Przewodnik ksenofoba. Szwajcarzy

Wydawnictwo: Finebooks
The Xenophobe's Guide to The Swiss
przewodnik, Szwajcarzy, Szwajcaria
Jacek

Nieco przewrotne i zabawne spojrzenie na charakter, przyzwyczajenia, cechy dodatnie i ujemne mieszkańców kantonów alpejskich. W formie bardzo przystępnej i atrakcyjnej autor przemyca wiele informacji, jacy są Szwajcarzy, traktując ich z przymrużeniem oka, ale życzliwie.

źródło opisu: własne

źródło okładki: www.finebooks.pl

Jacek | 2017-09-11
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 11 września 2017

Tomik nierówny, choć w całości oceniam go dobrze. Szwajcarzy zostali pokazani nieco prześmiewczo, ale bez złośliwości. Autor starał się oddać ich cechy, charakter, przyzwyczajenia, nawyki i zrobił to ciekawie. Mógłbym też napisać: dowcipnie, lecz tu wkradły się fragmenty mniej udane. Jednakże całość jest z jednej strony zabawna, z drugiej zaś zmusza do refleksji i wyciągnięcia własnych wniosków, by odpowiedzieć na pytanie - jacy są Szwajcarzy. Na minus trzeba też zauważyć, że autor skoncentrował się głównie na części niemieckojęzycznej i to widać na kartach tomu. Pomimo tego - ciekawa pozycja, jedna z lepszych w serii (choć nie najlepszych). Warto przeczytać.

Rysia | 2018-02-02
Przeczytana: 29 stycznia 2018

Nie jest to najlepsza część z serii, ale bardzo mi się podobała. Co nie zmienia faktu, iż Szwajcarzy są przerażający.

wenght | 2018-11-15
Na półkach: DACHL, Przeczytane