Still Me

Wydawnictwo: Pamela Dorman Books
Lou Clark, romans, tajemnice, New York
angielski
Kotecek115

Louisa Clark arrives in New York ready to start a new life, confident that she can embrace this new adventure and keep her relationship with Ambulance Sam alive across several thousand miles. She is thrown into the world of the superrich Gopniks: Leonard and his much younger second wife, Agnes, and a never-ending array of household staff and hangers-on. Lou is determined to get the most out of the experience and throws herself into her job and New York life within this privileged world.

Before she knows what's happening, Lou is mixing in New York high society, where she meets Joshua Ryan, a man who brings with him a whisper of her past. In Still Me, as Lou tries to keep the two sides of her world together, she finds herself carrying secrets--not all her own--that cause a catastrophic change in her circumstances. And when matters come to a head, she has to ask herself Who is Louisa Clark? And how do you reconcile a heart that lives in two places?

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/35791968-still-me

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/35791968-still-me

Piotr | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Moyes to jedna z nielicznych obcojęzycznych autorek, z którymi chętnie bym porozmawiał na żywo. Przeczytałem kilka wywiadów, jakie udzieliła, przeczytałem wszystkie książki, jakie napisała i zwyczajnie jestem zachwycony. Piękna kobieta z wielkim talentem, której woda sodowa nie uderzyła do głowy.
Moyes napisała kontynuację utworu, od którego wszystko się zaczęło. A to już trzeci tom opowieści niepozornej dziewczyny Lou. Tym razem angielka otrzymuje posadę w Ameryce, w Nowym Jorku. Z początku jest zachwycona tym, co zastaje. Wprawdzie mieszka w maleńkim mieszkanku, ale zyskuje przyjaciółkę, której mąż ją zatrudnia. Tak to wygląda do czasu, kiedy zostaje zmanipulowana i poproszona o przysługi, których nie powinna się podejmować. Lou działa w dobrej wierze. Oskarżenie, jakie pada skądinąd sprawia, że ląduje na ulicy. Ale nie może tak łatwo rozstać się z rodziną Gopników. w których pani domu, a przyjaciółka Lou (jak ta sadziła), ma polskie korzenie.
Jak zwykle Moyes dostarcza...

Aneta Wiola | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

„NAJFAJNIEJSZA DZIEWCZYNA W CAŁYM NOWYM JORKU”
Louisa Clark za namową swojego chłopaka postanawia przyjąć propozycję pracy w Nowym Jorku. Bogaty biznesmen zatrudnia ją jako asystentkę swojej młodej żony. W czasie gdy związek Lou przechodzi kryzys, napotyka mężczyznę łudząco podobnego do jej zmarłego ukochanego. Wśród zgiełku Manhattanu i towarzystwa zamożnych ludzi, Lou będzie musiała znaleźć kompromis między tym, co kocha robić a miłością do swojego chłopaka.

Pierwszą moją myślą było: Lou Clark uczy się polskiego! Dla mnie to szok, a wszystko za sprawą jednej z czołowych bohaterek, która jest Polką.
Nigdy nie lubiłam Louisy. Zawsze wydawała mi się niedorozwinięta, tępa i karykaturalna. W wielu przypadkach miałam ochotę ją pochlastać, kręcąc głową z myślą: „jak można być tak głupim?”. Nigdy też nie lubiłam jej świętoszkowatego kochasia. Do szerokiej palety irytujących bohaterów doszli kolejni: księżniczkowata-kukła (nie wiem nawet czy jest takie słowo), rozpuszczony bachor...

Mey-Mey | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Lou Clark jest absolutnie urocza w swej naiwności, infantylności i delikatnym dziwactwie na punkcie strojów. Uwielbiam ją!
Jeśli chodzi o samą powieść, to czytało mi się ją wspaniale. Perypetie Lou w Nowym Jorku dostarczyły mi wielu chwil uśmiechu i wzruszeń. Kibicowałam jej, żeby w końcu znalazła swoje powołanie, miejsce na świecie i samą siebie.

Polecam!

