Wyzwanie czytelnicze LC

Odnaleziony

Tłumaczenie: Robert Waliś
Cykl: Mickey Bolitar (tom 3)
Wydawnictwo: Albatros
Found
Marczewek

Księga III trylogii z Mickeyem Bolitarem Bratankiem Myrona Bolitara Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć MORDERSTWO TAJEMNICA INTRYGI Minęło osiem miesięcy od tragicznej śmierci ojca Mickeya. Osiem miesięcy kłamstw, przemilczeń i pytań bez odpowiedzi. Chłopak wciąż wierzy, że wypadek samochodowy, w którym ojciec podobno zginął, był jedną wielką mistyfikacją. Ekshumacja zwłok...

Księga III trylogii z Mickeyem Bolitarem
Bratankiem Myrona Bolitara

Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć

MORDERSTWO
TAJEMNICA
INTRYGI

Minęło osiem miesięcy od tragicznej śmierci ojca Mickeya.

Osiem miesięcy kłamstw, przemilczeń i pytań bez odpowiedzi.

Chłopak wciąż wierzy, że wypadek samochodowy, w którym ojciec podobno zginął, był jedną wielką mistyfikacją. Ekshumacja zwłok tylko utwierdza go w tym przekonaniu.

Mickey próbuje dociec prawdy o ojcu, ale prowadzi jeszcze dwa niezależne śledztwa. Jedno dotyczy afery dopingowej w szkolnej drużynie koszykówki. Drugie – zaginięcia chłopaka jego przyjaciółki Emy. Chłopaka, który być może w ogóle nie istnieje.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1574,3962,odnaleziony.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1574,3962,odnaleziony.html

Alicja | 2015-10-17
Przeczytana: 17 października 2015

"Nauczyłem się w bolesny sposób, że nasz świat nie rozpada się powoli. Może zostać zniszczony w mgnieniu oka." (str.8)
Trzecia część trylogii z bratankiem Myrona Bolitara w roli głównej. Natomiast dobry wujek Myron odstawiony na tor boczny. Książka trochę nierealna, miejscami naiwna i przede wszystkim adresowana do młodego pokolenia i poruszająca problemy nastolatków. Jak dążenie do doskonałości może zniszczyć wieloletnią przyjaźń. Jak trudno młodym ludziom dostosować się do wymogów środowiska, gdzie trwa nieustanny wyścig szczurów.Żeby się dopasować do niego robią rzeczy na które wcześniej nigdy by się nie odważyli. Pragnienie bycia lepszym, dążenie do doskonałości, rywalizacja, presja rodziny prowadzi czasem do zejścia z drogi uczciwości. W momencie kiedy świat młodego człowieka się zawala, silne osobowości potrafią stawić temu czoła, słabsze wycofują się lub zmieniają front. Książka mówi także o kruchości życia ludzkiego, o wyrzutach sumienia o zmaganiach z ujawnieniem prawdy,...

mclena | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

"Nauczyłem się w bolesny sposób, że nasz świat nie rozpada się powoli. Nie sypie się stopniowo ani nie kruszy na malutkie kawałki. Może zostać zniszczony w mgnieniu oka."

Kurczę, no... Coben to jednak wie, jak zakończyć powieść z przytupem. Przyznam szczerze, że działo się tak bardzo dużo, że miałam wrażenie iż autor próbuje odciągnąć moją uwagę od istoty książki - tzn. co stało się z ojcem Mickeya? Zaczyna się przeplatanka trzech najistotniejszych wątków, przez co trudno skupić uwagę na wszystkim jednocześnie, ale to tylko spotęgowało przyjemność z czytania. Jest troszeczkę naciąganie i nierealnie, ale w sumie nie przeszkadzało mi to tak bardzo jak powinno 30latce.

Harlan naprawdę świetnie zamknął cała historię w logiczną i sensowna intrygę. Zabrakło mi jednak bardziej rozbudowanego epilogu, co z Łyżką? Emą? Jak rozwinęła się sytuacja z Troyem? Co z Myronem? Kurcze jakiś pewniejszy happy end by się przydał, a wygląda na to, że autor zostawił sobie otwarte drzwi gdyby jednak...

gwiazdka | 2016-12-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 18 grudnia 2016

„Odnaleziony” to bardzo słaba, może najsłabsza część trylogii Cobena. Taka książeczka dla młodzieży o niczym, akcji mało, a jak już jakaś się zawiązuje to jest okropnie naciągana i rozwleczona. Mnie powieść nie przekonała, na szczęście prostota języka pozwoliła przebiegać kolejne kartki i chwytać sens bez wysiłku, ale też bez większego zainteresowania. Do tego tytuł zdradził całe rozwiązanie, nic mnie nie zaskoczyło. Ocena przeciętna, niby niska, ale chwilami i tak wydaje mi się zawyżona, no ale nich będzie moja strata. I niestety, gdyby autor się uparł to da się tu dopisać kolejne tomy- jakieś otwarte drzwi sobie zostawił.

