Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu

Okładka książki Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu Witold Banach
Okładka książki Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu
Witold Banach Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Poznańskie
2017-11-22
2017-11-22

Interesująca i co mnie zaskoczyło, wzbudzająca emocje

Interesująca i co mnie zaskoczyło, wzbudzająca emocje

Historia opisana jest dość zawiła, przez co w niektórych momentach możemy odczuć że jest przydługa, a w innych jest trochę zbyt krótka. To sprawiło, że pod koniec miałam dość tego nierównego tempa i nierównej szczegółowości. Ale gdy odejmie się to zmęczenie, które jest mocno związane z moim charakterem, to mamy bardzo interesującą historię w formule powieści. Myślę, że ta książka jest dobra dla słuchania z rodziną, ale jest kilka momentów, które warto młodszym słuchaczom odpuścić.
Wybrałam tę książkę aby odpocząć od trudnych i ciężkich spraw i to dostałam. Widziałam że jeszcze kilka rodów w podobny sposób zostało opisanych, więc planuję kontynuować to odkrywanie nieznanych mi losów kolejnych rodów.

Zainteresowanych zapraszam do oficjalnej recenzji.

Zainteresowanych zapraszam do oficjalnej recenzji.

Skrzyżowanie historii z pudelkiem. Pierwsze momentami bardzo ciekawe, drugie niekonicznie. Przytłacza ilość osób o tych samych imionach, no ale taka to była rodzina. Książka na pewno dobrze ilustruje fakt, że do XX wieku państwowość była drugorzędna w stosunku do własnej pozycji i majątku.

Rewelacyjnie opowiedziana historia jednej z najstarszych rodzin arystokratycznych od wieków ściśle powiązananej z historią Polski. Książka pełna ciekawostek i niesamowitych biografii poszczególnych Radziwiłłów. Jak najbardziej polecam!

Książka, którą na początku spisałam na straty, w końcu tak mnie wciągnęła, że druga połowę pochłonęłam w jedno popołudnie. Czy polecam książkę? Nie wiem. Nie jestem pewna, czy czytelnicy są na tyle wytrwali, żeby przeczekali ten początkowy bałagan i nawał informacji. Jeśli tak, to jak najbardziej. Ród ten może poszczycić się niezwykle barwnymi postaciami, skandalami obyczajowymi, rozwodami, koneksjami z innymi rodami od Lubomirskich do samych Kennedych!

Bardzo dobra książka poświęcona historii linii berlińskiej rodu Radziwiłłów. Książka zawiera mnóstwo bardzo ciekawych faktów przedstawionych w przystępny sposób. Dodatkową zaletą książki są ciekawe fotografie.
Poznając historię rodu Radziwiłłów możemy poznać losy prawdziwych polskich patriotów, jak też ludzi, którzy z Polską się w żaden sposób nie utożsamiali. Książka pozwala też docenić niezwykle ważną rolę kobiet Radziwiłłów, których wpływu na dzieje rodu nie da się przecenić.
Czytałem tę książkę z prawdziwą przyjemnością.
Gorąco polecam!

Bardzo ciekawie i lekko opisane wybrane dzieje niemiecko-polskiej gałęzi Radziwiłłów,
jeżeli ktoś interesuje się historią, dziejami arystokracji i ziemiaństwa, to ta książka jest dla niego. Poza tym, dużo ciekawostek o których wcześniej nie wiedziałem.
Szczerze polecam.

Szczerze polecam.

Przedstawione wybrane postacie berlińskiej linii Radziwiłłów-gdzie nie brakowało szaleńców (jeden nawet przeszedł na judaizm),szpiegów (Karolina z Rzewuskich Radziwiłłowa) ale i patriotów (książę Janusz Radziwill. Ludzie, którzy z racji posiadania olbrzymiej fortuny, nie liczyli się z nikim i niczym. Ciekawie się czytało.

• Biograficzne
  • Literatura faktu