Wasz wymarzony dzień. Jak zorganizować idealny ślub i wesele z klasą

Wydawnictwo: Znak Literanova
ślub, wesele
poradniki
Aleksandra Wilk

Jak zorganizować idealny ślub i wesele z klasą (a przy tym nie paść ze zmęczenia i naprawdę cieszyć się tym dniem) Odliczacie dni do tego wymarzonego wydarzenia? Nie możecie się doczekać, a jednocześnie boicie się, że coś pójdzie nie tak? Jak nie dać się zaskoczyć, uniknąć wpadki i przy tym nie zbankrutować?! Oto nowoczesny poradnik ślubnego savoir-vivre’u i jednocześnie praktyczny organizer,...

Jak zorganizować idealny ślub i wesele z klasą
(a przy tym nie paść ze zmęczenia i naprawdę cieszyć się tym dniem)

Odliczacie dni do tego wymarzonego wydarzenia? Nie możecie się doczekać, a jednocześnie boicie się, że coś pójdzie nie tak? Jak nie dać się zaskoczyć, uniknąć wpadki i przy tym nie zbankrutować?! Oto nowoczesny poradnik ślubnego savoir-vivre’u i jednocześnie praktyczny organizer, dzięki któremu będziecie mogli w pełni cieszyć się waszym wymarzonym dniem bez obaw, że nie pomyśleliście o wszystkim.

Jak stworzyć listę gości i czy rodzice muszą mieć tu ostatnie słowo? Jak rozmawiać i rozliczać się ze sztabem ślubnym? Jak zasugerować prezent w postaci pieniędzy, nie pisząc infantylnego wierszyka?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają Kamila Romanow, jedna z najbardziej znanych wedding plannerek w Polsce, i Anna Dąbrowska, dziennikarka, ekspertka w dziedzinie savoir-vivre’u.

W książce znajdziecie pomysły na wzory zaproszeń z klasą, listy idealnych utworów muzycznych, kompletne listy „to do”, a także harmonogram koniecznych prac i najważniejsze pytania, które musicie zadać fotografowi, firmie cateringowej czy orkiestrze.

Okres przygotowań do ślubu to czas zbierania kapitału na dalsze szczęśliwe życie. Niech wzmocni on więź między wami i z tymi, którzy są dla was ważni. Umówcie się na organizacyjną randkę i powiedzcie sobie, o czym marzycie. Niech to będzie wasz dzień – wymarzony i jedyny!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Ruthless_Woman | 2018-09-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 03 września 2018

Tak szczerze mówiąc na nic mi się przyda ten poradnik.
Wszystko to, co autorki napisały, według mnie jest oczywiste.
Takie oczywiste oczywistości.
Jedyne co było ciekawe i nowe dla mnie, to różne zabobony ślubne. Co przynosi szczęście, a co pecha.

Sylwia | 2018-03-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018

Bardzo dobra książka, którą warto przeczytać przed tym wielkim dniem. Może nie znajdziemy w niej odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, ale z pewnością uporządkuje nasze myśli. Nie jest przegadana. Autorki rzeczowo podchodzą do tematu opierając się na konkretnych przykładach. Wydanie bardzo na plus.

darr2 | 2018-01-17

Wesele bez chaosu
Wasz wymarzony dzień to zbiór praktycznych porad i odpowiedzi na teoretyczne dylematy, które mogą dopaść wielu narzeczonych. Znajdziemy tam konkretne wyjaśnienia i sposoby na sprawną realizację tego jedynego dnia. Poradnik zawiera przykładowe pytania, które musimy zadać podwykonawcom, podział ról pomiędzy narzeczonych, rozpiskę budżetu, sprawy, o które musimy zadbać my oraz które należy zlecić innym. Zgodnie z etykietą jest też przedstawiona formuła, którą można zawrzeć jeśli nie chcemy zostać obdarowani przez gości kwiatami podczas ślubu. W książce zostały opisane również różne warianty zorganizowania uroczystości (od formalnych do półformalnych).

Agnieszka | 2017-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2017

Absolutny must have dla wszystkich planujących ślub. Autorki w wyczerpujący sposób omawiają każdy szczegół tej wyjątkowej ceremonii, prowadząc narzeczonych za rękę. Nie ma chyba kwestii, która umknęłaby uwadze autorek. Z przyjemnością przeczytałam ten poradnik, mimo że mój Marsz Mendelssohna wybrzmiał kilka lat temu. Żałuję, że nie trafiłam wtedy na równie pomocną, rzetelną (i przy okazji pięknie wydaną) książkę na temat organizacji ślubu i wesela.

karolina4481 | 2017-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2017

Wasz wymarzony dzień to bardzo profesjonalny poradnik o tym jak od początku do końca z najmniejszymi szczegółami zaplanować ślub oraz wesele. Autorki nie tylko doradzają w kwestii estetycznej całego przedsięwzięcia, ale także formalnej, takiej jak odpowiednie zaplanowanie kosztów, dokumenty, które należy złożyć do urzędu, czy pytania jakie należy zadać podczas kompletowania obsługi. Na końcu książki zamieszczony został kod QR, pod którym kryje się praktyczny niezbędnik, każdej Młodej Pary. Natomiast o dobrym guście autorek przekonać się można już po samej okładce, całość zaprezentowana została w bardzo schludny i przejrzysty sposób.