Black-Beauty | 2018-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

„Myślałam o tym, jak bardzo kształtują nas ludzie, którzy nas otaczają, i jak z tego powodu bardzo trzeba uważać, wybierając ich, a potem przyszło mi do głowy, że mimo wszystko może się okazać, że trzeba ich utracić, żeby tak naprawdę odnaleźć siebie”
To już ostatni tom i koniec historii zwariowanej lecz sympatycznej Louisy Clark. Tym razem losy młodej Angielki splatają się z Nowym Jorkiem – miastem drapaczy chmur, ludzi w ciągłym biegu, tam gdzie mogą spełnić się marzenia i realizować amerykański sen. Louisa Clark zaczyna pracę jako asystentka młodej żony bogatego biznesmena, musi przystosować się do nowego życia i zasad w nim panujących, z dala od rodziny i od chłopaka, ratownika Sama. Jej świeżo zaczęty związek zostaje wystawiony na ciężką próbę, nie tylko ze względu na odległość – pewnego razu Lou poznaje Josha, który z wyglądu bardzo przypomina Willa, jej zmarłego ukochanego. Czy to znaczy, że miłość, którą wcześniej utraciła, może być teraz dla niej na wyciągnięcie ręki? I...

mclena | 2018-06-27
Na półkach: 2018 ✔, Przeczytane
Przeczytana: 27 czerwca 2018

"Najważniejsze, żeby nikt, kto ci towarzyszy, nie decydował, kim masz być, i nie przyszpilał się jak motyla w gablotce."

Zanim przejdę do docelowej recenzji, nie mogę się powstrzymać, aby podkreślić, jak ogromnie rozczarowana jestem tym, co zrobiły Panie Agnieszka Myśliwy i Nina Dzierżawska tłumacząc dialogi postaci Agnes. Od początku fatalnie czytało mi się niegramatyczne słowa Agnes, do tego stopnia, że aż się pofatygowałam i sprawdziłam wersję anglojęzyczną. Czy Pani Moyes aż tak przekoloryzowała naszą rodaczkę w swojej powieści? Nie mogłam uwierzyć, kiedy zobaczyłam, że w oryginale jej dialogi, to jak się wyrażała, były poprawne! Pytam się zatem dlaczego Agnes została ośmieszona przez Panie tłumaczące tę książkę? To miało być zabawne? Zapewniam, że wcale nie było. To tak jakby trudno było uwierzyć, że Polka, która emigrowała, może używać języka obcego, bez błędów gramatycznych. Moyes potrafi się wybronić swoim brytyjskim poczuciem humoru i nie ma potrzeby, by dodawać coś od...

Anna | 2018-10-12
Przeczytana: 11 października 2018

„Moje serce w dwóch światach” Jojo Moyes to kolejna, trzecia powieść z Lou Clark w roli głównej. Lou wyjeżdża z Londynu do Nowego Jorku. Podejmuje pracę jako asystentka młodziutkiej żony bardzo bogatego i wpływowego mężczyzny. Pan Gopnik jest dużo starszy od pani Gopnik.
Rozwiedziony, ojciec dorosłej córki. Agnes czyli pani Gopnik jest Polką. Tak jak Lou imigrantką. Możliwe, że dzięki temu Lou Clark traktuje jak przyjaciółkę. Ta z dnia na dzień wkracza w świat ludzi zamożnych, wpływowych. Uczestniczy w przyjęciach i balach charytatywnych. Obraca się wśród śmietanki towarzyskiej Nowego Jorku. Mimo przebywania w mieście marzeń niewiele ma czasu dla siebie. Praca, którą wykonuje wymaga od niej pełnej dyspozycyjności. Wkrótce przyjaźń z Agnes zostanie wystawiona na próbę.
Lou tęskni za ukochanym, który został w Londynie. Pewnego dnia poznaje przystojnego i bogatego Josha. Ten do złudzenia przypomina jej zmarłego Willa. Tymczasem nową partnerką w pracy Sama, chłopaka Lou zostaje...

