Złowieszczy szept wiatru

Okładka książki Złowieszczy szept wiatru Dariusz Domagalski
Okładka książki Złowieszczy szept wiatru
Dariusz Domagalski Wydawnictwo: Rebis Cykl: Cykl Krzyżacki (tom 5) fantasy, science fiction
Cykl Krzyżacki (tom 5)
Rebis
2017-09-26
2017-09-26

Moim zdaniem najgorsza książka w całej serii. Takie odcinanie kuponów od w miarę sensownej marki.
To, co złości mnie najbardziej, to swoiste lekceważenie czytelnika przez autora, które wynika z jakiejś formy lenistwa. Skąd taka opinia? Ano w książce znalazły się całe passusy cytatów z poprzedniego tomu (tego z opowiadaniami). Niby wszystko correct, autor cytuje sam siebie, „kto bogatemu zabroni”?
Jest jeszcze parę innych mankamentów, jak choćby zdecydowanie gorzej napisani bohaterowie, niby ci sami, ale jakby bardziej poszarzali i płascy, mniej interesujący….
Ot taka realizacja na miarę sloganu: „Jakby zarobić, a się nie narobić.”

Dobre, ciekawe połączenie magii kabalistycznej z czasami krzyżackimi na naszych ziemiach - ale jakoś ten ostatni tom słabiej mi przypadł do gustu. Bohaterowie jacyś tacy bardziej z drewna, wątki magiczne też się troszkę rozwiały... Jakoś poprzednie tomy bardziej chwyciły mnie za serce. Może twórca miał po prostu gorszy dzień?. Mimo wszystko cały cykl jest godny polecenia.

Mam dziwne wrażenie, że to jeszcze nie koniec, czego sobie i innym czytelnikom Dariusza Domagalskiego życzę.

Książka jest naprawdę bardzo dobra. Jest ciekawy wątek historyczny, opowiedziany inaczej z dość dużą dawką magii i czarów. Kabała tutaj rządzi. Najznakomitsi polscy rycerze jako Przebudzeni w emanacjach Drzewa Życia coś pięknego. Czyta się naprawdę wyśmienicie. Oprócz tych i owych jest jeszcze tutaj bardzo dużo o ludzkich charakterach. Jest o zemście, jest o nienawiści, jest o przebaczeniu i o czy jeszcze......jest tam o ludziach dobrych i złych, a także o ich czynach. Jest też coś jeszcze......chwila zastanowienia czy aby Dariusz Domagalski pisał fantastykę.......ale o tym sza;)

Polecam ! Polska fantastyka ma się dobrze.

Cała moja opinia do przeczytania tutaj: http://kaginbooks.blogspot.com/2018/09/209-zowieszczy-szept-wiatru-dariusz.html

Lubię Cykl Krzyżacki Domagalskiego za połączenie naszej średniowiecznej historii szczyptą magii i kabały ale tutaj już lekko obniżył niestety loty!
Troszkę w tym tomie, czego nie zauważyłem w poprzednich brakowało lepszego warsztatu pisarskiego. Natłok słowa min. "wtem" za bardzo rzucał mi się w oczy, poza tym dużo fragmentów w tej części jest z poprzednich(wątek bośniacki) co trzeba przyznać nie przeszkadza w fabule i nawet ciekawie łączy wątki ale jednak trzeba przeczytać raczej całość serii żeby wszystko ogarnąć.

• E-booki
  • Fansastyka
  • Posiadam [PAPIER]

Dodaj cytat z książki Złowieszczy szept wiatru