Ola hopeandfaaith | 2017-12-18

W życiu planowałam wiele imprez, np. swoją osiemnastkę. Kilka razy zdarzyło mi się być przy organizacji ślubów moich kuzynów. Zawsze w takich sytuacjach czułam się jak ryba w wodzie, dlatego zdecydowałam się na przeczytanie książki związanej z organizacją ślubu i wesela wraz z zasadami S-V.

W środku znajdziemy informacje od A do Z w sprawie organizacji ślubów. Od zaręczyn po kompletne planowanie wesela do bycia małżeństwem. Dla mnie jako laika jest to encyklopedia wiedzy jak zorganizować taką imprezę z klasą. Nie została pominięta żadna kwestia. Wszystko zostało dokładnie opisane i wyjaśnione. Autorki poruszyły wszystkie warianty jakie tylko istnieją. Omawiają również sprawy związane z przesądami i tradycjami.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy kiedy otworzyłam paczkę z książką to wygląd. Książka posiada przepiękna okładkę. Taka minimalistyczna i czysta. Nawiązująca zarazem do ślubu. W środku wszystko jest w kolorystyce białej, szarej i różowej. Wielkość liter jest w sam raz....

Agnieszka | 2017-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2017

Świetny poradnik, który pokaże Ci jak wyjść za mąż i nie zwariować w wirze ślubnych przygotowań.
Zacznijmy od strony wizualnej.
Książkę kupimy w twardej, bardzo ładnie zaprojektowanej okładce. W środku od razu widać jasny i przejrzysty podział na pytania (czerwona czcionka) i odpowiedzi autorek, a także poszczególne części. Dodatkowo w poradniku znajdziemy wzory zaproszeń ślubnych, tabele wydatków, która zdecydowanie przyda się podczas planowania budżetu. Książka wykonana jest z największą dbałością. Miło jest czytać coś co nie tylko ma ciekawą treść, ale i do tego tak pięknie wygląda. Pierwszy raz, przeglądając na szybko książkę stwierdziłam, że jednej rzeczy jakiej mi w niej brakuje to zdjęcia. Szkoda, że w książce nie znalazło się miejsce dla chociaż kilku klimatycznych zdjęć o tematyce ślubnej.

Patrząc na różnorakie poradniki, pewnie zadajecie sobie pytanie czy zawarte w nich rady w ogóle się Wam do czegoś przydadzą.
Czy organizując ślub warto zaopatrzyć się w książkę Wasz...

Ewe Ha | 2017-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2017

WASZ WYMARZONY DZIEŃ
- Jak zorganizować idealny ślub i wesele z klasą. A przy tym nie paść ze zmęczenia.

W tym roku przeszłam piekło, a to jeszcze nie było moje wesele, tylko brata. Szykowanie, planowanie, szukanie. Jaką salę? Jaki alkohol? Suknia ślubna? Garnitur? Podziękowanie dla rodziców? Wybór świadków? Jak już dotrwaliśmy do tego dnia, to okazało się nie wszystkim i tak się podobało. Mój brat z narzeczoną na szczęście nie przejęli się tym zbytnio. Niestety ja tak! Było mi szkoda, ponieważ wiem ile energii w to całe przedsięwzięcie włożyli. Ile czasu, kosztów i planów im się popsuło. Śluby nie są dla mnie interesujące, cały ten splendor, ustawki do zdjęć … ble. Oni się cieszyli, a ja razem z nimi.

Pojawiają się na szczęście książki a la poradnik, które mogą ułatwić całą sytuację. Książka składa się z takich rozdziałów jak: ogłoście to światu (zaręczny); spełniajcie swoje marzenia; pozwólcie panom działać (podział ról); budżet, negocjujcie z klasą; stwórzcie perfekcyjną...

miraga_ | 2017-10-18
Przeczytana: 18 października 2017

To książka dla niejednej pary narzeczonych, która marzy, aby czas przygotowań do ślubu i sam ślub przebiegł pomyślnie.
Książka przeprowadzi narzeczonych od zaręczyn po sam ślub, ba nawet do poprawin. Napisana przez Kamilę Romanow (znana wedding planerka) i Annę Dąbrowską (dziennikarka, ekspertka w dziedzinie savoir-vivre'u). To kobiety z klasą, które pokażą Wam, jak zaplanować stylowy ślub.

Oczywiście jednym z rozdziałów są Zaproszenia. Pisanie ich to już klasyka przygotowań przedślubnych, ale warto poświęcić więcej czasu na ten temat, bo to jak wizytówka całej przyszłej ceremonii. Autorki poświęciły temu tematowi specjalny rozdział. Tam dowiemy się także co to jest Saave The Date i czy jest konieczne.

Pojawia się także rozdziału o kosztach. Tam znajdziemy przykładową listę pozycji, z których można wybrać te priorytetowe. Rozliczenia są ważne, dlatego budżetem weselnym należy zając się fachowo i ocenić racjonalnie na co stać daną parę młodą.

To książka, którą możecie obdarować...