Ojciec Brown. Trzy narzędzia śmierci

Wydawnictwo: Replika
The Father Brown Stories. Volume 3
Marczewek

Kolejne opowiadania o sympatycznym, bystrym i skromnym ojcu Brownie! Ten niepozorny duchowny, w rzeczywistości nadprzeciętnie inteligentny, obdarzony jest niezwykłą spostrzegawczością i dociekliwością, dzięki którym potrafi rozwiązać najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Tajemnice, z którymi przychodzi mu się zmierzyć, często wydają się wręcz niemożliwe do wyjaśnienia, jednak upartemu...

Kolejne opowiadania o sympatycznym, bystrym i skromnym ojcu Brownie!
Ten niepozorny duchowny, w rzeczywistości nadprzeciętnie inteligentny, obdarzony jest niezwykłą spostrzegawczością i dociekliwością, dzięki którym potrafi rozwiązać najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Tajemnice, z którymi przychodzi mu się zmierzyć, często wydają się wręcz niemożliwe do wyjaśnienia, jednak upartemu duchownemu zawsze udaje się znaleźć prawidłowe rozwiązanie, choćby i było najbardziej nieprawdopodobne.
Niezwykle intrygujące opowiadania, pełne charakterystycznego dla Chestertona angielskiego humoru.
Na motywach opowiadań o księdzu Brownie powstał rewelacyjny serial telewizyjny „Ojciec Brown” z Markiem Williamsem w roli tytułowej.
Po raz pierwszy w Polsce – trzy tomy kompletujące wszystkie opowiadania G.K. Chestertona o ojcu Brownie!

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=686

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=686

Aniaczyanka | 2017-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2017

Krótkie opowiadania o błyskotliwym księdzu i jego udziale w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych 😉 Książka idealna do podczytywania. Co prawda przez pierwsze kilka stron ciężko było mi się przyzwyczaić do języka (taki troszkę staroświecki), ale z każdym opowiadaniem było coraz lepiej. Inteligencja i poczucie humoru Ojca Browna sprawiły, że koniecznie muszę nadrobić poprzednie dwie części jego przygód.

Zanna | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Jeśli ktoś tak jak ja zainteresował się opowiadaniami o przygodach księdza Browna za sprawą świetnego serialu BBC to niestety będzie rozczarowany, gdyż nie znajdzie w nich tych wszystkich sympatycznych postaci z serialu (aż ciężko się pogodzić, że cudowna Pani McCarthy i Sid w książkach nie istnieją). Same opowiadania są interesujące, przypominają mi historie z Herculesem Poirot, jednak opisy przyrody i komentarze filozoficzno-religijne są przydługie i męczące. Autor nie skupia się w opowiadaniach tyle co na przestępstwie, ale na osobie przestępcy, a dalej na naturze ludzkiej oraz wolnej woli człowieka do popełniania zbrodni. Zdecydowanie nie jest to lekka wakacyjne lektura, ale mocno refleksyjna.

Czytaczyk | 2017-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2017

„Ojciec Brown. Detektyw w sutannie”, „Ojciec Brown. Najgorsza zbrodnia na świecie” i „Ojciec Brown. Trzy narzędzia śmierci”, to zbiory opowiadań dotyczących nietypowego duszpasterza.
Ojciec Brown jest niepozornym i niskim mężczyzną, o życzliwym i skromnym usposobieniu. Jest dobrym i oddanym proboszczem. Jednak jego dociekliwość i spostrzegawczość robią z niego świetnego śledczego, który z zapalczywą wnikliwością oddaje się kolejnym zagadkom. Nawet najbardziej skomplikowane sprawy, które z pozoru wydają się niemożliwe do wyjaśnienia, nie są w stanie umknąć przenikliwości jego umysłu i bystrości oka.

Każda książka jest podzielona na kilkanaście krótkich opowiadań, które w dużej mierze nie są ze sobą ściśle powiązane. Mimo dość małej objętości poszczególnych opowiastek, w rzeczywistości są one treściwe i pełne wciągającej akcji. Lekkim defektem są przedłużające się opisy, które stanowią trochę za długie przerwy w dialogach i tym samym miarkują dynamizm całej akcji. Podobały mi się...

Magdalena | 2017-12-29

"Ojciec Brown. Trzy narzędzia śmierci" to kolejny, trzeci już tom opowiadań o Ojcu Brownie autorstwa Gilberta Keith'a Chestertona od Wydawnictwo Replika.

Jest to historia z życia Ojca Brown'a pełna humoru i zagadek. ten detektyw w sutannie po raz kolejny dzięki swojej inteligencji, spostrzegawczości i dociekliwości rozwiązuje skomplikowane zagadki kryminalne. Takie, które na pierwszy rzut oka wydają się nie do rozwiązania.

Pomaga mu w tym zdolność kojarzenia faktów, umiejętność słuchania ludzi oraz jasne i logiczne myślenie, ale także życiowa mądrość, którą posiada. To wszystko sprawia, że prowadzone przez niego śledztwa maja pozytywne zakończenia.
jakie sprawy tym razem przyjdzie mu rozwiązać? Jakie śledztwa będzie musiał przeprowadzić, aby rozwiązać kryminalne zagadki?

To z całą pewnością książka dla wielbicieli kryminalnych śledztw i zagadek, którzy znajdą w niej wiele ciekawych wątków i będą usatysfakcjonowani z lektury. Wiele trudnych spraw, kolejne morderstwa, oszustwa i...

Melania | 2018-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Troszkę jak religijny i bardziej filozoficzny Sherlock Holmes. Niestety nie zrozumiałam niektórych rozwiązań zagadek, czuje, że przeczytam tą książkę jeszcze raz po tym jak zapoznam się z pozostałymi historiami o tym detektywie. Bardzo mi się podobała ta książka :)

Gosia | 2018-05-24
Bogusław | 2018-10-05