Dziewczyna ze złotej klatki

Okładka książki Dziewczyna ze złotej klatki Anna Szafrańska
Okładka książki Dziewczyna ze złotej klatki
Anna Szafrańska Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2017-10-25
2017-10-25
new adult powieść obyczajowa literatura kobieca literatura młodzieżowa

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

Szczerze to mam tylko jeden zarzut - w zasadzie to na koniec nie zostało wyjaśnione dokładnie, kto i dlaczego szantażował jej ojca. A uważam, że jednak było to na tyle istotne, żeby to wyjaśnić. Oprócz tego - rewelacja ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka zapowiadała się dobrze. I powinna się skończyć na jednym bohaterze tzn. Igorze. Wprowadzenie drugiego, dalsze wydarzenia - absurdalne. Zgadzam się, ze wątki się gubią, są porzucane. Nie polecam, bo nic nie wnosi oprócz nierealnych mrzonek.

Spoko fabuła, dotyczy nastolatków, choc pod koniec jest sporo przemocy. Język nie literacki, czasem uszy bolą. Natomiast treść prosta, a przyjemna. Ale książka nie wnosi nic do życia, jak przyjemny bezwartościowy serial.

Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Początek i tak do połowy, to młodzieżowy wątek z typowymi problemami 18-latki, tylko osadzony w świecie bogactwa, wpływów, gdzie wszystko jest na pokaz, a potem zaczyna się jazda. Akcja, emocje i momenty, aby rzucić i nie ciągnąć co dalej, tak jest drastycznie, emocjonalnie z Amelią. Książka zmusza do refleksji.

Zaczęłam czytać i pomyślałam, że to powieść dla młodych dorosłych. Nie umiałam się wciągnąć przez dobre pół książki. Do czasu. Potem po prostu nie mogłam się oderwać. I upłakałam się okropnie.
Amelia jest córką posła i żyje w złotej klatce. Jest nieustannie pilnowana przez ochroniarzy. Mało tego, mimo że ma dopiero 18 lat rodzice postanowili ją wyswatać z Igorem - synem równie bogatych ludzi. Tymczasem dziewczyna pragnie wolności. Chciałaby żyć jak inni zwykli nastolatkowie. Buntuje się. Przejaw buntu to choćby przeniesienie do innej szkoły, gdzie poznaje Roberta.
Od początku między nimi iskrzy, a właściwie pioruny walą. Rodzi się miłość.
Pani Szafrańska pięknie oddała uczucia młodych i relacje w rodzinie, w której liczą się tylko pieniądze i to co można za nie kupić.
Serdecznie polecam nie tylko młodym...

Czytajac historie Amelii, czulam sie jak naoczny swiadek wydarzen. Moglam odczuc kazda emocje zawarta na stronach powiesci. Polecam goraco!

Na półkach: , , , , , ,

Historia przyjmująca wciągnęłam się w tą opowieść opowiadająca o nastolatce Amelii,która żyje w złotej klatce podporządkowana swoim apodaktycznym rodzicom wybrali dla niej życiową drogę jaką ma iść i partnera za którego ma wyjść za mąż.
Faceta,który był z Amelią strasznie irytował nie dało się go lubić.
Lecz Amelię polubiłam od razu od pierwszych stron powieści to pozytywna,urocza i ładna dziewczyna.
Walczyła o to co jej,zmieniła imię własne inną tożsamość przyjęła i zapoznała przystojnego,szarmackiego mężczyznę Roberta.
Wciągała i intrygowała mnie powieść zachwycona jestem książką.
Przepełniona emocjami,fabuła świetnie stworzyła autorka,styl pisania i pióro ładne ma.
Nie nudziłam się czytając tę cudną,wspaniałą powieść.

Faceta,który był z Amelią strasznie irytował nie dało się go lubić.
Lecz Amelię polubiłam od razu od pierwszych stron powieści to...

Nie jestem wielką fanka obyczajowych powieści, ale raz na jakiś czas sięgam po coś romantycznego. Tak dla oderwania się od morderstw, trupów i krwi ;p Tym razem padło na 'Dziewczynę ze złotej klatki', z polecenia. Autorka zupełnie dla mnie nieznana, ale lubię odkrywać nowości :D

18-letnia Amelia żyje jak księżniczka. Bogaci rodzice, dom jak z bajki, morze pieniędzy, ekskluzywna prywatna szkoła. Mogłoby się wydawać, że ma wszystko i można jej tylko pozazdrościć. Niestety, to co z pozoru wygląda na idealne życie, wcale idealne nie jest. By mieć to wszystko, Amelia musi się bezwzględnie podporządkowywać rodzicom, którzy dbają tylko o to, jak wyglądają w oczach innych. Tak więc, Amelia ma zaplanowaną całą przyszłość, wybranego męża od dnia narodzin i oświadczyny zaraz po zakończeniu szkoły. Czy życie w luksusie jest tego warte? Nie dla Amelii, która marzy tylko o tym, by wyrwać się z tytułowej złotej klatki. Jak daleko się posunie, by tego dokonać?

Cała powieść wciąga i czyta się ją bardzo przyjemnie. Taka lekka lektura dla zrelaksowania umysłu. Wydawałoby się, że będzie tylko o miłości, kłamstwach i intrygach, ale w drugiej części czeka nas niemałe zaskoczenie i zmiana gatunku na kryminał! Tego się na pewno nie spodziewałam! Jedyne zastrzeżenie jakie mam do tej książki, to sposób w jaki została przedstawiona miłość Amelii do pewnego chłopaka. Wg mnie było to bardzo płytko przedstawione. Nastolatkom pewnie się spodoba, ale ja już chyba jestem za stara na takie historie XD No i opis tego chłopaka, w którym zakochuje się Amelia..... Zazwyczaj opisują chłopaków tak, że samemu podczas czytania idzie się zakochać, a tu on był po prostu brzydki! Trochę mi to niszczyło całą wizję XD

Opowieść o młodzieńczej miłości Amelii Raczyńskiej, córki posła i byłej aktorki i Roberta, chłopaka z "nizin społecznych". Amelia ma już wyznaczoną przez rodziców drogę życiową. Wybrali jej kierunek studiów, kandydata na męża, kierują każdym aspektem jej egzystencji. Dziewczyna wątpi czy kiedykolwiek się zakocha, czy będzie naprawdę szczęśliwa. Wszystko ma szansę się zmienić, gdy poznaje Roberta. Czy opuści swoją złotą klatkę?

Człowiek pomyślał: "no wiem co tam się wydarzy" - noup, jednak nie 😄 Za to zaskoczenie co do fabuły - duży plus!

• 2017