstów Lorenzo mogłabym sczytać w nieskończoność. 😊 trochę zdziwiła mnie zdrada Siedem, ale na swój sposób mogę go...

Kommon | 2019-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2019