Poza granicą lodu

Okładka książki Poza granicą lodu Lincoln Child, Douglas Preston Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Poza granicą lodu
Lincoln ChildDouglas Preston Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Gideon Crew (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Gideon Crew (tom 4)
Beyond the Ice Limit
Burda Publishing Polska
2017-10-25
2017-10-25
2016-05-17
Robert P. Lipski
broń atomowa literatura amerykańska Nowy Jork USA śledztwo terroryzm thriller zagrożenie

Okładka książki Angel of Vengeance Lincoln Child, Douglas Preston
Angel of Venge... Lincoln Child, Doug...
Czternaście nocy Margaret Atwood, Jo...
Okładka książki Diabelska góra Lincoln Child, Douglas Preston
Diabelska góra Lincoln Child, Doug...

Odkupienie win i kosmiczny grzyb, czyli kończenie wątków i przyjemna rozrywka

bardzo milo sie słuchało

bardzo milo sie słuchało

Na początku narracja wydawała się bardzo banalna i prosta, w połowie zaczęły mnie ciekawić przeróżne opisy naukowe co sprawiły, że opowieść stała się bardziej realistyczna i ciekawa. Sama fabuła i pomysł super, narracja trzyma w napięciu i wciąga czytelnika. Elementy horroru sci-fi tworzą świetną atmosferę i klimat, wszystko byłam w stanie sobie wyobrazić. Nie spodziewałam się, że zakończenie będzie takie banalne i przewidywalne. Chciałam czegoś wow na samym końcu :/

Nie tego się spodziewałam. Początek obiecujący, później science fiction. Dziwny stwór, robaki wgryzające się do mózgu. Nie dla mnie

Nie wiem o czym ta książka jest, nie wytrwałem, żeby się dowiedzieć, poddałem się po jakichś 50 stronach walki z infantylną narracją.

Z minusów mogę powiedzieć, iż nie przywiązałam się jakoś zbytnio do bohaterów choć chciałam, ale książka 'nie dała' mi szansy. To taki największy minus. Mimo to...
Bardzo wciągnęłam się w opowieść o tym, co czeka w oceanie. Ciekawa fabuła jak i realizacja. To moja pierwsza przeczytana książka napisana tak naukowo i nie spodziewałam się, że mi się spodoba jednak ją polubiłam. Podsumowując, znalazło się tylko kilka (na 70) rozdziałów, które nie przypadły mi do gustu.

Cała historia była bardzo interesująca, bogata w opisy naukowe z przeróżnych dziedzin co dodawało jej realistyczności. Nie można się tu nastawiać na szybką akcję, bo ona rozwija się dość powoli i stopniowo. Ma w sobie to coś co wciąga. Jedynie postacie mogłyby być bardziej dopracowane bo nieszczególnie się z nimi związałam.

Duet Preston i Child jest jak stare dobre małżeństwo. Granica Lodu to mistrzowska powieść nie tylko dla fanów s-f. Kontynuacja przygód ocalej części załogi Rolvaag'a, która wraca na miejsce zakończonej fiaskiem pięć lat temu wyprawy. Zabolał mnie tylko jeden element w historii - nieobecność wśród załogi nowej ekspedycji Palmera Lloyd'a :)

Nic odkrywczego, miks "Cosia", Kuli" i "Ósmego pasażera Nostromo", akcja pędzi na złamanie karku, bohaterowie definiowani przez jedną cechę, sztampa na sztampie, ale czytało się nieźle, być może dlatego że lubię tego typu opowiastki. Klimat grozy fajny, elementy fantastyczno-naukowe tudzież, tylko szkoda że nie można się nimi za bardzo delektować, bo autorzy chyba na wyścigi pisali poszczególne króciutkie rozdziały.

Jak na ostatnie dokonania tych autorów, to powrót do udanych początków kariery, kiedy pisali fajne przygodówki z elementami fantastycznymi i grozy.

Pierwszy raz miałem styczność z tym duetem autorskim...i muszę przyznać ,żę jestem zaskoczony pozytywnie. Ta pozycja to zgrabne połaczenie kilku gatunków literackich : sensacji, przygodówki i horroru s-f. Nie nuży a to najważniejsze. Nie jest to lit. ambitna ale czysto rozrywkowa. Czyta się szybko. Główne postacie nieco naciągane ale akurt ten fakt za bardzo nie razi. Natomiast trzeba zaznaczyć że głównym wątkiem tej powieści jest wątek science-fiction. Jeśli ktoś nie przepada za s-f może nie dotrwać do końca. P.S zakończenie nieco rozczarowuje-tak jakby autorzy nie mieli do końca pomysłu za zgrabne zakonczenie historii-takie trochę na siłe,nijakie.

Fantastyczna książka! Do końca trzyma w napięciu. Wszystkim, którym spodobała się "Granica lodu" na pewno przypadnie do gustu i ta pozycja. Autorzy wykazali się niesamowitą wyobraźnią. Idealna książka dla miłośników książek przygodowych z elementami SF. Polecam!

• PILNE
  • 2017
  • ♥♥ Priorytety ♥♥
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Poza granicą lodu