Złodziej dusz. Opowieści niesamowite

Wydawnictwo: Maszoperia Literacka

Otaczająca nas rzeczywistość z pozoru wydaje się realna, obiektywna i poddająca się logicznej interpretacji. Pewnie tak właśnie powinno być. Świat ma zapewne stanowić szczelnie zamknięte, rozpoznawalne terytorium, łatwe do uchwycenia poprzez nasze zmysły i umysł. Rodzaj akwarium, poza którym może i coś jest, lecz istnienia innych światów, obcych wymiarów możemy się co najwyżej tylko domyślać.
Jednak czasem coś w tej rzeczywistości pęka, następują jakieś zawirowania czasoprzestrzenne, niewidzialne granice przesuwają się. Powstaje rysa, szczelina, poprzez którą dane jest nam zobaczyć - lub tylko wyczuć - fragment Tajemnicy... I właśnie tropieniem takich szczelin w murze realnej rzeczywistości zajmuje się w swoich opowiadaniach Autorka. Pełne poezji, ciepła i klimatu opowieści wprowadzają nas w niedopowiedziany i nieuchwytny świat magii, zagadki i tego, czego nie potrafimy nazwać. Czasem grozy, czasem zadumy, ale prawie zawsze - nadziei.

źródło opisu: Maszoperia Literacka, 2009 (okładka)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie (MSN)

| 2010-11-22
Przeczytana: listopad 2010

Opowieści niesamowite mają to do siebie, że zazwyczaj przerażają czytelnika, powodują nerwowe odruchy, takie jak włączanie większej liczby świateł w domu, szukanie czyjejś kojącej obecności obok nas; często też odkładamy na bok książkę, która nas przeraziła, zasłaniając się wymówką: "Ach, zgłodniałam coś" albo "Może by tak zrobić sobie coś ciepłego do picia?". Skąd ja to znam....

Ciąg dalszy na stronie:

oraz jako cytaty z tego tekstu na stronie pani Klejzerowicz:

ByAnn95 | 2017-10-30
Przeczytana: 06 września 2014
ssobol | 2014-01-29
Marta Grzebuła | 2014-01-11
Nadmorski Plener Czytelniczy już w ten weekend

Małgorzata Kalicińska, Dorota Gellner, Krzysztof Daukszewicz – to niektórzy z gości Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego w Gdyni. W dniach 3-5 sierpnia na Skwerze Kościuszki spotkają się wydawcy, pisarze oraz, oczywiście, fani książek.