Bądź mamą jak Maryja. Moc zawierzenia dziecka Bogu

Okładka książki Bądź mamą jak Maryja. Moc zawierzenia dziecka Bogu Judy Landrieu Klein
Okładka książki Bądź mamą jak Maryja. Moc zawierzenia dziecka Bogu
Judy Landrieu Klein Wydawnictwo: eSPe religia
religia
Mary's Way: The Power of Entrusting Your Child to God
eSPe
2017-03-08
2017-03-08
Lucyna Wierzbowska
macierzyństwo mama być mamą jak Maryja

Przeczytanie tej książki zajęło mi mniej więcej… 2 lata. Zaczynałam czytać, po czym na tygodnie, czasem nawet miesiące porzucałam ją gdzieś w szufladzie pod stertą innych książek, by znów wrócić i zacząć czytać od nowa! Dokładnie tak wyglądała moja przygoda z tą opowieścią/poradnikiem/wyznaniem, bo tak nazwałabym książkę katolickiej teolog Judy Landrieu Klein. Książkę, która porusza najtrudniejsze momenty z życia autorki zestawiając je jednocześnie z przełomowymi wydarzeniami z życia Maryi. Judy Klein dokładnie pokazuje proces swojej przemiany i przejścia od protestantyzmu do katolicyzmu i pełnego zaufania Matce Bożej, jako Tej, która w każdym momencie życia jest gotowa otworzyć przed nami Swe ramiona i przyjąć nas ze wszystkimi naszymi słabościami, troskami, problemami. Inspiruje do spróbowania życia na nowo, w całkowitym zaufaniu i zawierzeniu Bogu, gdzie, podążając za słowami autorki „… kluczem do spokoju – kluczem, który Maryja musiała znać bardzo dobrze – jest życie bieżącym dniem, obecność w chwili obecnej, albowiem Bóg funkcjonuje tylko w teraźniejszości. (…) przyszłość jest ułudą, wytworem naszej wyobraźni, który często pozbawia nas spokoju w teraźniejszości.”
To co jednak najbardziej urzekło mnie w tej książce, to przemiana jakiej człowiek (a w szczególności matka) doznaje z chwilą zawierzenia swoich dzieci Matcej Bożej i Jezusowi Chrystusowi. Niezwykła moc zawierzenia, przejawiająca się tu, w ziemskim życiu, poparta realnymi przykładami, a dodatkowo na koniec każdego rozdziału pięknymi, indywidualnymi modlitwami.
Z perspektywy czasu rozumiem, że zwyczajnie musiałam dojrzeć do tej lektury, która niesie z sobą wiele trudnych do przyjęcia prawd i argumentów. Nie wszystkie zaakceptowałam bezwarunkowo. Myślę, że wymaga to ogromu pracy, by wdrożyć w życie całą ukazaną tutaj prawdę, niemniej jednak to jest niesamowicie cenne w tej lekturze, że żyje ona swoim życiem na długo długo po jej przeczytaniu i odłożeniu na półkę.
Szczerze polecam osobom wątpiącym, szukającym Prawdy, tym którzy stoją na rozdrożu dróg oraz rodzicom, niosącym w swych sercach ogrom miłości ale też niepokoju o swoje dzieci.

Książka nie tylko dla mam, polecam przeczytać ja każdej kobiecie. Autorka piszę o zaufaniu Bogu, o tym jak stopniowo uczyła się powierzać Mu swoje życie, o trudnościach jakie musiała przejść. Polecam

• Z drogowskazami;)
  • Poradniki
  • Z wiarą
  • Domowa biblioteczka
  • Amor i Agape
  • 2017
  • O Kobiecie, dla Kobiety

Judy Landrieu Klein Bądź mamą jak Maryja. Moc zawierzenia dziecka Bogu Zobacz więcej