Dziewczynka w Krainie Przeklętych: Siúil, a Rún #2

Cykl: Dziewczynka w Krainie Przeklętych (tom 2) | Seria: Exclusive
Wydawnictwo: Studio JG
とつくにの少女 Siúil, a Rún (Totsukuni no Shoujo: Siúil, a Rún)
komiksy
norimenai

Mała Siva zostaje porzucona w Krainie Przeklętych, gdzie trafia pod opiekę potwornego, rogatego mistrza. Pewnego dnia do ich chatki zakrada się obce monstrum i dotyka dziewczynki – czy na małą również spadnie klątwa? Co jednak najdziwniejsze mroczny przybysz twierdzi, że może zaprowadzić Sivę do matki. Czy mistrz sprawdzi ten trop i, co najważniejsze, zdoła uchronić swoją podopieczną przed strasznym losem przeklętych?

źródło opisu: Studio JG, 2017

źródło okładki: http://studiojg.pl/

PolishPopkulturę | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Nie rozumiem fenomenu. No ładne to, może nawet "klimatyczne" (słowo klucz ostatnimi czasy, mam wrażenie), ale nie dostrzegam w tej historii żadnej głębi. Jeśli lubicie takie baśniowe opowieści, w których niewinność skontrastowana jest z niewyobrażalnym złem, polecam "Kuro" od Waneko. W przeciwieństwie do "Dziewczynki", tam scenariusz ma wyraźną strukturę (mimo pozornej epizodyczności), a pod piękną oprawą graficzną dostrzec można drugie dno.

Więcej o popkulturze piszę na fb.com/polishpopkulture

Trzcionka | 2018-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Drugi tom podobał mi się znacznie mniej niż pierwszy. Biorąc pod uwagę, że manga ma mieć kilka tomów, wybaczam środkowym to, że będą trochę słabsze. Tak jak w pierwszym - fabuła nie powala, choć zaczyna się trochę rozwijać. Bohaterowie - miód! Mam nawet ulubiony moment dotyczący ogonka ;) Kto czytał z pewnością kojarzy. Przy kolejnym tomie zaczęłam trochę odczuwać nawarstwienie powtórzeń pewnych scen i dużo "niewyraźnych" momentów/rysunków.
Mimo tych ostatecznie niewielkich minusów, jestem ciekawa jak dalej potoczą się losy tej dwójki, wiec z pewnością sięgnę po kolejne tomy z nadzieją na tendencje zwyżkową.

silwana | 2017-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2017

Kolejny bardzo dobry tom. Jest bardzo ciekawa czym dokładnie jest ta klątwa i co wspólnego ma nasza główna bohaterka.

Bloo | 2018-07-17
Na półkach: Komiksowo, 2018, Przeczytane