Zwiastun miłości

2005-01-01
2005-01-01
Maria Grabska-Ryńska
miłość obowiązek dziedziczka

Z początku nudna,ciężko się ją czytało . Za dużo chyba takiego ogólnego opisu,za mało dialogów. Jednak im dalej w głąb książki,tym robiło się ciekawiej. Historia Kashy i Lucas nabrała tempa,zaczęłam być ciekawa jak im się uda połączyć dwa różne światy,jak im się to wspólne życie potoczy.
Jedna w sumie z niewielu książek,które nie skończyły się happy endem....pod koniec były nawet momenty,które mnie bardzo wzruszyły,łzy cisnęły się do oczu. Koniec końcem książka warta uwagi.

Przyznam szczerze, że czytając tę książkę, miałam wrażenie, jakbym gdzieś zgubiła kilka stron. Takim momentem była chwila, kiedy Keshia i Lucas się w sobie zakochali. Nie zdążyłam się nawet połapać, kiedy to się stało, a oni nagle wyznali sobie miłość i oczywiście wylądowali w łóżku.

Moment zaręczyn po pijaku też niespecjalnie mi się spodobał. W ogóle wydawało mi się, że Keshia musi najpierw nauczyć się funkcjonować w związku, a potem dopiero myśleć o czymś poważniejszym.

O ile miłość była trochę za bajkowa, to fabuła już niekoniecznie. Zakończenie mnie mocno zaskoczyło, ale nie wywołało żadnego poruszenia. Myślę, że to dlatego, że przez całe czytanie miałam wrażenie, że książka powstała z przymusu, napisana byle jak. Nie wgłębiamy w żadnego bohatera, nie dajemy rady się z żadnym zżyć. Wszyscy są całkowicie odlegli, a przydałoby się trochę przyłożyć do ich kreacji.

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Danielle Steel i nie mogę powiedzieć, że czuję się zachęcona. Spodziewałam się czegoś o wiele lepszego.

Książka jednak nie jest najgorsza. W sam raz dla zabicia czasu.

Najsłabsza pozycja Danielle Steel jaką do tej pory czytałam. Tocząca się w ślimaczym tempie akcja, przesłodzone dialogi kochanków... Kotku, kochanie... To nie dla mnie... Nie udało mi się nad tą miłostką uronić choćby łzy. Na plus - książki nie kupiłam, tylko pożyczyłam, więc przynajmniej nie mam poczucia źle wydanych pieniędzy;)

Zwiastun Miłości to kolejna powieść Danielle Steel, którą można przeczytać jednym tchem. Każda książka autorki napisana jest lekkim piórem, a postacie kreowane są w tak naturalny sposób, że możemy utożsamić się z nimi i odnaleźć wiele wspólnych cech.

W tej pozycji historia dotyczy Keshi Saint Martin. Keshia prowadzi podwójne życie. Jest dziedziczką wielkiej fortuny, aczkolwiek pracuje pod pseudonimem jako dziennikarka. Pochodząc ze specyficznego, sławnego i wyrafinowanego środowiska jest zobowiązana do przestrzegania pewnych przytłaczających norm i reguł. Z jednej strony chciałaby się wyrwać z tego świata, z drugiej, nie chce.
Czasami ucieka. Ucieka od rzeczywistości udając kogoś innego, kogoś kim chciałaby się urodzić. Czy my czasami też tak nie mamy? Nie uciekamy do świata marzeń, pragnień?

Keshia może wydawać się denerwującą bohaterką, która zmienia maski, za każdym razem jak ma taki kaprys, aczkolwiek postarajmy się ją zrozumieć. Zapoznajmy się z jej problemami i dopiero osądźmy.

Jak to zwykle bywa w romansach w najmniej oczekiwanym momencie pojawia się mężczyzna. Mężczyzna idealny: przystojny, mądry i walczący w imię dobra (w tej sytuacji o lepsze prawa dla wieźniów). Lucas John, który jest w stanie odmienić życie głównej bohaterki.
I tak by zapewne było w każdym innym romansie, który kończy się happy endem, ale nie u Danielle Steel.
Lucas John, w których zakochała się główna bohaterka, również skrywa pewne tajemnice, przez które Keshia będzie musiała cierpieć. Czy to pomoże odnaleźć jej właściwą drogę ?
Sprawdźcie sami.

Jedna z najsmutniejszych i najbardziej chwytających za serce książek jakie czytałam. Zakończenie to istny wyciskacz łez. Do ostatniej strony liczyłam na to że jednak jakimś cudem wszystko skończy sie happy endem, niestety tak sie nie stało. Niesamowita, a przede wszystkim niebanalna historia. Serdecznie polecam.

Och nie! Nie takiego zakończenia oczekiwałam. Książka fajna ciekawy dobór głównych bohaterów. Polecam gorącą😀

Historia jak większość książek tego typu trochę bajkowa miłość od pierwszego wejrzenia, totalne zmiany w życiu głównej bohaterki i kłopoty, które powinny zostać pokonane przez miłość, ale czy na pewno?. Młoda kobieta szlachetnie urodzona, jak sama autorka wspomina w książce "najlepsza partia" żyjąca pod presją swojego nazwiska i On ten niegrzeczny i bosko przystojny. Książka napisana fajnym językiem przyjemnie się ją czytało. Początkowo wydawało mi się że będzie to zwykle romansidło, ale im bliżej końca tym bardziej poruszało moje serce. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło i tak naprawdę nie mam pewności czy był ten tzw. happy end pozostał mały niedosyt.

Smutna książka... najpierw opisane ciężkie życie głównej bohaterki, a potem wielka miłość, która niestety nie miała szczęśliwego zakończenia, co mnie dobiło... myślałam, że to wszystko skończy się inaczej, w końcu to książka o miłości, ale jednak nie wszędzie są szczęśliwe zakończenia.

Nudna...

Nudna...

Książka mnie nie porwała. Trochę męczące były dla mnie przydługie opisy sytuacji, a za mało dialogów. Czytało się ją jednak całkiem szybko, ale bez efektu wow. Książka nie jest zła, ale nie jest też specjalnie porywająca.

• Danielle Steel
  • Przeczytane 2018