Spellslinger

Cykl: Spellslinger (tom 1)
Wydawnictwo: Hot Key Books
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Spellslinger
magia
angielski
Kryanka

What would you give up for magic? When you’re a Jan’tep initiate approaching your sixteenth birthday, you’d better be ready to prove your worth as a mage. Either that or work some kind of miracle. But Kellen isn’t counting on either. He knows he needs a few tricks up his sleeve to avoid total disgrace and life as a Sha’tep servant. He just has to find the right tricks. So when a sassy,...

What would you give up for magic?

So when a sassy, straight-talking Argosi wanderer arrives in town, Kellen is drawn to her like a moth to a flame. Ferius Parfax is strong and worldly, an exile who lives by her wits and the three decks of cards she carries.

She’s difficult and unpredictable to say the least, but with the hand that’s been dealt to him, Kellen knows he’ll need all the help he can get…

This witty western from a master of magic storytelling will enchant both YA and adult readers. Listen to an exclusive extract below!

źródło opisu: http://decastell.com

źródło okładki: http://decastell.com

Kryanka | 2017-08-10
Na półkach: Zabawne
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Zachęcona świetną serią o Wielkich Płaszczach sięgnęłam po kolejną książkę autora o zawodach: archeologa, muzyka, mediatora, projektanta interakcji, choreografa walk, nauczyciela, kierownika projektów, aktora i specjalisty do spraw strategii produktu. Spellslinger jest typową fantasy z nastoletnimi bohaterami i na razie mało rozwiniętym światem, co uważam za krok w tył w stosunku do poprzednich książek. No, ale w planach jest jeszcze pięć tomów serii, więc jest na co czekać.

I tym razem fabuła opiera się na solidnych, ciekawych bohaterach. Narrator, młody mieszkaniec grodu czarodziejów, jest niestety kompletnym beztalenciem, który musiał się wycwanić by przetrwać. Od razu go polubiłam, a otacza go może nie tak znakomity duet jak w Wielkich Płaszczach, ale z pewnością ciekawa szajka postaci w odcieniach szarości. Niektóre wręcz powinny mieć więcej czasu ekranowego. Akcja, jak to u tego autora, nie ma ani jednej dłużyzny, i jeśli coś w niej męczy, to czasem zawrotne tempo. Wystarczy...

Amirez | 2017-09-11