Noc między Tam i Tu

Wydawnictwo: Genius Creations
8 (10 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Wiła

Oto wzruszająca historia siedmioletniego Bratmiła. Pewnej letniej nocy samotnie wyrusza na poszukiwanie swojej siostrzyczki, małej Paprotki. W lesie spotka istoty ze słowiańskich baśni i legend, które pomogą mu odnaleźć nie tylko ją, ale przede wszystkim siebie. Marta Krajewska z wdziękiem porusza trudny temat rywalizacji między rodzeństwem. Zaprasza dzieci i ich rodziców na wyprawę do...

Marta Krajewska z wdziękiem porusza trudny temat rywalizacji między rodzeństwem. Zaprasza dzieci i ich rodziców na wyprawę do spowitego słowiańską magią świata. Z wyprawy wasze pociechy wrócą odmienione i bardziej kochające.

źródło opisu: Genius Creations, 2017

źródło okładki: Genius Creations, 2017

Matylda Saresta | 2017-12-06

Cudowna baśniowa i na wskroś polska magiczna opowieść o braterskiej miłości, pokonującej wszelkie zło, potwory i niebezpieczeństwa.

Ukoronowaniem klimatu są piękne kolorowe i czarno - białe ilustracje.

Jedyna wada - za krótka!
POLECAM!

Książki Czytamy | 2017-10-13
Przeczytana: 13 października 2017

Wyobraźcie sobie wioskę gdzieś w Polsce w czasach przedchrześcijańsich, gdy wierzenia pogańskie były żywe i silne. W tej niewielkiej książeczce poznajemy chłopca który niedawno przeszedł postrzyżyny, to znaczy rytuał przejścia między dzieckiem a dorosłym, który polega na obcięciu kosmyka włosów oraz nadania imienia zamiast dziecięcego ochronnego . Ma on młodszą siostrzyczkę która została porwana przez demona [nie bedę zdradzał jego nazwy ponieważ dość szybko sami do tego dojdziecie]. Chłopak dręczony wyrzutami sumienia postanawia odnaleźć ją i sprowadzić do domu. Polecam każdemu kto lubi produkty mocno zakorzenione w mitologii słowiańskiej oraz bohaterom bez żadnych supermocy. Świetna książka a przeczytałem ją tak szybko, że nawet nie zauważyłem iż już koniec.

Arashi | 2017-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2017