niemiecki
sziri

True-Crime-Thriller Ein Serienkiller, der europaweit in der Nähe von Flughäfen zuschlägt. Er ist schnell, er ist unberechenbar, und er ist nicht zu fassen. Seine Opfer: Alleinstehende Frauen, auf deren Körper er seine ganz persönliche Signatur hinterlässt. Ein Fall für Rechtsmediziner Fred Abel vom Bundeskriminalamt, der plötzlich tiefer in den Fall involviert ist, als er möchte. Denn der...

True-Crime-Thriller

Ein Serienkiller, der europaweit in der Nähe von Flughäfen zuschlägt. Er ist schnell, er ist unberechenbar, und er ist nicht zu fassen. Seine Opfer: Alleinstehende Frauen, auf deren Körper er seine ganz persönliche Signatur hinterlässt. Ein Fall für Rechtsmediziner Fred Abel vom Bundeskriminalamt, der plötzlich tiefer in den Fall involviert ist, als er möchte. Denn der Hauptverdächtige ist ein alter Freund, dessen kleine Tochter im Sterben liegt.

Der Auftakt zu einer hochspannenden Serie, die auf authentischen Fällen und echten Ermittlungen basiert - von Deutschlands bekanntestem Rechtsmediziner.
„Nichts ist so grausam wie die Realität - eine fulminante Mischung aus Fakten und Fiktion!“ Sebastian Fitzek

źródło opisu: https://www.droemer-knaur.de/buch/8341741/zerschunden

źródło okładki: https://www.droemer-knaur.de/buch/8341741/zerschunden

Aneta Wiola | 2016-12-21
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Przyznam, że jestem niezdecydowana co do książki Michael'a Tsokosa. Autor świetnie opisał makabryczne przypadki morderstw, które wydarzyły się na prawdę, ale niestety brak mi było napięcia, jakiegoś wstrząsu.

Fred Abel- ekspert medycyny sądowej zostaje wezwany do kolejnego makabrycznego przypadku. Tym razem ofiarą jest starsza pani. Z początku są podejrzenia, że zbrodnia została dokonana na tle rabunkowym, ale jak się później czytelnik przekona, sprawca miał też swoje osobiste powody.
Analiza DNA wykazuje, że morderstwa dokonał Lars Moewig- dawny przyjaciel bohatera. Abel nie chce uwierzyć w winę Moewiga i zaczyna prowadzić własne śledztwo.

"Smak śmierci" ma wiele mocnych stron, takich jak:
1. Wyścig z czasem. Bohaterowi strasznie zależało na szybkim odkryciu prawdziwego mordercy.
2. Pościg za "szakalem". Ofiarą może być każdy.
3. Modus operandi sprawcy był bardzo brutalny i ciekawy. Myślę, że niejeden czytelnik mocnych wrażeń nie był znudzony.
4. Przywołane bardzo ciekawe...

książek: 2070
Anka | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

Nie jest źle, na prawdę nie jest, ale....
Punkt mniej za porównanie do serii o Dr. Davidzie Hunterze - dla mnie niestety bez porównania.
Punkt mniej za miejscami słabe, rozwlekłe opisy.
Punkt mniej za całokształt. Brakowało mi tego czegoś,
tego rumieńca, tego dreszczyku, podniecenia, tego gromu z jasnego nieba...
heh nie przesadziłam? ;P

Podsumowując, książka całkiem nieźle się czyta, ale żeby to miał być drugi Beckett, co to to nie! :P

"Obejrzyj dokładnie miejsce zbrodni. Minuta po minucie rekonstruuj przebieg przestępstwa. Cały czas zadawaj sobie pytanie, co dokładnie robił sprawca z rzeczy, które nie były konieczne do dokonania zbrodni ani do jej zatuszowania. Te elementy postępowania są częściami puzzli, z których składa się jego podpis, a więc klucz do jego osobowości".
"Smak śmierci" to samodzielny debiut literacki Michaela Tsokosa - profesora medycyny sądowej, w którym poznajmy Freda Abla - eksperta.. (tak, tak, od razu zgadliście!).. medycyny sądowej. Autor zdecydowanie wie, o czym pisze i to się czuje na kartach powieści. Fabuła wciąga, ale zabrakło mi w "Smaku śmierci" napięcia przez duże "n". Może winę za to ponosi skłonność autora do mnożenia wątków pobocznych, które jedynie spowalniają akcję. Dodatkowa gwiazdka za postać Biagio Solarino, który wierzy w duchy/demony i uważa, że "medycyna sądowa przeszłaby rewolucję, gdyby można było dowiedzieć się z pierwszej ręki, czyli od zmarłych, jak umarli."...

