Jurków - historia i współczesność

Wydawnictwo: Urząd Miejski w Czchowie
historia
Tethis

Niniejsza publikacja poświęcona jest dziejom położonej w południowo-wschodniej Polsce na skraju Karpat, starej, średniowiecznej wsi Jurków. Do tej pory nie znalazła się ona w kręgach zainteresowań historyków. Co prawda, istnieją wzmianki źródłowe i opisy historyczne, lecz nie ukazują one (nawet w niewielkim skrócie) bogatej przecież przeszłości Jurkowa. Prawie wszystkie informacje ujęte w tej publikacji oparte są na materiałach źródłowych i opracowaniach historycznych, jakie udało się pozyskać z archiwów państwowych, kościelnych oraz zapisów i opracowań naukowych. Zostały spisane także relacje i wspomnienia najstarszych mieszkańców miejscowości.

źródło opisu: www.czasczchowa.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie