The House on Sunset Lake

Headline Review
2016-08-25
2016-08-25
9781472208460

Nie wiem czy poleciła bym te książkę.... Spodziewałam się lekkiej, uroczej opowieści w scenerii lata nad jeziorem. Tymczasem przez większość książki nie pamiętałam o czym czytam. Historia mnie nie porwała a opisy i problemy hoteli były nużące

Książka poruszająca trudna i ciężkie tematy, jakimi są miłość zaufanie i nadzieję.

Jim i gen są zakochanymi w sobie nastolatkami. Poznają się w Casa'O Dor podczas letnich wakacji z początku niewinna przyjaźń przeradza się w prawdziwe uczucie Jimmy i jen mieli rozpocząć razem nowe życie, kiedy, dochodzi do tragedii jedno zdarzenie sprzed 20 lat, przekreśla wspólne plany i przyszłość. młoda 21-letnia Jen zostaje wykorzystana seksualnie przez ojca Jima. Piszę do Jima, że go nie kocha i poślubia Connora, którego nie kochała, aby zatuszować zdarzenie sprzed 20 lat. On kawaler ona  nieszczęśliwa w małżeństwie. Po ponad dwudziestu latach ponownie się spotykają wtedy Jim, poznaje tajemnice swojego zmarłego ojca i gen o gwałcie. Początkowo nie ufa jednak rozumie, że  dżem celowo o tym nie mówiła, aby chronić jego i rodzinę. Jim początkowo nie wierzy w jej słowa z czasem, przekonuje się, iż mówiła prawdę w wieku ponad 40 lat, łączą się węzłem małżeńskim, odnajdują wspólne szczęście.

Czuję się w obowiązku trochę bronić tej historii, ponieważ jest ona wzruszając i bardzo wciągająca. Im bliżej końca tym bardziej mnie wciągała i nie pozwalała się odłożyć na później.

Rok 1994
Jennifer spędza lato w Casa D’Or - rodzinnym domu w Savannah. Na koniec lata będzie świętować swoje 21 urodziny i musi postanowić co dalej, wszystko wskazuje na to, że wyjedzie do Nowego Jorku. W tym samym czasie wakacje w domku nad jeziorem spędza Jim, który wraz z rodzicami przyjechał do tego cudownego miejsca, aby jego ojciec mógł uporać się ze swoimi problemami. Jednak to lato zmieni życie zarówno rodziny Jennifer jak i Jima. Młodzi zakochują się w sobie, ale jest wiele przeszkód, które uniemożliwają im wspólne życie. Jennifer ma chłopaka Connora, Jim musi wrócić do Anglii, a rodzice Jennifer zaplanowali jej życie w każdym szczególe. Jennifer i Jim postanawiają, że ich miłość pokona każdą przeszkodę i za wszelką cenę chcą ją ocalić, ale los postanawia im pokazać, że nie wszystko można zaplanować.

Rok 2015
Jim pracuje dla jednej z największych firm w branży hotelowej. Sprawy zawodowe zmuszają go do powrotu w miejsce, w którym przeżył najwspanialsze lato w swoim życiu - Casa D’Or. Od tamtego pamiętnego lata nigdy już nie wrócił w to miejsce i obawia się tej podróży, która może się okazać otwarciem puszki pandory. Tak też się dzieje, spotyka Jennifer, która jest szczęśliwą mężatką, a Jim uświadamia sobie, że pomimo upływu lat nigdy nie przestał jej kochać. Tylko, że Jennifer ma poukładane życie i on nie ma prawa go burzyć, ale przekształcenie Casa D’Or w hotel powoduje, że dwoje dawnych kochanków musi odnowić znajomość. To dopiero początek rewolucji w ich życiu. Skrywane przez lata tajemnice zaczynają wychodzić na jaw, a ponowne spotkanie przypomina im o tym co bezpowrotnie utracili. Czy jest jeszcze szansa, aby naprawić błędy i odzyskać miłość?

Poruszająca opowieść o miłości i wybaczaniu. Pełna różnorodnych emocji i zwrotów akcji, ucząca, że każdy zasługuje na drugą szansę, a kłamstwa i tajemnice niszczą wszystko doszczętnie. Tylko prawda, szczerość i miłość doprowadzą nas do szczęścia.

Rok 1994

Fabuła książki pochłonęła mnie bardzo. Rozdziały przeplatają się między przeszłością a teraźniejszością. Historia rozpoczyna się w roku 1994 w upalne lato w Savanah. Jim to młody student, który do Savanah przyjeżdża z rodzicami. Na miejscu poznaje uroczą Jennifer, córkę właściciela sąsiedniej posiadłości. Jim i Jennifer zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu a ich znajomość przeradza się w miłość. Mimo krótkiej znajomości zaczynają snuć plany na przyszłość. Ich relacja rozwija się, dopóki nie dochodzi do tragedii.

W 2008 roku Jim pracuje dla międzynarodowej grupy hotelarskiej Omari. Jego przełożony ma zamiar kupić dom w Savanah , Casa D'Or i przekształcić w hotel. To dom rodzinny Jennifer . Tym samym losy i drogi Jennifer i Jim’a krzyżują się kolejny raz. Odżywają wspomnienia oraz dawne uczucie….

Przeciętna historia miłosna.

Przeciętna historia miłosna.

Jim otrzymuje zadanie w pracy, aby wyremontować i przerobić posiadłość Casa D'Or na hotel. Z tym miejscem wiąże pewne wspomnienia, związane z Jennifer- swoją pierwszą miłością. Powrót po 20 latach będzie trudny i odkryje wiele tajemnic.

