Still Me

7 (12 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Lou Clark, romans, tajemnice, New York
angielski
Kotecek115

Louisa Clark arrives in New York ready to start a new life, confident that she can embrace this new adventure and keep her relationship with Ambulance Sam alive across several thousand miles. She is thrown into the world of the superrich Gopniks: Leonard and his much younger second wife, Agnes, and a never-ending array of household staff and hangers-on. Lou is determined to get the most out of the experience and throws herself into her job and New York life within this privileged world.

Before she knows what's happening, Lou is mixing in New York high society, where she meets Joshua Ryan, a man who brings with him a whisper of her past. In Still Me, as Lou tries to keep the two sides of her world together, she finds herself carrying secrets--not all her own--that cause a catastrophic change in her circumstances. And when matters come to a head, she has to ask herself Who is Louisa Clark? And how do you reconcile a heart that lives in two places?

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/35791968-still-me

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/35791968-still-me

Piotr | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Moyes to jedna z nielicznych obcojęzycznych autorek, z którymi chętnie bym porozmawiał na żywo. Przeczytałem kilka wywiadów, jakie udzieliła, przeczytałem wszystkie książki, jakie napisała i zwyczajnie jestem zachwycony. Piękna kobieta z wielkim talentem, której woda sodowa nie uderzyła do głowy.
Moyes napisała kontynuację utworu, od którego wszystko się zaczęło. A to już trzeci tom opowieści niepozornej dziewczyny Lou. Tym razem angielka otrzymuje posadę w Ameryce, w Nowym Jorku. Z początku jest zachwycona tym, co zastaje. Wprawdzie mieszka w maleńkim mieszkanku, ale zyskuje przyjaciółkę, której mąż ją zatrudnia. Tak to wygląda do czasu, kiedy zostaje zmanipulowana i poproszona o przysługi, których nie powinna się podejmować. Lou działa w dobrej wierze. Oskarżenie, jakie pada skądinąd sprawia, że ląduje na ulicy. Ale nie może tak łatwo rozstać się z rodziną Gopników. w których pani domu, a przyjaciółka Lou (jak ta sadziła), ma polskie korzenie.
Jak zwykle Moyes dostarcza...

Aneta Wiola | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

„NAJFAJNIEJSZA DZIEWCZYNA W CAŁYM NOWYM JORKU”
Louisa Clark za namową swojego chłopaka postanawia przyjąć propozycję pracy w Nowym Jorku. Bogaty biznesmen zatrudnia ją jako asystentkę swojej młodej żony. W czasie gdy związek Lou przechodzi kryzys, napotyka mężczyznę łudząco podobnego do jej zmarłego ukochanego. Wśród zgiełku Manhattanu i towarzystwa zamożnych ludzi, Lou będzie musiała znaleźć kompromis między tym, co kocha robić a miłością do swojego chłopaka.

Pierwszą moją myślą było: Lou Clark uczy się polskiego! Dla mnie to szok, a wszystko za sprawą jednej z czołowych bohaterek, która jest Polką.
Nigdy nie lubiłam Louisy. Zawsze wydawała mi się niedorozwinięta, tępa i karykaturalna. W wielu przypadkach miałam ochotę ją pochlastać, kręcąc głową z myślą: „jak można być tak głupim?”. Nigdy też nie lubiłam jej świętoszkowatego kochasia. Do szerokiej palety irytujących bohaterów doszli kolejni: księżniczkowata-kukła (nie wiem nawet czy jest takie słowo), rozpuszczony bachor...

mclena | 2018-06-27
Na półkach: 2018 ✔, Przeczytane
Przeczytana: 27 czerwca 2018

"Najważniejsze, żeby nikt, kto ci towarzyszy, nie decydował, kim masz być, i nie przyszpilał się jak motyla w gablotce."

