Książka do... napisania

Powiedzcie mi, jak wielu z Was zaczynało (często jeszcze jako dziecko) pisać w zeszycie swoje pierwsze opowiadania, niejednokrotnie przeradzające się z czasem w dłuższe teksty? Do dzisiaj w specjalnym pudełku trzymam wszystkie swoje „dzieła”, które powstawały dokładnie w taki sposób. Dlatego myślę, że super pomysłem było stworzenie „książki do napisania”, którą potencjalny autor sam może zapełnić swoją wyobraźnią.

Fenomenem niniejszej książki jest to, że w środku znajdziemy… puste kartki. Na pierwszych stronicach widnieją już wszystkie dane, jakie powinny się tam znaleźć (miejsce i rok wydania, wydawca, osoby pracujące nad okładką, redakcją, czy korektą),a użytkownik książki może wpisać swój pseudonim artystyczny, miejscowość i rok. Do książki dołączony jest również liniuszek – czyli można by rzec, że wydawca pomyślał o wszystkim! Ale czy na pewno? :)

Pomysł sam w sobie – świetny! Pisząc w takiej książce możemy poczuć się zdecydowanie inaczej, niż do tej pory, bo w końcu nie przypomina już ona zeszytu, lecz wyglądem zbliżona jest do prawdziwej książki i to z twardą okładką. Czego zatem chcieć więcej :).

Starałam się jednak nie podchodzić do niej jako autorka, lecz jako osoba, która kiedyś sama rozpisywała się w zeszytach. Czy zachwyciłaby mnie wówczas taka forma książki? Otóż nie do końca. Po pierwsze jako jej posiadaczka wymagałabym przynajmniej możliwości stworzenia okładki według własnej wyobraźni – przecież ma to być MOJA książka, a żaden autor nie chciałby, aby na rynku istniała druga, trzecia i dziesiąta książka z taką samą okładką. Może zbyt wiele wymagam, jednak w obliczu możliwości, jakie świat obecnie nam daje, można było stworzyć okładkę w taki sposób, aby przynajmniej w minimalnym stopniu czytelnik mógł mieć na nią wpływ (podobnie sprawa tyczy się tylnej strony okładki). Powstają misie, które można samodzielnie ozdobić, ostatnio mojej chrześnicy kupiłam torebkę, którą można było pokolorować. Dlaczego by nie uczynić podobnie z książką? :)

Długo zastanawiałam się, co mogłabym z tą książką zrobić.. myślałam nawet nad book tour, w którym wspólnie moglibyśmy stworzyć naszą historię, jednak ostatecznie mój zapał do realizacji tej akcji zmalał, przez co nawet tego nie proponowałam, choć z drugiej strony wciąż uważam, że to mogłoby być całkiem fajne doświadczenie i świetna przygoda.

Uważam, że książka sama w sobie ma ogromny potencjał, ale można było to zrobić nieco inaczej. Czy mogłabym ją polecić? Tak, ale chyba zdecydowanie bardziej osobom młodszym, aniżeli starszym, choć nie zapominajmy, że to dzieci są najbardziej kreatywnymi istotami i bywają też bardzo wymagające :).

Z jednej strony to intrygujący bajer, z drugiej zaś, jest wiele fajnych i ciekawych zeszytów, które można wykorzystać dokładnie w ten sam sposób. Efektu WOW tu niestety nie ma.

Książka to największy w Twoim życiu osobisty Skarb,
Jeśli chcesz poznać Jego Drugą stronę medalu,
A gdy wena zagląda do Ciebie niewidzialnym krokiem.

Skradając, Myśli Niewidzialne Twe
Nie masz nagle, gdzie ich zapisać
To proponuje Ci Czytelniku
Ująć je w tymże oto we własnym pamiętniku.
Książka do … napisania.

Który upamiętni chwile te, a Ty
Zaprezentujesz, je podpisując
Tytułem, datą powstania, aby powstawała powoli księga
Twojego autorstwa przedstawiona
Jako największy dar.

Przekazany po Tobie zbiór zapisanych pomysłów
To przykład na świadectwo, że
Można, zostawić po sobie ślad
Tworząc stale ciąg nowych myśli,
Z których powstanie
Jedna wielka tajemnica
A jedynie tylko bohaterowie będą
Z każdą zamieszczoną na łamach Książki do … napisania

Poznać ukryte Twoje tajemnice,
Które chciałaś kiedyś przekazać
Tu i teraz.

