The Lord of The Rings
BethLuisNion

Wydanie z magicznymi ilustracjami Alana Lee, które zainspirowały twórców filmu. W zamierzchłych czasach kowale elfów wykuli Pierścienie Mocy. Lecz Mroczny Władca, stworzył w tajemnicy Jedyny Pierścień, aby rządził pozostałymi. Ale Pierścień zniknął na wiele wieków w Śródziemiu, zanim trafił w ręce hobbita, którego przeznaczeniem stało się jego zniszczenie... JOHN RONALD REUEL TOLKIEN...

Wydanie z magicznymi ilustracjami Alana Lee, które zainspirowały twórców filmu.

JOHN RONALD REUEL TOLKIEN (1892–1973) – jeden z najwybitniejszych pisarzy w historii, twórca niepowtarzalnego gatunku literackiego. Jego wielkie dzieła: Hobbit, Władca Pierścieni, Silmarillion, Niedokończone opowieści, Dzieci Húrina na zawsze zapisały się we współczesnej kulturze. Sławę przyniósł mu w 1937 roku Hobbit.

W tej książce Tolkien powołał do życia swoją niezwykłą krainę fantazji: oszałamiający świat Śródziemia. Pełny kształt nadał mu 17 lat później w trylogii Władca Pierścieni – fantastycznej epopei, jedynej w swoim rodzaju powieści przygodowej osnutej na starożytnej legendzie i z głębokim wydźwiękiem etycznym. Ogniwem łączącym obie książki jest Pierścień. W Hobbicie to po prostu magiczny przedmiot, we Władcy Pierścieni – już potężne narzędzie zła decydujące o losach świata. Świata, dla którego ratunkiem staje się nie siła umysłu czy oręża, lecz zwykły odruch serca, czysto ludzka – choć uosabiana przez hobbita – zdolność do okazania miłosierdzia.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

kogellmogell | 2017-11-15

Miałam kiedyś przyjaciela. Przyjaciela, który wręcz ubóstwiał "Władcę Pierścieni". Kochał wszystko co z nim związane książki, filmy, muzykę... Pewnego dnia, wiele lat temu, cząstką tej miłości zaraził i mnie. Swoją przygodę ze światem hobbitów, elfów, krasnoludów, oraz czarodziei zaczęłam od rozszerzonej reżyserskiej wersji ekranizacji, a dopiero później przyszła pora na książki. Teraz, po prawie 10 latach mam okazję wrócić do mitologicznego świata Śródziemia i przeżyć tę przygodę po raz kolejny.

Ogromnie się cieszę, że mam możliwość odświeżenia sobie tego fantastycznego i pełnego magii legendarium Tolkiena. Cieszę się, że "Władca Pierścieni" w końcu zagościł w mojej biblioteczce i to właśnie w tym, a nie innym wydaniu. Wiecie już, że mam słabość do wydań ilustrowanych, a to jest dokładnie tak cudowne jak sobie to wymarzyłam. Twarda oprawa, piękna matowa obwoluta, wklejka z przydatną mapą krain Śródziemia, idealnej wielkości czcionka, no i oczywiście kilkanaście wspaniałych...

Aksi | 2018-10-12
Na półkach: Fantasy, Przeczytane

Wspaniała książka, moim zdaniem najlepsza książka fantasy jaka kiedykolwiek powstała.Opisany w niej świat Śródziemie zachwyca wrażeniem realności i barwności a fabuła jest złożona i bardzo ciekawa. Polecam serdecznie

darthbergi | 2017-08-18

Mówić o taj książce, to tak jakby mówić o Biblii fantasy. Czy można coś tu dodać? Może tylko ująć w zgrabne słowa to, o czym już wielu powiedziało. Powieść ta, jak również opisana w niej wyprawa opowiada o życiu, w bardzo ciekawy i osobisty sposób. Znajdziemy tu smutek, radość, cierpienie, łzy, ale i odwagę, przyjaźń, męstwo. Klasycznych bohaterów, odzwierciedlających swoje idee i przekonania, pośród wielkiego, bogatego w szczegóły literackiego świata. Najważniejsze nie są tu bitwy czy wojny, lecz właśnie ów świat i żyjący na nim bohaterowie, przypominający nam, jaki świat wokół nas jest piękny, jeśli tylko nie zawładną nami nasze własne pokusy oraz słudzy złych mocy, i że jedzenie truskawek ze śmietaną, uczty, śpiew i taniec są więcej warte niż przedmiot, będący kluczem do władzy nad wszelkimi żyjącymi istotami. Ponieważ nawet najsilniejszy król, siłę swą czerpie ze służby swoim własnym poddanym.
Klasyczne wartości, tak często zapominane, książka ta przypomina. Dlatego...

książek: 1980
Efemeryda | 2017-09-24
Przeczytana: 24 września 2017

Klasyka. Fani spod znaku szeroko pojmowanej fantastyki są wręcz zobligowani do jej przeczytania.

