Trupów hurtowo trzech
zbiór opowiadań
Marczewek

Zbrodnia i tajemnica, miłość i zemsta, czarny humor, lokalny koloryt, duchy przeszłości i pasja – to wszystko w jednym mistrzowskim tomie! Dziesięciu autorów, dziesięć opowiadań i jeden cel – charytatywny. Najlepsi polscy pisarze kryminałów oddali swe pióra, by wspomóc budowę wyjątkowego Domu i stworzyli niezwykły zbiór opowiadań. Znajdziecie w nim zarówno mroczne historie brutalnych morderstw, jak i lżejsze opowieści o skradzionych beczkach śledzi. Zawodowi mordercy i amatorzy, makabra i farsa przeplatają się w książce, ukazując różnorodne oblicza polskiego kryminału. Kupując książkę, wspieracie budowę poznańskiego Domu Autysty - bezpiecznego domu z profesjonalną opieką dla dorosłych osób z autyzmem.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1501/Trupow-hurtowo-trzech

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1501/Trupow-hurtowo-trzech

Zaczytana_Panna | 2018-03-14
Przeczytana: 14 marca 2018

Zbiór różnorodnych opowiadań. Jedne lepsze, drugie gorsze. Nie ukrywam, że czytając dwa z tych dziesięciu opowiadań, zastanawiałam się jedynie nad tym, "co autor miał na myśli?". W nich właśnie akcja była dziwna, może nawet nie to, że skomplikowana czy zagmatwana, ale specyficzna. Ciężko określić czego te opowiadania tak naprawdę dotyczyły. Oczywiście, musiałam natrafić na swoją jedną z ulubionych autorek, czyli Olgę Rudnicką. I tym razem mnie ona nie zawiodła - było dużo śmiechu, siostry Natalie są niezawodne! ;) Ogólnie polecam, bo czas spędzony na lekturze tych opowiadań nie był czasem straconym, a wręcz przeciwnie, było przyjemnie, wesoło, choć to przecież są opowiadania kryminalne ;) Nie zabrakło również poważniejszych tematów, więc wszystko było wypośrodkowane :)

Bociek | 2018-03-09
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 marca 2018

Przyjemy zbiór opowiadań. Wielu autorów, to wiele różnych pisarskich stylów, więc różnice w odbiorze poszczególnych opowiadań są znaczące. Warto przeczytać dla relaksu, a ponieważ opowiadania są dość krótkie, to można śmiało czytać po jednym dziennie do poduszki. Przy okazji można również wyrobić sobie zdanie co do twórczości wszystkich autorów i później ewentualnie sięgnąć po coś dłuższego ich autorstwa.
Jedna gwiazdka zaliczkowo ze względu na szczytny cel wydania tego zbioru.

tree | 2018-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

Całkiem niezła mieszanka piorunująco-rozśmieszająca.

Zuzanna | 2018-03-14
Przeczytana: 2017 rok

Dziesięciu autorów i autorek, dziesięć fantastycznych opowiadań i jeden szczytny cel. Kupując tę książkę wspieramy budowę poznańskiego Domu Autysty.
Dla fanów twórczości Ryszarda Ćwirleja, autor przygotował nie lada niespodziankę. Jednym z bohaterów jego opowiadania „ Czwarta beczka norweskich śledzi” jest Teofil Olkiewicz, młodszy i ze zdrową jeszcze wątrobą.
Kto zna twórczość Michała Larka zna i Dżerego. A kto zna Dżerego na pewno będzie zachwycony wiadomością iż pojawił się on w opowiadaniu „Czwarty zabójca”. Historia pewnego napadu, jak to u Michała bywa, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Opowiadanie jest też fundamentem do akcji #jesteśwplątany.
Piotr Bojarski przedstawił „Epizod z wampirem”. Opowiadanie pełne gwary poznańskiej, pięknie wyjaśnionej w przypisach. Jestem z siebie bardzo dumna, gdyż nie znałam tylko jednego słowa.
Bohdan Głębocki i jego opowiadanie o jakże tajemniczym tytuł „Guzik” przenosi nas Poznania międzywojennego i wrzuca wprost w sprawę detektywa...

tyns | 2018-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2018

Po pierwsze (i najważniejsze!) świetna akcja! Książka wydana w pełni charytatywnie, cały przychód przeznaczony na szczytny cel. Baaaardzo popieram takie akcje, oby było ich więcej.

