satyra
meteor2017

"Trudno powiedzieć, że życie domagało się powstania tej książki. Chyba życie rozwiązłe autora, który problematycznym z niej dochodem pragnąłby uregulować swoje lekkomyślne długi. W każdym bądź razie faktem jest, że jeden z moich znajomych podając się za głos opinji publicznej męczył mnie ustawicznie: - Panie W. kiedyż na Boga, ukaże się zbiór pańskich znakomitych feljetonów? Wszyscy na tę...

- Panie W. kiedyż na Boga, ukaże się zbiór pańskich znakomitych feljetonów? Wszyscy na tę książkę czekamy.
Nękany bez przerwy przez tego człowieka w domu i w tramwaju, w galerji obrazów i u fryzjera, w kościele i na reprezentacyjnych polowaniach, uległem wreszcie.
Kiedy książka była już na ukończeniu, wyżej wzmiankowany znajomy, przekonawszy się o tem naocznie, wyznał mi, że właściwie żadnych pełnomocnictw do reprezentowania ogółu nie posiada, a "wszyscy którzy czekają" na moje dzieło - to on i jego siedmioletni synek Ryś".
[fragment noty "Od Autora"]

źródło opisu: http://hatteria.pl/