Książka do … napisania to najlepszy
Prezent, abyś mogła podsumować
To, co w życiu było dla Ciebie
Najważniejsze i jakie chwile w nim
zapamiętałaś.
Chwilo, Trwaj.

Elementem dodatkowym zamieszczonym w tej oto książce jest dodany do niej estetycznie prezentujący się liniuszek z logo wydawnictwa.

Wydawnictwu AlterNatywnemu dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki pt. '' Książka do napisania'' autorstwa Zakonspirowany Inspirator.

Warto jest posiadać taką książkę.

Książka to największy w Twoim życiu osobisty Skarb,
Jeśli chcesz poznać Jego Drugą stronę medalu,
A gdy wena zagląda do Ciebie niewidzialnym krokiem.

Skradając, Myśli Niewidzialne Twe
Nie masz nagle, gdzie ich zapisać
To proponuje Ci Czytelniku
Ująć je w tymże oto we własnym pamiętniku.
Książka do … napisania.

Który upamiętni chwile te, a Ty
Zaprezentujesz, je...

: Jestem bardzo zachwycona tą książką. Przede wszystkim jest wspaniała, bo rozwija nie tylko kreatywność ale i wyobraźnię. Jest w przepiękny sposób wydana i prezentuje się na półce wyśmienicie. To świetny pomysł na prezent, który spodoba się każdemu

Jeśli nie potraficie nic napisać w normalnym zeszycie, to nie napiszecie w tym. Nie pozdrawiam.

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją dosyć specyficznej książki, która pomysłem na pewno zadziwi - niektórych nawet zbulwersuje - nie jedną osobę. Mam tu mianowicie na myśli nabytek zwany Książką do napisania. Jest to okładka zawierająca w sobie tyle stronic ile przeciętne czytadło na weekend, jednakże wypełniona pustymi stronicami. Coś jak Co faceci wiedzą o kobietach tyle, że w większym formacie i wydana specjalnie po to, by wypełnić ją swoimi własnymi treściami.
Od pierwszego spojrzenia na tę "książkę" od razu skojarzył mi się zwykły dziennik do zapisywania wspomnień lub szkicownik. Coś, co można wypełnić tylko i wyłącznie sobą. Z tyłu okładki napisane jest "Czy marzyłeś kiedyś o wydaniu własnej książki? Zaklęciu swoich myśli w karty powieści, pamiętnika czy zbioru błyskotliwych esejów? Stworzeniu dzieła, które przetrwa przez lata i wzbudzi zachwyt?" Więc mniej więcej autorzy podają nam pomysły jak możemy wypełnić wnętrze. A to już jakiś pomysł w przód.

Pamiętam jak miałam okazję recenzować oraz posiadać dwie książki tego typu. Pierwszą był oczywiście Zniszcz ten dziennik ( ziemio, gdzie trafił, opiekuj się jego duszą [*] ),a drugą Ja, Ty, My. Po jakimś czasie używania ich niestety nie skończyło się to najlepiej. Jak wnioskujecie po dopisku przy Zniszcz ten dziennik nie udało się go uratować - jajko rozbite w środku, przetrwanie na parapecie za oknem przez okrągłe dwa lata, w tym dwie zimy, gdzie potrafił na prawdę do szczątek kartek zamarznąć ( przecież go w takim stanie do domu nie wpuszczę... ) aż po mieszkanie dla kilku robaków, o których istnieniu nawet nie miałam pojęcia - a Ja, Ty, My okazała się miłym wspomnieniem z przyjaciółmi, jednakże jednodniowym. Dlatego niezbyt lubię książki tego typu. Swoją książkę do napisania potraktowałam jednak odrobinę inaczej... O tym dowiecie się za tydzień w kolejnym poście na jej temat.
Mimo niemałej ceny ( 45 złotych ) uważam, że z książki tej można stworzyć cudo ( które można trzymać w domu, nie zapominajmy o tym! ). Oczywiście wyzwaniem jest wymyślenie, co znajdzie się w jej wnętrzu, jednak po tym dużym kroku będzie zajmować specjalne miejsce na półkach. No bo, ej no, to Wasza książka! Tylko w bardziej kreatywniejszej i pracochłonnej formie.

