Piąty płatek róży

Wydawnictwo: Filia
karollllllla

Współczesne Salem, malowniczo położone na chłostanym wichrami wybrzeżu Atlantyku. Historia kilku pokoleń kobiet i opowieść o przeszłości zaklętej w teraźniejszości. John Rafferty, komendant policji w Salem i mąż Towner Whitney, wróżącej z koronek, bada zbrodnię sprzed dwudziestu pięciu lat. Z pomocą córki jednej z ofiar, Callie Cahil, która niedawno wróciła do miasta, Rafferty odkrywa...

Z pomocą córki jednej z ofiar, Callie Cahil, która niedawno wróciła do miasta, Rafferty odkrywa fragment po fragmencie mroczny rozdział z przeszłości Salem.
Malownicze miasteczko, które każdego roku przyciąga tłumy turystów, ma swoje tajemnice i sekrety.
Jego mieszkańcy muszą zmierzyć się z przeszłością, ale także z codziennością i wzajemnymi relacjami.

Czy tajemnice sprzed lat muszą ujrzeć światło dzienne, aby można było zbudować nowe, trwałe szczęście?
Czy może lepiej, żeby przeszłość przykryły wody czasu, a miłość i dobro zakiełkowały od nowa?

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/233

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/233

Teresa | 2018-07-20

Powieść zaczyna się mrocznie ukazując wydarzenia w mieście Salem które kojarzą się z magią ,czarami.W powieści mamy coś z thrillera ,fantastyki a także wątek miłosny.Książka świetnie oddaje klimat hallowenowy bo jest tajemniczo ,magicznie a nawet przerażająco.Bohaterowie zostali dokładnie scharakteryzowani mamy również postacie z przeszłości np.boginie które w dużym stopniu wpływają na fabułę.Powieść wywołuje emocje i wciąga czytającego w ten zaczarowany świat Polecam.

Lost-In-My-Books | 2017-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2017

Książka, która mnie zaskoczyła w wielu aspektach. Po pierwsze nie dajcie się zwieść okładce, jest strasznie myląca. Jest naprawdę piękna, ale sprawia wrażenie iż jest to po prostu kolejny romans, ja z kolei stawiałam, że będzie to bardziej obyczajówka, a dostałam więcej, o wiele więcej. Na prowadzenie bardziej wysuwa się kryminał, potem fantastyka, a następnie cała reszta. Ale tytuł z kolei pasuje perfekcyjnie.

Akcja tej powieści toczy się w miasteczku Salem w stanie Massachusetts. To miejsce słynie z czarownic i przeprowadzanych w dawnych czasach na nich masowych egzekucjach. I pewnym sensie na tym opiera się cała fabuła + tajemnicze morderstwa.
Z początku myślałam, że naszym głównym bohaterem będzie policjant, Rafferty, bo od niego się wszystko zaczyna, ale później pałeczkę przejmuje Callie, która jest ze wszystkim związana. Oczywiście później policjant również pojawia się w roli głównej, a do tego mamy smaczek w postaci innej bohaterki, Rose, która jest najciekawszym...

„Piąty płatek róży” to książka, która skusiła mnie tematyką. Procesy czarownic w Salem, zbiorowa histeria, oskarżenia, wreszcie dręczenie i śmierć.
To czarna karta w historii tego miasta i jego ogromny wyrzut sumienia.
Autorka z procesów czarownic w Salem z 1692 roku uczyniła podwalinę swojej historii, która rozgrywa się w 2014 roku, a powiązana jest ściśle z makabryczną zbrodnią trzech młodych kobiet w 1989 roku.
Jeden ze świadków morderstwa i jednocześnie córka jednej z ofiar, pięcioletnia Callie, nie zdołała zapamiętać mordercy. Ulokowana w sierocińcu sióstr zakonnych, tułała się między jedną rodziną zastępczą, a drugą. Wreszcie, jako dorosła kobieta, po 25 latach wraca do Salem, gdy dochodzi do kolejnej śmierci, a winę przypisuje się Rose, która była powiązana z zamordowanymi w 1989 roku kobietami również znajdowała się na miejscu zbrodni.
Każda z zamordowanych kobiet była potomkinią jednej z tych, które zginęły powieszone w 1692 roku, śledztwo w ich sprawie utknęło w...

Lily76 | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Dosyć dziwne, bardzo długie, ale w sumie ciekawe. Dość ezoteryczne, nie dla każdego, może też znużyć. Żałuję, że książki tej autorki o Salem nie są pokazane jako seria, bo być może nie zaczęłabym od trzeciej części.

Klaudia SzumiaBooki | 2017-11-27

Powieść zaczyna się niczym horror, ukazując mroczne, zagadkowe wydarzenia w mieście, które chyba wszystkim kojarzy się z procesami o czary, magią i nadprzyrodzonymi mocami – w Salem. Książka idealnie oddaje klimat tego miejsca. Jest tajemniczo, magicznie i... przerażająco. Nieraz musiałam odłożyć książkę na bok (należę raczej do grupy strachliwych, jeśli chodzi o tematy podjęte w Piątym płatku róży). Rozgrywające się wydarzenia nie mają logicznego wytłumaczenia – zarówno dla tych, którzy twardo stąpają po ziemi, jak i tych mocno wierzących w nadnaturalne siły. Atmosfera książki oddziałuje na czytelnika, wywołując emocje i wciągając do swojego świata.

W Piątym płatku róży miesza się kilka gatunków. Przede wszystkim jest to wywołujący gęsią skórkę thriller, który skłania do samodzielnego poszukiwania rozwiązania zagadki. Dla podkreślenia klimatu pisarka wplotła elementy fantastyki i horroru, dodatkowo posypując wszystko szczyptą kultury irlandzkiej. Pojawia się tu również wątek...

Elwira | 2018-10-24
Przeczytana: 24 października 2018

Cudowna książka, jak wszystkie tej autorki, która cały czas za rzadko pisze, ale może dlatego tak genialnie...

Mamakamaczyta | 2018-03-23

Główą bohaterką Callie poznajemy jaką dorosła osobe, jednak jej historia zaczyna sie gdy miała 5 lat i byla swiadkiem zabojstwa własnej matki i jej przyjaciołek w 1989r , które w Salem były znane jako Boginie. Callie wraca do Salem w chwili kiedy zostaje aresztowana jej ciotka Rose, a miasteczkiem znowu wstrząsa morderstwo. Sołeczeństwo wine za kolejną zbrodnie znowu chce zrzucic na Rose, mimo że tak samo jak 1989 r nie ma żadnych dowodów o tym świadczących.
Każda z zamordowach była potomkinią kobiet posądzanych o czary i powieszonych w 1692r
We współczesnym Salem komendant Rafferty rozpoczyna śledztwo i z pomocą Callie próbują rozwikłac zagadke tajemniczych morderstw sprzed 25 lat.
Akcja powieści jest troszke jak na mój gust rozwleczona i momentami zbyt sie ciągnie , jednak jako calośc oceniam ksiażke na dobrą a koncówke nawet na bardzo dobrą :)

talka23 | 2018-05-16
Przeczytana: 15 maja 2018

Rewelacyjna książka!
Patrząc na okładkę uznałam, że będzie to historia obyczajowa z jakimś romansem i odrobiną magii w tle. Bardzo się myliłam. Nie mniej jednak, książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Jest przepełniona emocjami i opowieściami zapierającymi dech w piersiach, a czasem można nawet poczuć ciarki. Ciężko się od niej niej oderwać.
Naprawdę polecam!

aga | 2018-10-19