Ławka

Wydawnictwo: My Book
Morelka

Do parkowej ławeczki zmierzają równocześnie menel, panienka lekkich obyczajów i pani z pieskiem. Już zanosi się na awanturę, kto był pierwszy - niespodziewanie jednak to kompletnie niedobrane towarzystwo rozpoczyna rozmowę. Młodzi wciągają się w opowieść starszej od nich o pokolenie nauczycielki, ze zdumieniem słuchając historii metamorfozy PRL w Rzeczpospolitą Polską, a socjalizmu w kapitalizm. Wielka przemiana całego kraju ma swoje odbicie w lokalnym środowisku - a szczególnie w miejscowej fabryce porcelany, gdzie pod hasłem "reform" i "restrukturyzacji" partyjna wierchuszka stara się nachapać ile wlezie, zanim pójdzie w odstawkę.

źródło opisu: http://www.mybook.pl/6/0/bid/232

źródło okładki: http://www.mybook.pl/6/0/bid/232