Fałszywy trop cz. 2

Okładka książki Fałszywy trop cz. 2 Henning Mankell
Okładka książki Fałszywy trop cz. 2
Henning Mankell Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Komisarz Wallander (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Wallander (tom 5)
Villospår
W.A.B.
2016-01-01
Halina Thylwe

Ziew...

Ziew...

Rewelacyjna - nic dodać, nic ująć. Konstrukcja, intryga, poprowadzenie wydarzeń - mistrzowskie.

Mam wrażenie że język nie przetrwał próby czasu. Dzieje się tak z wszystkimi książkami ale tutaj bardzo widać to w dialogach. Sama fabuła bez zarzutu ale też bez fajerwerków

Kolejna udana powieść Mankella, pokazuje jak zepsuci i zakłamani mogą być politycy i ich otoczenie. Gorąco polecam!

jak zwykle....super

jak zwykle....super

Bezpieczeństwo w Szwecji to mrzonka, policja ma pełne ręce roboty, a śledczy podążają w złym kierunku. Za to autor poszedł w dobrą stronę - świetnie się czyta.

Mankell i Wallander w formie bardzo dobrej.

Mankell i Wallander w formie bardzo dobrej.

Kolejna bardzo dobra powieść. W mojej ocenie najlepsza z serii. Mimo iż znamy morderce do końca nie wiemy co kierowało jego poczynaniami... polecam

Podobała mi się postać komisarza z krwi i kości, który nie żyje tylko sprawą, ale ma też swoje życie i czasem mu się nie chce, jest zmęczony, ma dość. Ciekawy, niepopularny zabieg, kiedy w połowie książki mamy podanego na tacy mordercę, a mimo to czytamy dalej, ciekawi zakończenia. To moja druga książka Mankella z tej serii, i ta mi się podobała. W tamtej mrok i zgnilizna mnie przytłoczyły, na szczęście tutaj mroczna Szwecja podana w strawny sposób. Na pewno sięgnę po kolejne z serii.

Do tej pory najlepsza powieść z cyklu o komisarzu. Bardzo ciekawe przedstawienie śledztwa z punktu policjanta oraz mordercy. Do tego ciekawy, niestety nie tracący na aktualności główny wątek, handel kobietami.

• Kryminał
  • Kryminały