Co do samej treści, to nie przepadam za historiami kryminalnymi dziejącymi się w latach międzywojennych, wojennych i PRLu. Także połowa historii do mnie nie przemówiła.
Za to opowiadanie Chmielarza 10/10! Najlepsze z całego zbioru, zdecydowanie zachęciło mnie żeby w końcu sięgnąć po jego twórczość.
Rudnicką kocham, a powrót Natalii był sporym zaskoczeniem :)
Na 3. miejsce lądują 3 Panie - Joanna Opiat-Bojarska, Joanna Jodełka oraz Gaja Grzegorzewska - ciekawe historie, fajnie napisane, myślę, że w wolnej chwili sięgnę także po ich twórczość :)

Weronika | 2017-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2017

Książkę kupiłam ze względu na szczytny cel. Widząc nazwiska autorów i porównując z tymi co czytam nie nastawiałam się na super przeżycia. Jak wiadomo opowiadania rządzą się swoimi prawami i nie wymagam aby na 20str umieścić kryminał roku. Czytam opowiadania w czasopiśmie 'Pocisk', więc już jakiś pogląd na to mam. Zaczyna się słabo. Ale z każdym kolejnym opowiadaniem jest lepiej. Mi przypadły do gustu Chmielarza, Grzegorzewskiej, Bojarskiej. I za to daję 7 gwiazdek :). Pomimo krótkiej formy udało im się zaciekawić mnie, zadziwić i skłonić do refleksji nad przeczytanym tekstem.

Bromba | 2018-03-23
Przeczytana: 11 marca 2018

Rewelacyjna :) Świetna książka na odstresowanie się. Uwaga, nie czytać w miejscach publicznych - wywołuje niepohamowane salwy śmiechu :)

Anna Jeziorska | 2017-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Nie przepadam za antologiami. Bo się gubię trochę. I muszę przerwy między poszczególnymi kawałkami robić, bo mi się potem mózg lasuje. Postanowiłam jednakowoż sięgnąć po tę książkę z dwóch powodów: a) szczytny cel, czyli budowa Domu Autysty b) zbiór moich ulubionych autorów w jednym miejscu. I jak już zaczęłam czytać, tak żałowałam, że to jednak krótkie formy są, bo z każdej z nich byłaby znakomita książka. Każde z opowiadań to kwintesencja talentu autora. Każde z nich jest poruszające i genialnie napisane. Każde z nich wreszcie kazało mi jednak na chwilę zatrzymać się i przemyśleć.

Alfabetycznie lecąc: Piotr Bojarski przenosi nas do przedwojennego Poznania i świetnie prowadzi intrygę w mocno zaskakującym kierunku. Tu mamy morderstwo z wątkiem wampirycznym w tle. Wojciech Chmielarz fantastycznie bawi się formą, zaczynając opowiadanie trochę od końca, cofając się potem, by pokazać, jakie wydarzenia doprowadziły do niespodziewanego zakończenia. Ryszard Ćwirlej napisał opowiadanie z...

noodla_books | 2017-10-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 17 października 2017

opowiadania mają to do siebie, że są..opowiadaniami. Krótkie treści...kupiłam, nie wiedziałam, że mogę wspomóc charytatywnie :). ale
następnym razem chyba nie kupiłabym :(
Nie było aż tak źle. Ostatnie opowiadanie już sobie darowałam. co prawda Ćwirleja jeszcze nie czytałam ale dla mnie był najlepszy!!

Dreptak | 2017-12-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Cel szczytny - jedna gwiazdka dodatkowo zań; opowiadania bardzo nierówne;