Wielka ilustrowana encyklopedja powszechna Wydawnictwa "Gutenberga". Tom II

Seria: Wielka ilustrowana encyklopedja powszechna Wydawnictwa "Gutenberga"
Wydawnictwo: Kurpisz
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wielka ilustrowana encyklopedja powszechna Wydawnictwa "Gutenberga". Tom II
8390020300

Drugi tom reprintu wielotomowej encyklopedii wydawanej w okresie międzywojennym.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-08-26

Cała encyklopedia Wydawnictwa "Gutenberga", która wydawana była w okresie międzywojennym jest dziełem imponującym i zasługującym na szacunek i uznanie. Nawet po latach budzi podziw praca, która była potrzebna do wydania tego wielotomowego wydawnictwa. W latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku wydawnictwo "Kurpisz" wydało reprint tejże encyklopedii. Tom drugi zawiera hasła od "Assurbanipal" do "Caudry".
Tom zawiera bardzo dużą ilość haseł i dużą ilość rycin odnoszących się do haseł. Ryciny są to głównie czarno białe rysunki. Każdy tom (ten więc także) zawiera w dodatku całe tablice z czarno białymi ilustracjami. Tom drugi ma takich tablic dwadzieścia cztery. Czytelnik znajdzie w tym tomie także tablice z kolorowymi ilustracjami. Tytuły tych tablic kolorowych, które są drukowane na kredowym papierze to: "Zwierzęta Australji", "Azjatycka kultura", "Zwierzęta Azji", "Bakterje", "Piec Bessemera".
Tom znakomity i nawet dziś wiele jego haseł można docenić. Wiele z tych haseł warto...

Dorota | 2017-12-07