Zanim przejdę do docelowej recenzji, nie mogę się powstrzymać, aby podkreślić, jak ogromnie rozczarowana jestem tym, co zrobiły Panie Agnieszka Myśliwy i Nina Dzierżawska tłumacząc dialogi postaci Agnes. Od początku fatalnie czytało mi się niegramatyczne słowa Agnes, do tego stopnia, że aż się pofatygowałam i sprawdziłam wersję anglojęzyczną. Czy Pani Moyes aż tak przekoloryzowała naszą rodaczkę w swojej powieści? Nie mogłam uwierzyć, kiedy zobaczyłam, że w oryginale jej dialogi, to jak się wyrażała, były poprawne! Pytam się zatem dlaczego Agnes została ośmieszona przez Panie tłumaczące tę książkę? To miało być zabawne? Zapewniam, że wcale nie było. To tak jakby trudno było uwierzyć, że Polka, która emigrowała, może używać języka obcego, bez błędów gramatycznych. Moyes potrafi się wybronić swoim brytyjskim poczuciem humoru i nie ma potrzeby, by dodawać coś od...

Mey-Mey | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Lou Clark jest absolutnie urocza w swej naiwności, infantylności i delikatnym dziwactwie na punkcie strojów. Uwielbiam ją!
Jeśli chodzi o samą powieść, to czytało mi się ją wspaniale. Perypetie Lou w Nowym Jorku dostarczyły mi wielu chwil uśmiechu i wzruszeń. Kibicowałam jej, żeby w końcu znalazła swoje powołanie, miejsce na świecie i samą siebie.

Polecam!

zolzowata_franca | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Po obejrzeniu ekranizacji powieści o Louisie Clark, musiałam wreszcie sięgnąć po książkę, by móc przekonać się, jakiego pióra używa Jojo Moyes.
Nie zawiodłam się. Pióro lekkie i ociekające wzruszeniem, a własnie tego oczekiwałam.
Tym razem Lou za namową swojego chłopaka Sama, przyjmuje pracę w Nowym Jorku. Zostaje zatrudniona przez bardzo bogatego biznesmena Gopnika, jako asystentka jego żony Agnes, pochodzącej zresztą z Krakowa. Lou stawia czoła nowym wyzwaniom.
Will jest ciągle obecny w jej myślach. Lou stara się żyć, postępować tak, jak chciał dla niej Will. Zostając asystentką Agnes poznaje nowy świat, jakże inne życie od tego, jakie prowadziła dotychczas. Agnes zanim poznała swego bogatego męża świadczyła dla niego usługi masażu. Ma mnóstwo problemów z pasierbicą, byłą Panią Gopnik oraz z nowym otoczeniem, które nie chce jej przyjąć, uznając za kogoś gorszego. Lou staje się jej przyjaciółką i powiernicą.
Jak potoczą się losy Lou, Sama, Gopników oraz kilku nowych bohaterów,...

Edyta | 2018-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Po niekoniecznie najlepszej "Kiedy odszedłeś" przyszła pora na sięgnięcie po "Moje serce w dwóch światach" sama nie wiedziałam co przyniesie trzecia część (jakoś tak sceptycznie do niej podchodziłam). A jeśli i Wy mieliście podobne odczucia - to zupełnie niepotrzebnie, bo książka jest fantastyczna, ciepła, trochę ckliwa, wzruszająca, dająca nadzieję.

Znowu Lou, która zachwyciła mnie tak jak i w pierwszej części swoim stylem, prostotą, zasadami dobrem i ciepłem, które od niej bije.

Dla mnie fantastycznie opisany Nowy Jork, świat bogaczy, luksusu, imprez i stroi.

Autorka po raz kolejny dla mnie stworzyła świetną, prostą ale i wartościową historię poruszyła kilka ważnych i trudnych tematów współczesnych młodych ludzi. Ja polecam nie zawiedziecie się na pewno! I czekam niecierpliwie na kolejne świetne powieści autorki!

