Współczesne teksty śląskie na tle procesów językotwórczych i standaryzacyjnych współczesnej Słowiańszczyzny

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Niniejsza książka opisuje współczesne śląskie teksty i dyskusje na temat statusu gwary/dialektu/języka Górnego Śląska na tle podobnych procesów zachodzących dawniej i obecnie w różnych częściach Słowiańszczyzny.W szeregu przybliżeń i oddaleń ukazane są zjawiska ogólne i bardziej szczegółowe, które z jednej strony muszą być kompetentnie badane za pomocą narzędzi analizy filologicznej, a z drugiej - odnoszone do paralelnych zjawisk z kilkuwiekowych dziejów języków słowiańskich.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=33297

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=33297