Święci pierwszego kontaktu

Wydawnictwo: Znak
religia
Ag2S

Myślisz, że niebo jest daleko? Błąd. Jego mieszkańcy są blisko ciebie. Nigdy nie tracą zasięgu. Autor bestsellerowych "Świętych codziennego użytku" po raz kolejny udowadnia, że przyjaźń ze świętymi jest najlepszą towarzyską inwestycją. Są do twojej dyspozycji, stale gotowi do pomocy – całodobowo i bez zbędnych formalności. Kłopoty w miłości? Ksenia z Petersburga chętnie nauczy kochać „aż za...

Kłopoty w miłości? Ksenia z Petersburga chętnie nauczy kochać „aż za grób”, a Kinga pokaże, jak dogadywać się z życiowym partnerem nawet w najtrudniejszych sprawach. Wpadasz w kłopoty przez brak cierpliwości i niewyparzony język? Zasięgnij porady Agatona Egipskiego, który przez trzy lata trzymał kamyk w ustach, by się wyćwiczyć w milczeniu. A może twój portfel świeci pustkami? Zwróć się do Alojzego Kosiby, znanego z serdeczności franciszkańskiego mistrza fundraisingu.

Dzięki tej książce poznasz kilkadziesiąt nowych profili niebian. Niektórzy od dawna mają stałe łącze z ziemią. Innym kościelna centrala dopiero aktywuje konta. Ci najpopularniejsi odkrywają swoje nieznane dotąd oblicza. Zaproś ich do znajomych – i bądź z nimi w kontakcie!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Piotr | 2019-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2019

Bardzo inspirująca. Niektóre rozdziały niespecjalnie ciekawe, jednak kilka bardzo mocnych.
Warto.

Soledad | 2018-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2018

Świętość to nie jest modne słowo, ale Hołowni udaje się pokazać, że święci są cool;) Potoczny nowoczesny język wcale mnie nie odstręczył, bo z każdej karty wyzierało ŻYCIE, czyli autentyczna miłość do Boga, Kościoła, człowieka. Święty to człowiek kochający a nie kosmita czy "bezgrzesznik". Polecam każdemu!

AGA | 2018-10-24
Na półkach: Przeczytane, BIOGRAFIE
Przeczytana: 29 stycznia 2018

Zawsze z ciekawością czekam na nowe książki Pana Hołowni.
Czekam na każdą następną o Świętych, zawsze wyszukuje bardzo ciekawe postacie , a o znanych pisze takie rzeczy o których o nich nie wiedziałam .
Trochę irytuje mnie zbyt "luzacki" język, czasami dla mnie to nawet maniera
Jednak nie przeszkadza mi to czekać następne "święte biografie"

gaba | 2018-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

Bardzo dobry pomysł/rada/propozycja, żeby czytać jednego świętego dziennie :-)
Przynajmniej coś zostało w głowie ;-)

Magda | 2018-05-23
Przeczytana: 23 maja 2018

Rewelacja ! Wrócę na pewno po kolejne książka Pana Szymona!

książek: 1979
Lavenda | 2018-02-08
Przeczytana: 2018 rok

W zalewie hagiografii różnego typu, książka Hołowni na pewno się wyróżnia. Poznałam dzięki niej kilka ciekawych, inspirujących postaci. Mimo to drobne zgrzyty również się pojawiły w czasie lektury, które może nie do reszty, ale jednak zepsuły mi nieco przyjemność.

Aga Rabe | 2017-12-05

Lubię Szymona Hołownię i jego cięty język, podoba mi się też sposób w jaki pisze o Kościele. Pokazuje on w swoich książkach nowe spojrzenie na religię i życie według zasad wyznania rzymsko-katolickiego.

W swojej najnowszej publikacji - "Święci pierwszego kontaktu", Hołownia przedstawia nam życie i działalność kilkunastu osób. Część z nich została oficjalnie uznana za świętych, niektórzy mają dopiero rozpoczęte procesy beatyfikacyjne, a inni choć nie mają oficjalnego statusu osób świętych, mogą być dla nas przykładem dobrego, prawdziwie wartościowego życia. Wśród opisywanych postaci znajdują się znane osoby, takie jak np. św. Kinga, czy popularny obecnie ks. Dolindo, ale też mniej znani w katolicyzmie święci Kościoła Wschodniego, czy Chiara Corbella Petrillo, która żyła całkiem niedawno i dopiero będzie miała rozpoczęty proces beatyfikacyjny.

W odróżnieniu od poprzedniej książki - "Święci codziennego użytku", gdzie opisani byli święci na każdy dzień tygodnia, tu Hołownia...

Vendie | 2017-11-28

Ksiazka opowiada o swietych, blogoslawionych z ktorymi mozemy sie zaprzyjaznic. Wszystko pieknie ale jak dla mnie za obszerne opisy poboczne, za duzo detali dotyczacych jednak nie samej postaci. Niewiem, czegos tu brakuje albo jest za duzo...Ksiazka mnie nie zachwycila, mam nadzieje, ze do was dotrze bardziej niz do mnie. Moze nie czas i miejsce na ta ksiazke, z bolem daje tylko kilka gwiazdek.

Książkanonstop | 2017-11-23
Na półkach: Przeczytane, Od wydawnictw

Niebo jest daleko czy blisko? Dawniej spoglądając w górę odnosiłam wrażenie, że zdecydowanie jest daleko a jego mieszkańcy tylko z ciekawością większą lub mniejszą obserwują nas. Z ich perspektywy musimy być jak mrówki. Sądziłam, iż pozostają głusi na nasze wołania, gdyż mają lepsze zajęcia od pomagania ludziom. W końcu są z Panem Bogiem. Jak powiedział jeden ksiądz... w niebie jest wieczna impreza. Dlaczego w takim wypadku, kiedy w Raju jest im ... jak w raju mieliby przywiązywać jakąkolwiek wagę do naszych kłopotów? Niedawno zaczęłam intensywnie zagłębiać się w ten temat. Na podstawie przeczytanych, usłyszanych informacji zrozumiałam w jak wielkim błędzie byłam. Święci, szczęśliwi już z Panem w niebie, nie zapominają o nas. Właśnie teraz są w stanie nam pomagać bardziej, niż gdyby chodzili po ziemi.W swojej drugiej książce z cyklu "Na niebieskiej linii" Szymon Hołownia przedstawia sylwetki wybranych przez siebie świętych. Opisuje ich żywot informując czytelnika, czym dany święty...