Pokochaj swój dom. Zero Waste Home, czyli jak pozbyć się śmieci, a w zamian zyskać szczęście, pieniądze i czas

Wydawnictwo: Agora SA
poradniki
Szymon

Stylowy i praktyczny przewodnik, który krok po kroku dostarczy narzędzi, które pomagają poprawić zdrowie, oszczędzić czas i osiągnąć lepszą przyszłość dla swoich najbliższych i planety. Bea Johnson dzieli się historią, jak uprościła swoje życie, redukując odpadki. Dziś Bea, jej mąż, Scott i ich dwaj synowie produkują zaledwie jedną czwartą śmieci rocznie, a ich ogólna jakość życia zmieniła się na lepsze: mają teraz więcej czasu, są zdrowsi niż kiedykolwiek, a ich roczne wydatki obniżyły się o aż 40 procent.

źródło opisu: http://wydawnictwoagora.pl

źródło okładki: http://wydawnictwoagora.pl

Zuzanna | 2017-09-08

Dobry podręcznik ekologii dla każdego.... Przeczytane z ogromnym zainteresowaniem..

Panikaskas | 2017-10-06
Na półkach: Przeczytane, 2017

Nie polecam. Największy waste to wydanie kasy właśnie na tą książkę. Kompletnie debilne rady typu:
- nie spłukuj wody po sikaniu
- wsadź cegłę do spłuczki
- jak ciuchy nie śmierdzą to możesz nosić

itp.

bea78 | 2018-02-23
Przeczytana: 2018 rok

Książka skierowana przede wszystkim na rynek amerykański, ale moim zdaniem inne narody mogą z niej czerpać wiele inspiracji. To co mi się podobało to bardzo dużo konkretów, przykładów, opis przez autorkę własnych doświadczeń zakończonych zarówno sukcesami jak i porażkami. Plus, też za to, że autorka nie namawia usilnie do sprowadzenia swoich śmieci do objętości jednego słoika rocznie (co jej się udało) tylko zachęca do dążenia do zminimalizowania ilości śmieci do takiej ilości na jaką kto jest gotowy i pisze krok po kroku jak to zrobić. Zastanawiam się czy nie kupić na własność, żeby móc w każdej chwili zajrzeć. Zdecydowanie polecam osobom zainteresowanym tematem zero waste. Trafia do mojej czołówki przydatnych poradników.

Anita | 2017-10-25
Przeczytana: 07 października 2017

Obecnie „szczęście” jest na wyciągnięcie ręki. Gdzie się nie spojrzymy tam krzyczące z księgarnianych półek tytuły idealnej drodze do osiągnięcia szczęścia, harmonii, zdrowia i wielu innych niezbędnych aspektów dobrego życia. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się filozofia „zero waste”, która polega mniej więcej na zero odpadowym życiu czy też prowadzeniu domu. Jakie korzyści mogą płynąć z takiego stylu życia? Nasza piękna planeta ma na tym zyskać, ale nie tylko. Stosowanie się do zasad „zero waste” ma prowadzić do zyskania czasu, energii, spokoju ducha no i pokochania swojego otoczenia ( którego nie będzie już trzeba odgruzowywać z mnóstwa śmieci). Jak się to ma do rzeczywistości? A no bardzo ciekawie…

HISTORIA BEI JOHNSON
Bea Johnson miała w swoim pięknym życiu absolutnie wszystko. Cudowną rodzinę, ogromny dom, kilka samochodów, piękny i duży ogród. Żyć nie umierać, tylko cieszyć się życiem. Z czasem jednak wszystko Bei zaczęło przeszkadzać. Sprzątanie ogromnego domu...

Agnieszka Kosowska | 2018-04-05
Na półkach: 2018, Przeczytane

Podczas lektury tej książki nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że czytam o tym, jak bajecznie bogaci ludzie odkrywają to, jak wygląda życie zwykłych "szaraków".
Spora część informacji zawartych w książce to chleb powszedni dla tych, którzy muszą się liczyć z każdym groszem.
Z drugiej strony jeśli sprawi to, że ktoś postanowi choć odrobinę zmienić swój styl życia to będzie to czysta korzyść.

kultur-alnie | 2018-04-13
Na półkach: Ebook, 2018, Przeczytane
Przeczytana: 11 kwietnia 2018

Książka dla tych, których interesuje skrajny zero waste. Tutaj mocz nadaje się do kompostownika, lepiej nie spuszczać wody po skorzystaniu z toalety i dobrze przemyśleć zaplanowanie narodzin trzeciego potomka (na pewno musisz?), by nie przyczyniać się do przeludnienia planety.

apococzytasz | 2018-02-21
Przeczytana: 20 stycznia 2018

W sklepie pakuję zakupy do szmacianej torby, albo kartonu znalezionego na regale. Dojeźdzamy rowerami do pracy, gaszę światło i używam ponownie zadrukowanego jednostronnie papieru. Kiedyś nawet zrobiłam sama mydło w płynie i zmywam makijaż olejem naturalnym. Dzień jak wielu z Was "przebiegam" w garniturze i na szpilkach, lawirując w korkach i nie narzekając na nadmiar czasu. Czy mogę robić więcej? Okazuje się, że tak i to niekoniecznie zmieniając się w eko-dziwaka.
Sięgnęłam po tę książkę jak po jednorazowy poradnik/ przewodnik, a wracam do niej często w różnych sytuacjach. Znalazłam tu masę odnośników do miejsc, o których istnieniu nie miałam pojęcia i pomysłów z których część już praktykuję (jak np.bosko pachnący bronzer z czystego kakao). Książka dodała mi odwagi, żeby w sieciowym sklepie poprosić o zapakowanie filetów z kurczaka do mojego pudełka. I o dziwo nie spotkałam się z protestem czy odmową. Podobnie z sklepie z surówkami. Może to niewiele, ale dzięki lekturze poczułam,...

Z_błyskiem_w_oku | 2018-05-20
Na półkach: Zdrowie, Przeczytane

Bardzo daje do myślenia. Proste porady o tym, jak można ograniczyć śmieci produkowane w domu. Dla radykałów i tych, którzy lubią działać krok po kroku. Szczególnie spodobał mi się wątek, aby zacząć od odmawiania śmieci (niepotrzebnych słomek, kubeczków, serwetek, ulotek, ile my tego przyjmujemy beztrosko!!!). Autorka podchodzi do sprawy z humorem i sercem.

Lucyna | 2017-12-18
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 18 grudnia 2017

Sam pomysł bardzo na tak. Jednak mam wrażenie, że książka jest trochę utopijna, chociaż kto wie... może za kilkadziesiąt lat...

cziskel | 2018-01-25
Przeczytana: 19 stycznia 2018

Rozdział o dzieciach trochę mnie zaskoczył
Książka jest skierowana głównie do AMerykańskiej publiczności, ciekawa lektura pomimo tego