zolzowata_franca | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Po obejrzeniu ekranizacji powieści o Louisie Clark, musiałam wreszcie sięgnąć po książkę, by móc przekonać się, jakiego pióra używa Jojo Moyes.
Nie zawiodłam się. Pióro lekkie i ociekające wzruszeniem, a własnie tego oczekiwałam.
Tym razem Lou za namową swojego chłopaka Sama, przyjmuje pracę w Nowym Jorku. Zostaje zatrudniona przez bardzo bogatego biznesmena Gopnika, jako asystentka jego żony Agnes, pochodzącej zresztą z Krakowa. Lou stawia czoła nowym wyzwaniom.
Will jest ciągle obecny w jej myślach. Lou stara się żyć, postępować tak, jak chciał dla niej Will. Zostając asystentką Agnes poznaje nowy świat, jakże inne życie od tego, jakie prowadziła dotychczas. Agnes zanim poznała swego bogatego męża świadczyła dla niego usługi masażu. Ma mnóstwo problemów z pasierbicą, byłą Panią Gopnik oraz z nowym otoczeniem, które nie chce jej przyjąć, uznając za kogoś gorszego. Lou staje się jej przyjaciółką i powiernicą.
Jak potoczą się losy Lou, Sama, Gopników oraz kilku nowych bohaterów,...

Edyta | 2018-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Po niekoniecznie najlepszej "Kiedy odszedłeś" przyszła pora na sięgnięcie po "Moje serce w dwóch światach" sama nie wiedziałam co przyniesie trzecia część (jakoś tak sceptycznie do niej podchodziłam). A jeśli i Wy mieliście podobne odczucia - to zupełnie niepotrzebnie, bo książka jest fantastyczna, ciepła, trochę ckliwa, wzruszająca, dająca nadzieję.

Znowu Lou, która zachwyciła mnie tak jak i w pierwszej części swoim stylem, prostotą, zasadami dobrem i ciepłem, które od niej bije.

Dla mnie fantastycznie opisany Nowy Jork, świat bogaczy, luksusu, imprez i stroi.

Autorka po raz kolejny dla mnie stworzyła świetną, prostą ale i wartościową historię poruszyła kilka ważnych i trudnych tematów współczesnych młodych ludzi. Ja polecam nie zawiedziecie się na pewno! I czekam niecierpliwie na kolejne świetne powieści autorki!

Karolina Hajdysz | 2018-08-26
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam

"Zanim się pojawiłeś" to historia, która na zawsze zmieniła mój sposób postrzegania ludzi i świata. Choć nigdy nie potrafiłam pogodzić się z decyzją Willa Traynora to właśnie ten pierwszy tom był moim hitem nr 1 ♥️ ... a teraz już upewniłam się ze spokojem, że nic nigdy tego nie zmieni. 507 stron, byłam mega podekscytowana tym grubaskiem...nowojorskie tło perypetii naszej zwariowanej Lou, a u jej boku ukochany ratownik Sam.....i Josh, który wygląda zupełnie jak On, jak Will.
Ale szczerze mówiąc zupełnie mnie nie pochłonęło. Tylko parę fragmentów. Przeczytałam całą, ale nie znalazłam w niej nic co szczególnie ujełoby moje serducho, niestety. Ponadto spokojnie można byłoby odjąć jej ze 150-200 stron. Myślę, że wtedy byłoby o niebo ciekawiej. A tak w ogóle...niech każdy sam wyrobi sobie własną opinię na jej temat.

Książkowo_czyta | 2018-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Na początku miesiąca Wydawnictwo Znak oddało w ręce czytelników najnowszą książkę ogromnie poczytnej autorki – Jojo Moyes – „Moje serce w dwóch światach”. Jest to trzecia odsłona losów Lou Clark, bohaterki powieści „Zanim się pojawiłeś” i „Kiedy odszedłeś”.

Akcja powieści osadzona została w Nowym Jorku, gdzie Lou podejmuje pracę u bardzo zamożnej rodziny Gopników. Czy będzie to początek Nowojorskiego snu uczącej się żyć na nowo Lou?

Dziewczyna jest asystentką i powierniczką Agnes Gopnik, która jak dowiadujemy się w toku lektury skrywa wiele sekretów. Lou dwoi się i troi, by, choć odrobinę ułatwić swojej pracodawczyni bywanie w gronie wyższych sfer, które z różnych względów nie są dla niej łaskawe. Sama Lou także musi się przystosować do zupełnie obcego dla niej świata pełnego przepychu i nieustannej gry pozorów, który jak dotąd był dla niej zupełnie obcy. Podczas jednego z bali, na którym towarzyszy Agnes, Lou poznaje Josha, który wygląda zupełnie jak Will… A przecież setki...