Casa D'Or to piękne i wytworne miejsce, ale niestety nieszczęśliwe i odrobinę pechowe.
Bardzo pochłonęła mnie fabuła tej książki. Rozdziały przeplatają się między teraźniejszością, a przeszłością, a historia mówi o miłości i rodzinnych sekretach. Jest Intrygująca i nieprzewidywalna, zakończenie było kompletnym zaskoczeniem. Mogę się przyczepić jedynie do zbyt długich opisów, które mnie trochę męczyły.
Bardzo ciekawa pozycja, polecam.

Bardzo pochłonęła mnie fabuła tej książki....

"Każda miłość jest pierwsza, najgorętsza najszczersza..." śpiewała Irena Santor.
A jak długo może trwać ta napierwsza z najpierwszych? Ułamek sekundy, miesiąc, rok, całe życie?
Wiecie, że ja książko-romansowa nie jestem, ale skusiłam się, bo okładka cudna.
Stany Zjednoczone, Savannah, wielka kolonialna rezydencja, sekrety i bolesna przeszłość, przeplatana miłosnymi wspomnieniami.
🔸️
Młody Jim wraz z rodzicami spędza wakacje na plantacji. Tu jego ojciec ma odnaleźć wenę, by napisać kolejny bestseller.
Chłopak poznaje córkę właścieli i bum... piękne lato, młodość i miłość. Mimo krótkiej znajomości zaczynają snuć wspólne plany.
Jednak ich uczucie zostaje wystawione na ciężką próbę, której niestety nie przechodzi pomyślnie.
Drogi dwojga ludzi rozchodzą się na wiele lat.
🔸️
Dojrzały Jim wraca na plantację, z zamiarem jej kupna i włączenia do sieci hoteli, której jest dyrektorem. Ten powrót nie jest dla niego łatwy. Ogrom wspomnień o złamanych sercach i o miłości, którą przerwała tragedia.
Ponowne spotkanie tych dwojga ludzi zapoczątkuje powolne odkrywanie sekretów, bolesnych tajemnic, ukrytych win. "Drugie dno drugiego dna".
🔸️
Ta pozycja, to dobry obyczaj z masą uczuć kłębiących się pomiędzy bohaterami.
Nic odkrywczego, ale lekkie pióro sprawia, że czyta się dobrze.
Brakowało mi tylko w niektórych wątkach głębszego rozwinięcia. Położyłabym na nie większy nacisk, darując sobie te zbędne i nic nie wnoszące do fabuły.
Teraz, gdy śnieżyce tak szaleją za oknem, ta książka może umilić wam czas. Tak myślę, ale mogę się nie znać, bo ja nie romansowa 😉.
Jednak okładka piękna.

Wiecie, że ja książko-romansowa nie jestem, ale skusiłam się, bo okładka cudna.

Do tej pory książki Tasminy Perry czytało mi się przyjemnie, natomiast "Dom nad jeziorem" przemęczyłam. Miałam wrażenie, że to książka o hotelarstwie, rynku nieruchomościami, wielkich przyjęciach dla bogaczy z wątkiem miłośnym w tle, a nie na głównym planie. Odnoszę także wrażenie, że autorka w ogóle pominęła moment budowania się relacji między głównymi bohaterami, ograniczając się do opisania może trzech/czterech spotkań między nimi. Nie pozwoliło to na zauważenie chemii czy pojawiających się uczuć.. Nie lubię bohaterów, którzy są kreowani na jednoznacznie dobrych albo złych, a niestety tak było z Connorem, który od samego początku do samego końca miał być odbierany jako ten zły. Myślałam, że niespodziewany zwrot akcji na końcu książki zmieni jeszcze moją ocenę, ale niestety końcówka książki to jedna wielka Moda na sukces. Zawiodłam się trochę na tej pozycji pani Perry. Okładka jest cudowna, ale to chyba wszystko co oceniłabym na plus.

Historia pierwszej wielkiej i jedynej miłości. Czy taka miłość w ogóle istnieje? Czy ma szansę przetrwać pomimo sekretów, kłamstw, intryg, w otoczeniu bilskich, którym nie w smak jest szczęście zakochanych, którym wydaje się, że wiedzą lepiej co jest dobre i odpowiednie dla innych.
Młodych ludzi, Jima i Jennifer połączyło głębokie uczucie lecz pewne wydarzenia i otaczający ich ludzie sprawili, że musieli się rozstać i zerwać ze sobą kontakt. Minęło 20 lat, każde z tej dwójki ma własne życie, pracę, rodzinę. Kiedy dochodzi do spotkania odżywają wspomnienia ale i dawne uczucie. A może nie odżywa? Ono w nich nadal jest, głęboko schowane, gdzieś na dnie serca. Czy dojrzali i z bagażem doświadczeń, Jim i Jenn mają jeszcze szansę aby zbudować własną przyszłość? Odzyskać utraconą miłość i zaznać szczęścia? Co wydarzyło się 20 lat temu, że musieli zrezygnować ze wspólnego życia i marzeń?
Nie przepadam za tego rodzaju książkami ale tę przeczytałam z ciekawawością i dużą chęcią.

Subtelny romans z piękna scenerią w tle... Dość przewidywalnie, jak to zwykle w takich powieściach bywa, ale urokliwe miejsce akcji i proste, nieskomplikowane dialogi powodują, że czyta się szybko i z poczuciem sympatii do bohaterów :-) dla tych, którzy chcą czegoś lekkiego w celu chwilowego oderwania się od codzienności :-)

• Samodzielne

Dodaj cytat z książki The House on Sunset Lake