Lem. Antologia

Wydawnictwo: Cyfrant
Stormbringer

Sześć utworów Stanisława Lema wyselekcjonowanych i zebranych specjalnie dla czytelników Krakowskich Przystanków Literackich. W antologii czytelnik znajdzie: – „Science fiction: beznadziejny przypadek – z wyjątkami” – „Terminus” – „Nowa Kosmogonia” – „Tragedia pralnicza” – „Maszyna Trurla” – „O ewolucji” Stanisław Lem to najwybitniejszy polski twórca literatury science fiction, filozof,...

W antologii czytelnik znajdzie:
– „Science fiction: beznadziejny przypadek – z wyjątkami”
– „Terminus”
– „Nowa Kosmogonia”
– „Tragedia pralnicza”
– „Maszyna Trurla”
– „O ewolucji”

Stanisław Lem to najwybitniejszy polski twórca literatury science fiction, filozof, futurolog oraz krytyk literacki.

źródło opisu: http://woblink.com/e-book,-cyfrant-lem-antologia-stanislaw-lem,32411

źródło okładki: http://woblink.com/e-book,-cyfrant-lem-antologia-stanislaw-lem,32411

ampH | 2019-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2019

Antologia ta bardzo długo leżała na moim czytniku. Sięgnąłem po nią tak naprawdę jedynie ze względu na to, że obiecywała najwięcej podczas podróży pociągiem. Wcześniej nie miałem bezpośredniej styczności z twórczością Stanisława Lema, więc nie chciałem zaczynać swojej przygody z najwybitniejszym polskim pisarzem science fiction od takiej antologii. Wyszło jednak inaczej i „Lem. Antologia” jest już za mną. Trochę żałuję, że jednak nie udało mi się utrzymać wcześniej założonego planu, bo chyba rozpoczęcie przygody od tej konkretnej pozycji nie było zbyt dobrym pomysłem.

Dorobek Stanisława Lema jest ogromny. Jego nazwisko zna niemalże każdy Polak, a jego twórczość wydana została już wiele razy. „Lem. Antologia” to e-book, w którym zebrano sześć dzieł pisarza, dla czytelników Krakowskich Przystanków Literackich. Jedynie sześć pozycji, które pozwolą zapoznać się z szerokim wachlarzem możliwości, jakie miał nieżyjący już autor i z czym można się spotkać podczas kolejnych lektur jego...

atimere | 2018-06-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Lem jak Lem, zawsze genialny. Ale co przyświecało komuś kto tworzył tą mieszaninę nie mam - nawet bladego - pojęcia, bo jedynym wspólnym jest tu autor. Mankamentem tej zbieraniny jest to, że zupełnie nie nadaje się dla kogoś kto Lema nie zna. Gdyby ktoś przeczytał to jako pierwszą pozycję autora, dostałby z pewnością zawrotu głowy i tyle, bo nawet kolejność utworów i ich fragmentów zdaje się być przypadkowa.