Bądź przy mnie zawsze

Cykl: Bądź przy mnie zawsze (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Asiek

Pełna wzruszeń historia o miłości, wyborach i o tym, że czasem, żeby mówić o sobie „my”, nie wystarczy tylko się kochać. Laura, świeżo upieczona absolwentka psychologii, poznaje chłopaka ze wsi. Alek prowadzi odziedziczone po rodzicach gospodarstwo rolne. Choć pochodzą z dwóch różnych światów, wzajemna sympatia bardzo szybko przeradza się w głębsze uczucie. Ona, zdolna i ambitna, ma przed...

Laura, świeżo upieczona absolwentka psychologii, poznaje chłopaka ze wsi. Alek prowadzi odziedziczone po rodzicach gospodarstwo rolne. Choć pochodzą z dwóch różnych światów, wzajemna sympatia bardzo szybko przeradza się w głębsze uczucie. Ona, zdolna i ambitna, ma przed sobą wyjazd na zagraniczny doktorat. On, prostolinijny i wielkoduszny, nie zamierza zostawić spuścizny po nieżyjących rodzicach. Czy łączące ich uczucie będzie w stanie przetrwać rozłąkę?

Róża, urocza starsza pani, po latach emigracji powraca do ojczyzny. Z braku innej możliwości zatrzymuje się w domu u nieznajomej rodziny. Chociaż Róża nie znajduje porozumienia z właścicielką, jej wielką sympatię zyskuje nastoletni syn kobiety. Rodząca się między nimi nić porozumienia sprawia, że staruszka postanawia pierwszy raz w życiu opowiedzieć komuś swoją historię. Jest to opowieść o stracie, bólu i cierpieniu, ale także o ponadczasowej miłości przezwyciężającej nawet śmierć.

Jak splotą się te dwie historie? Czy to, co zdarzyło się kiedyś, może w jakikolwiek sposób wpłynąć na gnającą do przodu przyszłość?

źródło opisu: Wydawnictwo Czwarta Strona

źródło okładki: Wydawnictwo Czwarta Strona

Tatiasza Aleksiej | 2018-03-26

Bardzo wciągająca opowieść. :)

Dwa różne światy. Ona robi doktorat z psychologii, on niewykształcony rolnik. Oboje poturbowani przez los. Coś przyciąga ich do siebie. Czy mimo przeciwności losu odnajdą siebie?
II wojna światowej, ciężkie, okrutne czasy, ciągły strach...
On partyzant, ona Żydówka...
Fajnie pokazana przyjaźń między ludźmi, których dzieli duża różnica wieku.
Ciepła, sentymentalna, wzruszająca, dobrze się czytało :)

wiejskifilozof | 2018-07-08

Okładka
Coś tu nie gra,taki domek.To bardziej,na plaży Floryda niż w Polsce.

Skąd
biblioteka

Fabuła

Studentka psychologi,poznaje chłopaka ze wsi.Jednak,ma możliowość wyjazdu do Kanady.I waha się.
Jest też nastolatek.Zdolny w pisaniu.

Moja opinia
Taka książka w moim odczuciu to skarb.Warty każdych pieniędzy,i poświęconego czasu.
Ja bardzo lubię wiejskie krajobrazy.A tu,było ich pełno.
Opisy krów,lasów ,łąk.Zapachu,trawy i lasu.Sprawiły,że bardzo się mocno zaangażowałem,w tę lekturę.
Postacie są tu świetne opisane.
Aleksander,odpowiedzialny o dobrym sercu.
Laura ,miłość czy Kanada.
Czasem,denerwowała mnie jej zbytnia pruderyjność.
Konrad,też taki byłem.Odtrącony przez rówieśników.
Zupełnie sam,a moje dzieciństwo było koszmarne.
Nie rozumiem,ludzi.Którzy,pragną powrotu do lat młodośći.
Różą,wielka dama.Przeżyła holokaust.

Takie książki,są na wagę złota.
Bez pierwiatków zła i okrucieństwa.
Bez dramatów ,nie wierzcie w to.Że w książkach sprzedają się tylko zło i krew.
\Takie...

Teresa | 2018-06-23

Ta powieść mną zawładnęła i utkwiła w mojej pamięci na zawsze.Cudowna ,magiczna historia o przyjażni ,miłości ,szczęściu o wyborach które dokonujemy w swoim życiu.Zachwyca i uświadamia co jest w życiu najważniejsze.Powieść napisana lekkim i przyjemnym językiem ,ciekawie przedstawieni bohaterowie którzy są bardzo realistyczni ,fabuła książki toczy się dwutorowo,zawiera wiele historycznych faktów.Czyta się z wielkim zainteresowaniem urzeka i pochłania.Takie powieści chce się czytać więcej i więcej ''Ludzie nieczytający książek zamiast żyć, tylko wegetują.''Polecam.

andzia12 | 2018-02-03
Przeczytana: 29 stycznia 2018

"Nie staraj się zbyt wiele rozmyślać, na to będziesz miała czas na starość. Teraz po prostu żyj i ciesz każdą wspólną chwilą..."

Opowieść, która wzrusza czytelnika swoją fabułą. Z jednej strony jest to historia miłości dwojga ludzi, którzy pochodzą z różnych światów, ale na przekór wszystkiemu walczą o siebie i miłość. Z drugiej strony opisuje losy młodej Żydówki, która walczy o życie w czasie wojny. Na jej drodze stają ludzie, którzy chcą pomóc. Ale i piękna, niespełniona do końca miłość...

Polecam!