Książkowo_czyta | 2018-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Na początku miesiąca Wydawnictwo Znak oddało w ręce czytelników najnowszą książkę ogromnie poczytnej autorki – Jojo Moyes – „Moje serce w dwóch światach”. Jest to trzecia odsłona losów Lou Clark, bohaterki powieści „Zanim się pojawiłeś” i „Kiedy odszedłeś”.

Akcja powieści osadzona została w Nowym Jorku, gdzie Lou podejmuje pracę u bardzo zamożnej rodziny Gopników. Czy będzie to początek Nowojorskiego snu uczącej się żyć na nowo Lou?

Dziewczyna jest asystentką i powierniczką Agnes Gopnik, która jak dowiadujemy się w toku lektury skrywa wiele sekretów. Lou dwoi się i troi, by, choć odrobinę ułatwić swojej pracodawczyni bywanie w gronie wyższych sfer, które z różnych względów nie są dla niej łaskawe. Sama Lou także musi się przystosować do zupełnie obcego dla niej świata pełnego przepychu i nieustannej gry pozorów, który jak dotąd był dla niej zupełnie obcy. Podczas jednego z bali, na którym towarzyszy Agnes, Lou poznaje Josha, który wygląda zupełnie jak Will… A przecież setki...

justiiii88 | 2018-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Moja przygoda z Jojo Moyes rozpoczęła się od "Zanim się pojawiłeś", jedną z najpiękniejszych historii jakie miałam okazję czytać. Druga część historii "Kiedy odszedłeś" opowiadała o tym jak Lou radziła czy nie radziła sobie po śmierci Willa i jak stara się jakoś poukładać swoje życie..

Tutaj dochodzimy do trzeciej części historii Lou, która właśnie doleciała do Nowego Jorku, gdzie ma rozpocząć pracę jako asystentka żony milionera z Manhattanu.

Lou stara się odnaleźć w świecie zupełnie innym od tego, który zna - świecie wyższych sfer Nowego Jorku. Musi radzić sobie także z tym, że w Anglii zostawiła swojego chłopaka - Sama.

Wszystko powoli zaczyna się układać. Lou coraz lepiej odnajduje się w pracy dla Agnes, zawiera przyjaźnie.
Jednak sprawy skomplikują się za sprawą Josha, który ma uśmiech taki jak Will, jak również nowej partnerki z pracy jej chłopaka - pięknej Katie.

Dodatkowo pracodawca oskarża Lou o coś czego nie zrobiła i traci ona pracę i dach nad głową.

Czy te...

Adam | 2018-08-09
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Jest to kontynuacja opowieści o Lou Clark, którą mogłem poznać w pierwszej części pt. „Zanim się pojawiłeś”. Dalsze losy Lou śledziłem w powieści „Kiedy odszedłeś”. Dziś nadszedł czas na trzecią i wszystko wskazuje na to, że to już ostatnia powieść o dziewczynie w pasiastych rajstopach. Spotkanie, poznanie i odejście Willa bez wątpienia odcisnęło swoje piętno na dalszym życiu dziewczyny. Mężczyzna, który zbuntował się przeciwko tej wersji samego siebie, jaką zgotował mu los ciągle mieszka we wspomnieniach Lou. Czytając tę powieść wielokrotnie możemy przekonać się o tym. Mija dwa lata od odejścia Willa, Lou postanawia zostawić swoje dotychczasowe życie w Stortfold i wyjechać do Nowego Jorku. Czy związek z jej obecnym chłopakiem Samem przetrwa próbę odległości? Czy poznany w Stanach William Ryan, który wyglądem przypomina dawnego Willa może być wielką miłością dla dwudziestoośmioletniej Lousi? Może Sam był jedynie osobą, która idealnie nadawała się do tego, żeby wyjść z żałoby? Może...

Estera | 2018-07-14
Na półkach: 2018, Przeczytane

Trzecia część przygód Louisy podobała mi się najbardziej. Przygody poszukującej siebie bohaterki przypadły mi do gustu. Miło spędziłam czas i w końcu polubiłam główna bohaterkę. Książka dobrze się czyta, jest nieźle napisana.