Nietoty

Wydawnictwo: Radio Kraków
literatura faktu
Tohverus

Wśród audiobooków specjalne miejsce zajmują słuchowiska zrealizowane z udziałem zespołu aktorów. Wymagają przygotowania, reżyserii, są to dźwiękowe spektakle, które nawiązują do znakomitej tradycji teatru radiowego. Jednym z takich przedsięwzięć jest z pewnością nagranie „Nietoty” - słuchowisko przygotowane przez Jana Klatę i przedstawione po raz pierwszy na antenie radia Kraków w grudniu 2013...

Jednym z takich przedsięwzięć jest z pewnością nagranie „Nietoty” - słuchowisko przygotowane przez Jana Klatę i przedstawione po raz pierwszy na antenie radia Kraków w grudniu 2013 roku.
„Nietoty” poruszają kwestie historyczne – trudne, do dziś uznawane za kontrowersyjne. Mowa o kolaboracji górali podhalańskich z niemiecką armią w czasie II wojny światowej.
To nie próba rozliczenia kogokolwiek. Raczej podjęcie tematu, który do tej pory usilnie spychany był na margines pamięci. Sebastian Majewski stworzył tekst, który nie ocenia, ale dla wielu będzie w wersji audio pierwsza okazją do zapoznania się z tą historią. Bolesną, nieco ukrywaną, ale przecież taką, która się wydarzyła. Kultura jest znakomitym narzędziem, aby przepracować trudne wydarzenia. „Nietoty” wpisują się w ten nurt, a znakomita realizacja, zarówno reżyserska i aktorska sprawiają, że nagrania słucha się z przyjemnością.

źródło opisu: http://audioteka.com/pl/audiobook/nietoty

źródło okładki: http://audioteka.com/pl/audiobook/nietoty

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!