Pewnie wielu z Was marzy o napisaniu i wydaniu własnej książki, ale jak wiadomo jest to trudna i wyboista droga do pokonania. Dzięki Wydawnictwu AlterNatywne możecie spełnić swoje marzenie już dziś. Spiszecie swoje wspomnienia, wiersze, opiszecie najskrytsze pragnienia, macie szansę również napisać swoje opowiadanie, a nawet powieść. Wszystko to zamieścicie w „Książce do napisania”.

Książka ma duży format, twardą oprawę i jest zupełnie pusta w środku. Ponad trzysta kartek z dobrej jakości papieru czeka na to, aby zapełnić je literami czy rysunkami. Dodatkowo egzemplarz posiada stronę przedtytułową, tytułową, redakcyjną, a także ciekawy wstęp przygotowany przez Zakonspirowanego Inspiratora.
Zakładką jest niebieska atłasowa wstążka, która idealnie komponuje się z kolorystyką, w jakiej utrzymana została przednia i tylna okładka książki. Możecie nadać jej własną numerację stron. Boicie się, że efekt końcowy nie będzie estetyczny, ponieważ strony nie mają linii i kratek? Bez obaw! Twórcy „Książki do napisania” zadbali o każdy szczegół. Do każdego egzemplarza dołączona jest ryga, zwana także liniuszkiem, która pozwoli pisać prosto od lewej do prawej, czy od prawej do lewej – w zależności od tego, w jakim języku chcecie napisać swoją książkę.

Dalsza część na blogu: http://tamczytam.blogspot.com/2016/09/ksiazka-do-napisania.html

„Książka do...napisania” to gadżet dla osób twórczych, które chcą mieć na półce bądź w szufladzie coś bardziej eleganckiego niż zwyczajny zeszyt. To pole do popisu Waszej wyobraźni. Możecie wyrażać siebie do woli. Myślę, że jest to idealny pomysł na prezent dla takiej właśnie osoby. Niebanalne, a zachęcające do wyrażania siebie. Chyba większość z Nas chciałaby zobaczyć na półce własną książkę, a ta pozycja Nam to w jakiś sposób umożliwia. Piszecie wiersze? Pamiętnik? Tworzycie własne przepisy? Może rysujecie i tworzycie zabawne historyjki? Proszę bardzo, co tylko zechcecie może się w tej książce znaleźć. Wasza książka, Wasza sprawa.

Książka do napisania to świetny pomysł na zajęcie wolnego czasu! Może służyć jako notatnik, szkic opowieści lub sama opowieść. Dlaczego więc ocena 7?
Zabrakło mi w tym egzemplarzu:
-rad dotyczących pisania,
-inspiracji pisarskich,
-żartów dotyczących tego zawodu,
- "folia" na okładce umożliwiająca stworzenie Ci tej powieść od samego początku, czyli własnej okładki!

Tak naprawdę jak wiele osób do mnie pisało czy coś jest w środku, czy to tylko puste kartki. Można znajdować plusy i minusy braku kompletnie niczego. Tym bardziej rozwinie to naszą wyobraźnię!
Jak jednak wielu zauważyło cena książki za puste kartki, gdzie możemy po prostu kupić zeszyt jest zbyt wysoka ;)

Jest to jednak świetny pomysł dla osoby lubiącej czytać książki! (bo przecież zeszytu dać nie wypada) :D

Jak dla mnie pomysł mega ale zmieniłabym i dodała kilka rzeczy ;)

Zabrakło mi w tym egzemplarzu:
-rad dotyczących pisania,
-inspiracji pisarskich,
-żartów dotyczących tego zawodu,

Tak...

Książka do napisania to nieskończone źródło inspiracji. Daje wiele możliwości i pozwala się rozwijać. Pisz wiersze, opowiadania. Notuj. Idealna dla kochających rysować. Naklejaj i baw się! Mnóstwo przestrzeni do zapełnienia pozwala na popełnienie błędów. Ale nie martw się tylko twórz. Polecam ją każdemu!

"Książka do... napisania" jest cudowna! Idealne miejsce na notatki, rysunki, zapiski, na ujarzmienie nieokrzesanych myśli. Liniuszek dołączony do książki jest (według mnie) genialnym rozwiązaniem! Jestem osobą z dość "niestabilnym" charakterem pisma (ciężko mi pisać prosto w jednej linii),a liniuszek zapewnia estetykę zapisu. Polecam bardzo serdecznie!

• Chcę kupić
  • Recenzje 2016
  • Przeczytane w 2016
  • Posiadam :)
  • Kupiłam w 2015

Dodaj cytat z książki Książka do... napisania