Hana | 2016-12-08
Na półkach: Tsokos Michael, Przeczytane
Przeczytana: 07 grudnia 2016

W okrutny sposób ktoś morduje staruszki.Bydlak jakiś.Podejrzany zostaje o te zbrodnie przyjaciel dr Freda Abela z wojska, Lars.Doktor chce wyciągnąć go z więzienia, bo wierzy w jego niewinność.Musi to zrobić szybko i sam.Córka Larsa umiera.I tak patolog prowadzi śledztwo chociaż jest nie od tego.Lata samolotami po całej Europie i węszy. Pomagają mu inni patolodzy,dostęp do baz danych i koledzy z policji.Nieoficjalnie.Jak na doktora to bardzo ruchliwy jegomość z tego Freda.Konsekwentny i dociekliwy.Fabuła nie leci na złamanie karku,toczy się powoli i szczegółowo opisuje kolejne poczynania doktora.W treści sporo naturalistycznych opisów i krwi.Doktor podoba mi się. Jego siostra już nie,chociaż to rodzina.Zakończenie z przytupem.Całość polecam.

Fantasy-Bestiarium | 2016-11-02

„Smak śmierci” autorstwa Michaela Tsokosa rozpoczyna cykl zatytułowany „Fred Abel". Poznamy wybitnego eksperta medycyny sądowej, byłego żołnierza, który widział niejedną scenę zbrodni. Powieść wciąga od pierwszej do ostatniej strony, a sugestywne opisy nie raz sprawią, że zimny pot przebiegnie nam po plecach. Michael Tsokos światowy autorytet i ekspert medycyny sądowej zabiera nas w odstręczającą i szokującą podróż po tajemniczej zbrodni.

Fred Abel szanowany i ceniony doktor po raz kolejny będzie musiał rozwikłać szokującą sprawę. Rozczłonkowane ciała prowadzą go do szokujących wniosków. Nieuchwytny morderca starszych kobiet w końcu wpada w jego ręce, jednak potencjalny zabójca okazuje się najlepszym przyjacielem lekarza. Lars, dawny towarzysz z czasów wojny może i był brutalny, jednak nie posiadał charakteru seryjnego zabójcy. Dowody DNA wskazują właśnie na niego i są niepodważalne. Czy doktorowi Frediemu Ablowi uda się rozwikłać tę sprawę i dowieść, że jego dawny towarzysz broni...

Kryminał, który nie powoduje przyspieszonego bicia serca i nie wydobywa z nas okrzyku zachwytu. Ale ma jeden zasadniczy i bardzo ważny walor – edukacyjny. Autor w bardzo zgrabny i jasny sposób przemyca w fabułę podstawowe informacje dotyczące profilowania, motywów i mechanizmu działania umysłu psychopaty oraz zasad, którymi kieruje się lekarz podczas sekcji zwłok. Nie jest to nic dziwnego zważywszy na fakt, że autor – Michael Tsokos to światowej sławy ekspert z dziedziny medycyny sądowej, podobnie jak główny bohater Smaku śmierci.

Doktor Fred Abel to wybitny lekarz medycyny sądowej. Równie dobrze odnajduje się w roli komisarza, detektywa i profilera – bo sprawa, jakiej podejmuje się w Smaku zbrodni wymaga nie lada umiejętności i synchronizacji wszystkich wymienionych profesji. Zabójca ewidentnie napędzany jest przez wielkie zło, którego doświadczył w przeszłości. Zło, którego eskalacja przybiera niepokojące wymiary. Ofiarami zwyrodnialca są bowiem starsze –...

Barbara | 2017-08-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Z tak mocnym thillerem się jeszcze nie spotkałam. Morderca starszych kobiet to bestia, która jest skłonna z ludzkim ciałem zrobić dosłownie wszystko, podniecając się przy tym. Autor doskonale buduje napięcie i napędza akcję - w oczekiwaniu na następną zbrodnię. Przeszłam już do drugiej części zmagań doktora Abla w "Identyfikacji".

Gośka | 2016-12-30
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 30 grudnia 2016

"Smak śmierci" jest książką, która mnie zadowoliła. Jako, że autor na co dzień ma do czynienia ze śmiercią, jego książka jest wiarygodna i wypełniona detalami. Spójna, ciekawa fabuła i dobra kreacja bohaterów oraz dość wartka akcja sprawiły, że powieść czytało się bardzo dobrze. Zabrakło mi natomiast napięcia. Wydawałoby się, że skoro główny bohater ściga się z czasem, by rozwikłać zagadkę i pomóc przyjacielowi, to czytelnikowi będzie towarzyszyło napięcie i nie będzie się mógł od książki oderwać. Niestety czegoś zabrakło, chociaż książka jest naprawdę dobra a smaczku dodaje fakt, iż oparta jest na prawdziwych wydarzeniach.

Sandra Jasona | 2017-03-28
Przeczytana: 28 marca 2017

Dobrze skonstruowany thriller, napisany przez patologa, więc warstwa techniczna interesująca, niestety czytając nie czułam tego czegoś co powinno być w mojej głowie przy okazji czytania takich pozycji. Nie było dreszczyka emocji, zwrotów akcji. Debiut udany, sięgnę po zapowiadaną następną część, mam nadzieję, że będzie lepiej.

Sebastian Woźniak | 2017-01-24
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Świetny thriller trzymający w napięciu, polecam gorąco.