6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
czasopisma
Finkla

Dlaczego warto pobrać najnowsze, wakacyjne wydanie Silmarisa? W tym numerze aż 10 opowiadań + obowiązkowa dawka publicystyki! Jak zawsze każdy znajdzie coś smakowitego dla siebie – SF i Fantasy, do śmiechu i na poważnie. Znajdziecie kontynuację opowieści nominowanej do nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz kolejne opowiadania z naszego ostatniego konkursu. W publicystyce – oprócz recenzji –...

Dlaczego warto pobrać najnowsze, wakacyjne wydanie Silmarisa?
W tym numerze aż 10 opowiadań + obowiązkowa dawka publicystyki!

W publicystyce – oprócz recenzji – prawdziwa historia elfów oraz kolejny odcinek fikcji, która wyprzedziła rzeczywistość.

źródło opisu: http://silmaris.pl/silmaris-32017/

• Marilyn na Manhattanie. Najradośniejszy rok życia
  • Głęboka Próżnia
  • Świąteczne marzenie
  • Na krańce świata. Podróż historyka przez historię
  • Ktoś na górze mnie nienawidzi
  • Gala-Dalí

7,5 (10 ocen i opinii)
Świąteczne marzenie
Amanda Prowse

6,76 (55 ocen i opinii)
Na krańce świata. Podróż historyka przez historię
Norman Davies

8,83 (6 ocen i opinii)
Ktoś na górze mnie nienawidzi
Hollis Seamon

Miłość
Ignacy Karpowicz

5,59 (58 ocen i opinii)
Genea | 2017-08-31

Cieszę się, że Jacek Łukawski zapowiada kolejną część gawędy, będzie na co czekać. Podoba mi się zarówno styl opowieści, jak i przedstawiane ciekawostki. Przyznaję, że z tych morskich nie znałam wcześniej żadnej.

Dla mnie główna zawartość, czyli opowiadania (jakby ktoś marudził, że może piszę zbyt enigmatycznie, nie odnosząc się do konkretów – nie chcę spoilerować):

Puste metafory – szalenie satysfakcjonująca lektura zaraz na początku magazynu. W pierwszej chwili latające wokół ludzi kolorowe kule mnie zdziwiły, ale szybko do nich przywykłam, a “postać” Łukasza to wisienka na torcie. Przewrotna końcówka idealnie zamyka całą historię.

Jedlova – sympatyczna opowiastka, ale nie budząca jakichś większych emocji. Największy zarzut mam do reakcji Milana na sytuację, w jakiej się znalazł – jest jakoś zbyt opanowany, mało zdziwiony i bez mrugnięcia okiem akceptuje to, co się dzieje (no może z wyjątkiem samej próby zabrania go w drogę).

Droga przez mękę – z jednej strony...

Grzegorz | 2017-08-27
Przeczytana: 03 września 2017