Letters to Freya: 1939-1945
Gwiazdopatrznia

„Listy te związane są z jego śmiercią i moim dalszym życiem. Były dla mnie podstawą przetrwania, a więź, której są wyrazem, utrzymuje się do dziś. Mieliśmy prawie cztery miesiące, by się ze sobą pożegnać jako mąż i żona. To zwieńczenie, a jednocześnie najtrudniejszy czas naszego wspólnego życia.“ Freya von Moltke, 1991 Helmuth James i Freya von Moltke – dwoje młodych ludzi, opozycjonistów w...

Helmuth James i Freya von Moltke – dwoje młodych ludzi, opozycjonistów w nazistowskich Niemczech. On był jednym z twórców Kręgu z Krzyżowej. Ona – gospodynią tajnych obrad w dolnośląskim majątku rodzinnym. On w więzieniu oczekuje na proces i egzekucję, ona trwa przy nim do końca. Ten zbiór nigdy wcześniej nie publikowanych po polsku listów jest dokumentem miłości pokonującej więzienne mury i śmierć. Oraz świadectwem głębokiej wiary.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,94937,Listy-na-pozegnanie

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,94937,Listy-na-pozegnanie

Perona | 2018-04-29
pozor7 | 2018-03-15