Zarządzanie zasobami ludzkimi w nowoczesnej organizacji. Aspekty organizacyjne i psychologiczne

Seria: Akademia Zarządzania i Finansów
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Publikacja przeznaczona jest dla liderów zespołów, menedżerów, osób profesjonalnie zajmujących się zagadnieniami personalnymi, a także dla studentów kierunków ekonomicznych, psychologicznych i społecznych oraz dla wszystkich, którzy chcieliby efektywniej pracować, podejmować mądre i świadome decyzje wobec podległych pracowników. Sukces współczesnych organizacji zależy w dużej mierze od...

Sukces współczesnych organizacji zależy w dużej mierze od zasobów ludzkich. Zmienność otoczenia, wysoka konkurencyjność, rozwój gospodarki opartej na wiedzy, globalizacja i rosnąca różnorodność kulturowa sprawiają, że zarządzanie tymi zasobami stanowi wielkie wyzwanie. W odpowiedzi na te problemy powstała książka Izabeli Warwas i Anny Rogozińskiej-Pawełczyk. W części dotyczącej organizacyjnych aspektów zarządzania zasobami ludzkimi unikatowym tematem jest zarządzanie różnymi generacjami na rynku pracy, natomiast w części odnoszącej się do zagadnień psychologicznych – istotną rolę odgrywają dynamicznie zmieniające się relacje w miejscu pracy, co łączy się z nawiązywaniem i spełnianiem reguł kontraktu psychologicznego. Uzupełnieniem treści są dwa aneksy przedstawiające praktyczne ćwiczenia, pytania oraz testy pomagające samodzielnie udoskonalić kompetencje omówione w książce.

źródło opisu: https://wydawnictwo.uni.lodz.pl

źródło okładki: https://wydawnictwo.uni.lodz.pl

Skondensowana, przystępnie podana wiedza. Jako że książka jest krótka, nie dziwi fakt, iż jest to jedynie przyczynek do rozważań nad opisywanymi zjawiskami. Kilka bardzo ciekawych przemyśleń czy badań skłania do sięgnięcia po więcej w danych dziedzinach. Jeśli ktoś chce poznać jedynie podstawy, książkę polecam.

książek: 1959
Frogiś | 2017-09-02