Stylista, część 1

Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 13) | Seria: Seria z pistoletem
Wydawnictwo: W.A.B.
Стилист
Aska

Stylista pokazuje sieć zbrodniczych powiązań w skomplikowanej rzeczywistości Moskwy kilka lat po pierestrojce. Major Kamińska bada sprawę seryjnego mordercy polującego w stolicy na młodych mężczyzn. Trop prowadzi do małej wsi, w której Nastia nieoczekiwanie spotyka swoją dawną miłość - sparaliżowanego od dwóch lat utalentowanego tłumacza poczytnych powieści. Wkrótce w jego bezpośrednim otoczeniu dochodzi do podwójnego morderstwa.

źródło opisu: W.A.B., 2017

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Magnolia | 2019-01-29

Świetna książka. Dobrze się czyta. Dobre rosyjskie pisanie. Oczywiście nie jest to arcydzieło, ale dobrze się czyta w jeden dzień.

czytamcałyczas | 2018-09-09

Okładka
nie urywa

skąd
a moja,mam,kupiłem

Fabuła
Giną geje,jest wydawnictwo

Moja opinia
O,kiedy to ja czytałem.Ostatnio te autorkę.
Powieść,jest bardzo dobra.Mimo,że nie ma tu wielkiej akcji.
I może,to dobrze bo czytelnik.Się skupia na fabule.A nie,na opisie krwi.
Mamy,tu opisy funkcjonowania wydawnictw.
Jest Japończyk grafoman.
Jak,dla mnie powrót do autorki po latach udany.

JohnDoe | 2018-07-20

Powieść męcząca. Wątek kryminalny, którego po kryminale się spodziewamy (przynajmniej ja), znajduje się w okolicach trzeciego, bądź czwartego planu. Sama historia i zbrodnia na dobrym poziomie, ale niestety przegrywają z wątkiem pt. rozterka miłosna: wielbić męża, czy zdradzać go z chłopakiem z dawnych lat, oraz z użalaniem się autorki nad tym jak słabo zarabiają pisarze i tłumacze książek. W tekście pełno zbędnych dialogów oraz opisów. Po zamknięciu książki miałem wrażenie że autorka gdzieś po drodze sama się w tym pogubiła i powiedziała sobie "aaaa piep*ze to" i postanowiła po prostu napisać rozwiązanie zagadki na ostatnich kilku stronach.
Konstrukcja tekstu wygląda jak zbędny i doszyty na siłę wątek kryminalny do własnego apelu społecznego autorki, oraz pseudo mrocznego romansidła.

Nastia Kamieńska na swojej drodze ponownie spotyka Władimira Sołowiowa,w którym się kiedyś kochała.
Dzisiaj jest nieszcześliwym człowiekiem,inwalidą.Mieszka w Moskiewskiej wsi.

Po raz kolejny autorka pokazała swą klasę
-doskonała fabuła
-zaskakujące,szybkie zwroty akcji
-buduje napięcie przez cały czas,od samego początku do końca
Znakomity,świetny kryminał

vojcikowna | 2018-05-04
Przeczytana: kwiecień 2018

To jest moja pierwsza książka tej autorki, którą "na próbę" wzięłam z biblioteki i muszę przyznać, że jestem zawiedziona.
Po pierwsze przez większość czasu bardzo irytowała mnie główna bohaterka. Rozumiem, że jej problemy w życiu osobistym prawdopodobnie miały uczynić ją bardziej ludzką (skoro już w pracy jest cyborgiem), ale osobiście uważam, że jeśli dorosły człowiek nie może sobie poradzić np. ze zrobieniem sobie jedzenia, to jest to już jakaś forma ułomności. Bohaterce brak empatii i wydaje się, że wszyscy mają jej nadskakiwać i o nią zabiegać, podczas gdy ona nie interesuje się nikim ani niczym poza czubkiem własnego nosa.
Druga sprawa to bardzo słaby wątek kryminalny, dodatkowo zepchnięty na jakiś dziesiąty plan. Kiedy na okładce czytam, że śledczy będą się zajmować sprawą seryjnego zabójcy małych chłopców, to raczej nie spodziewam się, że przez trzy czwarte książki będę musiała czytać o nieudanym romansie sprzed lat.
W najbliższym czasie nie sięgnę po żadną książkę tej...

Hendoslaw | 2017-08-16
Przeczytana: 10 maja 2017

"Stylista" nie jest kolejną wybitną książką z serii. Jest po prostu średnia. Niby mamy naszą ulubioną bohaterkę, która wręcz świeci jak uran w ciemności swoją błyskotliwością, ale czuć niedosyt. Bardziej rozwiązuje tu swoje stare sprawy niż rozwiązuje wielkie afery kryminalne. A szukanie seryjnego mordercy młodych chłopców mogłaby za taką uchodzić, jednakże bardziej na pierwszy plan wychodzi wątek starej miłości Kamieńskiej i afera wydawnicza. Wszystko ratują postacie. U Marininy postacie zawsze są interesujące i mają fajną historię. Pozycja bardziej dla weteranów serii niż fanów kryminałów.

Kamieńska podczas robienia zestawienia przestępstw w regionie dla swojego pracodawcy odkrywa seryjnego mordercę młodych chłopców. Tropy prowadzą na zamknięte osiedlę gdzie mieszka jej dawna miłość. Musi teraz jako tajniak odnowić starą znajomość by móc odnaleźć mordercę. Pod czas tego wpada na trop afery wydawniczej. Czy te dwie sprawy się jakoś łączą?

Morgana | 2017-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2017

Po przeczytaniu "Stylisty" stwierdzam, iż jest to słowo do wydawnictw - Moi Drodzy dbajcie o swoich autorów bo napiszą na Was paszkwil. Ta książka to przestroga i do tego kolejna przegadana.

Liza | 2017-03-03
Przeczytana: 03 marca 2017

Wprowadzający wątek kryminalny to zaginięcia nastoletnich chłopców (o określonym typie urody), który ma powiązania z willą na południu Moskwy. W jednym z mieszkań mieszka dawny znajomy, kochanek Nastii Kamieńskiej- Sołowiow. Decyduje się ona na odnowienie z nim kontaktów, udaje zainteresowanie, chęć romansu i flirtu- po to, aby z jednej strony przekonać się co do własnych uczuć oraz by zdobyć informacje potrzebne do śledztwa. Ale czy warto? Czy nikogo nie zrani?

Uważałam i nadal uważam, że kryminały Marininy z cyklu o Kamińskiej są specyficzne: ustrój Rosji, praca milicjantów (także w terenie), wielowątkowość- intryga kryminalna w połączeniu z obyczajowością. Osobiście lubię czytać, w jaki sposób Kamieńska dochodzi do prawdy, robi analizy, sprawdza wszystko, nie unika błędów, ale się nie zniechęca, wyciąga wnioski. Major operuje logiką, chce znać prawdę, zadaje dobre pytania. Tak na przykład ma zdanie o plotkach:

„Nawet jeżeli nie ma w niej ziarna prawdy, to i tak u jej podstaw...

Saszetka | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

czy tylko dla mnie książki są rozwleczone? to już kolejny raz z autorką, że im dalej tym nudniej

Zuzanna | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

To jest jednak wzruszające, że w wizji Marininy jest gdzieś kraj, w którym na pracy tłumacza można dorobić się domu pod miastem, a na wydawaniu książek zbić fortunę.

Okropnie denerwuje mnie protekcjonalne podejście autorki do kobiet.
Swoją drogą - co przeszkadza wydawnictwu w wydawaniu książek z serii po kolei?