The Poison Jungle

Cykl: Skrzydła ognia (tom 13)
Wydawnictwo: Scholastic Press
9 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wings of Fire Book 13: The Poison Jungle
angielski
Smok1125

The #1 New York Times bestselling Wings of Fire series travels deeper into the dragon world than ever before—uncovering the LeafWing tribe, which everyone thought was extinct. Instead, these adaptive dragons are hidden in the treacherous Poison Jungle, plotting revenge against the HiveWings. Can a group of young dragonets prevent another war? Or will the continent of Pantala be torn apart forever?

źródło opisu: amazon

źródło okładki: amazon

Mam straszne mieszane uczucia co do tej książki. W sumie tak jak do poprzednich. Niby bardzo fajne ale jednak ta cała Pantala.... eh... W pewnym momencie odczułem pewną monotonnie. Smoki podróżują przez las i nagle jeden z nich wpada w jakąś pułapkę. Chwile potem kolejny. O wiele wiele dłuższa chwile kolejny i kolejny. Trochę to było za częste jak dla mnie. Skoro niektóre z nich żyją w tym lesie od urodzenia to czemu tak często wpadały w pułapki i były tak mało ostrożne?

Również sam las czy raczej dżungla. Była mowa ze tylko jedna roślina nie jet zabójcza. Eh... to tez mi się nie podobało. Każda rzecz, na jaką nie spojrzeć chciała cię zabić. To trochę przesada, dość sporo. Rozumiem ze las mógł być niebezpiecznym miejscem ale nie aż tak.

Podobało mi się odkrycie drugiej wioski LeafWings. Odnośnie postaci. Polubiłem tylko dwójkę bohaterów czy raczej bohaterek w tym tomie. Z poprzednich lubiłem tylko Cicrket. Teraz doszły Sundew i Willow. I... tyle. Wydaje mi się ze nie było...