Eli1605 | 2018-07-29
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 29 lipca 2018

Książka dla młodszego pokolenia ale przeczytałam dwie poprzednie to teraz zakończyłam cykl. Czyta się szybko, wiele niedomówień z poprzednich części zostaje wyjaśnionych, akcja szybko się rozwija . A zakończenie takie jakie lubię czyli pozytywne.

nadzieja1925 | 2018-01-31
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Mickey Bolitar, jak to nastolatek, nie umie się pogodzić z wydarzeniami ostatnich tygodni. Dodatkowo osoby, które potwierdzają jego niepewność, są iskierką jego śledztwa. Ale chłopak nie będzie mógł się skupić tylko na tej akcji, gdyż musi pomóc swej przyjaciółce Emie i chłopakom z drużyny. W końcu niektórzy czasem nie wiedzą, że piekarnik jest gorący, dopóki się nie sparzą.
I ciągle to zdanie w głowie: "Twój ojciec nie umarł, nadal żyje.".

Książka na 2 godzinki w pociągu. Szybko da się domyśleć, co działo się w poprzednich częściach, ale miło spędziłam z nią czas. Niespodziewane rozwiązanie akcji. Polecam.

Simran | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

Ostatnia cześć trylogii z bratankiem Myrona w roli głównej to fajna powieść dla nastolatków. Lekko i szybko się czyta, ale to nie moja bajka :(

Izabela Pycio | 2017-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2017

Zastanawiałam się, w jaki sposób autor poprowadzi ostatnią odsłonę thrillerowskiego cyklu skierowanego do młodzieży, jak ciekawie uda się połączyć wszystkie wątki i jak mocno zaskakujące będzie zakończenie. Trzeba przyznać, że udało się zrobić pozytywne wrażenie, choć wiele aspektów zostało ogólnikowo potraktowanych, a tak intrygująco byłoby przyjrzeć się im z głębszej perspektywy. Jednak trzeci tom podobał mi się bardziej niż poprzednie, mniej było w nim mało prawdopodobnych i brawurowych akcji, zaś zachowania głównego bohatera brzmiały bardziej przekonująco. Łatwo dajemy się wciągnąć w intrygującą fabułę, świetnie się w niej odnajdujemy, zajmująca narracja, wartki rytm akcji, wiele się dzieje, niespodziewane zamiany ról dobrych i złych charakterów. A wyjaśnianie morderstwa, rozwikływanie tajemnic i docieranie...

Ewelina229 | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

Może i dość nierealna, może i przeznaczona głównie dla młodzieży, ale przecież ja młoda jeszcze jestem nie ? ;) dlatego podobała mi się na swój sposób. Styl i zdolności manipulacji autora z czytelnikiem jak zawsze zwyciężyły :)
Serdecznie polecam wszystkim czytelnikom

Jolka | 2017-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2017

Sięgając po powieść Odnaleziony, która jest zarazem trzecią częścią przygód Mickey Bolitara oczekiwałam naprawdę wiele, bo dwie poprzednie książki z młodym bratankiem Myrona, które przeczytałam były moim zdaniem świetne.
Odnaleziony przeczytałam w kilka godzin. Wniosek nasuwa się sam. Książka podobnie jak poprzednie, które wyszły spod ręki Cobena jest świetnie napisana i bardzo dobrze się ją czyta.Jedynym minusikiem i dlatego ujęłam jedna gwiazdkę jest akcja.Tym razem mało się dzieje.Wątek, który interesował mnie najbardziej, czyli historia Schroniska Abeona została przez niego zepchnięta na drugi plan. Również Odnaleziony ojciec Mickeya-nie wiemy dokładnie co tak na prawdę się działo .Więcej czasu zostało poświęcone chłopakowi Emy i sprawy Troya i w sumie nie były one tak bardzo interesujące.Ogólnie książkę określam jako dobra i wartą uwagi.

Beata | 2015-09-04
Przeczytana: 04 września 2015

Bardzo dobra sensacyjna książka młodzieżowa, do przeczytania w jeden wieczór:)