Studia młodzieży polskiej w Austrii 1919-1980

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
historia
Elevander

Niniejsze opracowanie opisuje sytuację młodzieży polskiej, która podjęła studia w Austrii w dwóch okresach: w czasie II Rzeczypospolitej, oraz po II wojnie światowej, do 1980 r. Spis treści: Wstęp Rozdział I. W okresie międzywojennym 1919-1938 I. Wprowadzenie. Wybór uczelni i kierunku studiów II. Działalność polskich organizacji studenckich III. Aktywność studentów mniejszości narodowych -...

Spis treści:

Wstęp

Rozdział I. W okresie międzywojennym 1919-1938
I. Wprowadzenie. Wybór uczelni i kierunku studiów
II. Działalność polskich organizacji studenckich

V. Studia i ich efekty
Tabela 1-6 wraz z komentarzem
Składy zarządów organizacji studenckich

Zakończenie
Streszczenie w języku niemieckim (Zusammenfassung)
Aneksy
Indeks osób

Andrzej Pilch (ur. 1926), profesor zwyczajny, jest od 1956 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki społeczno-politycznej dziejów Polski i Polaków, także poza granicami kraju w XIX i XX wieku. Opublikował m.in.: Emigracja z ziem polskich w czasach nowożytnych i najnowszych (XVIII-XIX w.), Studenci polscy w Wiedniu po pierwszej wojnie światowej.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=18851

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=18851