Północny Atlantyk 1914-1918

Wydawnictwo: Bellona
okręty podwodne
historyczna

Przed wybuchem pierwszej wojny światowej pojawił się w niemieckiej marynarce wojennej nowy rodzaj broni - okręty podwodne. Sukcesy osiągnięte przez U-Booty na północnym Atlantyku w pierwszych latach wojny wynikały z zatapiania nieuzbrojonych statków, w tym ,,Lusitanii'', braku skutecznych środków zwalczania okrętów podwodnych oraz bierności admirałów brytyjskiej Admiralicji. Sytuacja zmieniła się w 1917 r. po wprowadzeniu przez Anglię i jej sojuszników systemu konwojów oraz skutecznych środków zwalczania okrętów podwodnych. Działania U-Bootów przeniosły się na akweny atlantyckiego wybrzeża USA, lecz nie zmieniło to przebiegu wojny. Powyższe zagadnienia przedstawia książka Północny Atlantyk 1914-1918.

źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9185

źródło okładki: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9185