Biblioteczka Rudej | 2017-10-26
Przeczytana: 26 października 2017

Ta książka ma w sobie coś z magii i myślę,że długo nie da o sobie zapomnieć. Czytałam już jakąś książkę autorki i nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak ta,którą przed chwilą skinczyłam. Uwielbiam książki z motywem II wojny światowej.
Urzekła mnie też historia Laury i Alka,którzy chociaż pochodzą z dwóch różnych światów to potrafili się odnaleźć w tym zaklamanym świecie.

Pokrecona | 2017-10-10
Przeczytana: 08 października 2017

Jest to moja kolejna książka tej autorki i muszę przyznać, że coraz bardziej mnie ona do siebie przekonuje.
Książka zaczyna się w momencie, gdy na wieś przyjeżdża Róża Darska — starsza kobieta pochodząca z Australii.
Ubrana jest w staromodne ubrania, co od razu rzuca się w oczy. Przyjechała tutaj z daleka, by odszukać dawne miejsca, z którymi łączą ją wspomnienia.
Bardzo jej się podoba syn właścicielki domku, który wynajmuje. Jest to Konrad. Chudy chłopaczek z piegowatą buzią, uroczy i nieśmiały. Nawiązują nić porozumienia, co sprawia, że staruszka po raz pierwszy w życiu otwiera się i opowiada mu swoją historię. Historię związaną właśnie z tym miejscem. Jest to opowieść pełna bólu, straty i cierpienia, ale także o wspaniałej miłości, której nie zatarł czas.

Jest też Laura — absolwentka psychologii. Właśnie obroniła swoją pracę i zamierza wyjechać do swoich rodziców, by robić zagraniczny doktorat. Bardzo zdolna, ambitna i inteligentna dziewczyna. Oblewając swój sukces z...

Weronika | 2017-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2017

Wypożyczając książkę bardziej zainteresował mnie wątek dotyczący drugiej wojny światowej niż ten 'romantyczny'. Jednak po przeczytaniu stwierdzam, że wątek Róży pomijając dramat dzieciństwa nie zainteresował mnie zupełnie. Już po kilku stronach wiedziałam, w którym punkcie oba losy się złączą. Natomiast tak dalekie od zwykle spotykanego w książkach opisu rodzenia się miłości pochłonął mnie do reszty. Bardzo dobrze czyta się , że związek jeszcze można budować od przyjaźni i odszukać bratnią duszę. Dodatkowo sama jestem w takim związku więc podczas lektury wspominałam początki i właśnie spacery i pikniki w lesie itp :). Nie mogę się doczekać drugiego tomu!!

kAMyk | 2018-02-04
Przeczytana: luty 2018

Książka rozpoczyna się zwyczajnie, nie ukrywam, że początek troszkę mnie nudził i odczuwałam lekkie zagubienie, ale im dalej w treść, tym piękniejszy las roztaczał się przede mną.
Z Australii przylatuje do Polski pani Róża, staruszka, która przed śmiercią jeszcze raz chce zobaczyć ojczyznę. Zatrzymuje się w pewnej wiosce, gdzie wynajmuje pokój u zupełnie przypadkowej gospodyni. Właśnie tam poznaje nastoletniego chłopca, który staje się doskonałym towarzyszem sentymentalnej podróży w przeszłość. Do grona bohaterów dołącza jeszcze nietypowa para, wykształcona dziewczyna i prosty chłopak, utrzymujący się z pracy na roli. Ta kameralna powieść z czwórką głównych bohaterów pochłonęła mnie całkowicie, a im bliżej zakończenia, tym większe było moje zainteresowanie i przeżywanie.
"Bądź przy mnie zawsze" to piękna, zaskakująca i troszkę nostalgiczna powieść, której rzeczywiście nie sposób zapomnieć. Z niecierpliwością czekam na część drugą.

Karpeliina | 2018-05-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 maja 2018

Ona - świeżo upieczona pani magister, on - chłopak ze wsi no i Pani Róża - wspaniała kobieta, która tak wiele w swoim życiu przeszła. Niespodziewanie los splata ich los, co z tego wyniknie?

Cudowna, ciepła, sentymentalna i wzruszająca powieść o miłości i przyjazni, którą warto przeczytać.

Kto by pomyślał, że moja szkolna koleżanka napisze książkę, która urzeknie mnie tak bardzo, że stanie się jedną z moich ulubionych powieści obyczajowych :)

Mak | 2018-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Jakoś długo zwlekałam po sięgnięcie po książki Agaty Przybyłek, ale po mojej obronie magisterskiej, gdy przeczytałam opis książki, wiedziałam, że muszę ją od razu przeczytać. Akurat moje klimaty.

Książka na ogół bardzo spokojna, bez jakichś porywów, ale w sielankowym otoczeniu wsi naprawdę odpoczęłam. Wakacyjna historia akurat na wakacyjny relaks.

Z początku miałam obawy jak potoczą się losy Laury i Alka, bo na ogół takie książki, gdzie bohaterowie pochodzą z różnych światów, a związek cechuje się przeszkodami i dylematami mnie męczą, tu jednak autorka sprostała zadaniu, bo historia naprawdę mnie wciągnęła i odprężyła. Książka nie dłużyła się ani nie ciągnęła w nieskończoność, akcja toczyła się szybko, a wszystko miało logiczną całość.

Wszyscy bohaterowie przypadli mi do gustu, spokojna Laura, pracowity Alek, nietuzinkowa Róża i rezolutny Konrad – czego chcieć więcej. Autorka w piękny sposób pokazuje relacje pomiędzy nimi, nie zważając na różnicę wieku i pochodzenie. Równie...