Hadrian | 2017-09-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powieść napisana jest pięknym językiem. Wrażenie zrobiła na mnie również złożoność Środziemia- krainy o niezwykle bogatej historii zamieszkałej przez magiczne stworzenia t.j. enty czy smoki oraz rasy ludzi, elfów, krasnoludów i orków. Każda społeczność posiada swoją kulturę i specyficzny język. Wielkość Tolkiena ukazuje pomysł zamknięcia symbolu zła w małym nie pozornym pierścieniu, który usiłuje zwodzić ludzi oraz nakłaniać do niecnych czynów. Jednak najbardziej urzekli mnie świetnie umotywowani, naturalni bohaterowie, reprezentujący i szanujący szlachetne wartości.Czarodziej Gandalf jest archetypem dobrego przewodnika, potrafiącego zawsze znaleźć właściwą drogę do celu oraz służącego pomocą przyjaciołom. To on prowadził Drużynę Pierścienia do Mordoru przez pewien etap podróży.Postać Aragorna jest wzorem walecznego, szanującego kodeks rycerski wojownika oraz dobrego dbającego o poddanych króla. Ten wspaniały władca to również uosobienie skromności, ponieważ mimo tego, iż był...

| 2017-10-16
Przeczytana: 12 lipca 2017

Z twórczością Tolkiena spotkałam się w wieku 13-lat, i od tamtej pory nieprzerwanie kocham jego styl pisania.
"Władca pierścieni" to jest książka, nad którą mogłabym się rozpisywać. Przeczytałam ją kilkanaście razy, i za każdym razem jak po nią sięgam zakochuje się na nowo w Aragornie, Legolasie, Arewnie i oczywiście Gandalfie. To są bohaterowie, którzy skradli mi serce. Mam właśnie o wydanie, i tutaj tego żałuje ponieważ nie mogę zabrać je na uczelnie, czy gdziekolwiek ponieważ ważny chyba z tonę. Ale ma za to piękne ilustracje w sobie.
Dla mnie "Władca pierścieni" to książka 10/10. Ona nie ma wad. Chociaż prezentuje sobą raczkowanie gatunku fantastyki, ale nawet jeśli czyta się inne książki tego gatunku można zauważyć nawiązania do tej właśnie książki.

EverGreen0 | 2018-03-17

Przeczytałam kilka lat temu, bo to klasyka literatury fantastycznej. Nie wciągnęło mnie jakoś szczególnie i nie mam już większej ochoty wracać do tej opowieści. Myślę, że mam problem ze sposobem, w jaki to jest napisane. Nigdy nie potrafię tego uzasadnić, ale niektóre książki podobają mi się już od pierwszego akapitu... tutaj tak nie było. Nie rozumiem dlaczego mnie to nie wciągnęło, skoro tyle ludzi się zachwyca, a przecież z własnej woli i kilkakrotnie czytałam taki "Potop" Sienkiewicza z przyjemnością. Władca Pierścieni stanowi dla mnie zagadkę :)

Milena | 2017-10-16

Wybitna książka. Świat przedstawiony jest tak misternie opisany, aż do granic możliwości. Super. Tolkien był geniuszem. Władca pierścieni jest... Niestety brakuje mi przymiotników. No fantastyczne. Ale teraz muszę się trochę poprzyczepiać. Tłumaczenie Łozińskiego jest koszmarne. Nie do przejścia. Obieżyświat jako Łazik... no błagam! Więc jeśli czytać to tylko i wyłącznie w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej. Polecam bardzo.

Dominik Mikusek | 2018-01-04
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Epokowe dzieło wybitnego autora, obfitujące w uniwersalne prawdy o życiu, przyjaźni czy chciwości. Fabularnie bardzo dobra książka, która czasem mrozi krew w żyłach, innym razem bawi i cieszy.

amiann | 2017-09-03

Skłamałbym, gdybym napisał, że nie przeszedłem przez okres fascynacji Śródziemiem i jego historiami. Jednakże, z niemałym smutkiem zdałem sobie sprawę, że data ważności Władcy Pierścieni sięga maksymalnie 16 roku życia. Później jest wyłącznie obciach.