Polowanie na Voldoriusa

Cykl: Bitwy Kosmicznych Marines (tom 3) | Seria: Warhammer 40000
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
The Hunt for Voldorius
Longinus

Rozpoczyna się Wielkie Polowanie! Kor’sarro Khan z Białych Szram poprzysięga wytropić i usiec demonicznego księcia Voldoriusa, pradawnego wroga Zakonu. Wiarołomca zostaje wytropiony na Quintus, planecie która całkowicie popadła w rebelię. Aby dotrzymać swej przysięgi i zgładzić demonicznego księcia, Khan musi nawiązać niepewne przymierze z Kruczą Gwardią.

źródło opisu: https://copcorp.pl/

źródło okładki: https://copcorp.pl/

mim1983 | 2019-09-07
Przeczytana: 25 lipca 2019

Wprost nie posiadałem się z radości kiedy na końcowych stronach powieści szlachetny (oh-jakże-szlachetny) Kor'sarro Khan usiekł wreszcie plugawego (oh-jakże-plugawego) Voldoriusa, gdyż oznaczało to, że wreszcie będę mógł odłożyć na półkę największego pisarskiego gniota w uniwersum WH40k, jakiego do tej pory miałem okazję przeczytać (a po chwili namysłu nie odłożyłem nawet na półkę, tylko schowałem głęboko do szuflady, przykrytego moimi opowiadaniami fantasy z czasów kiedy miałem dwanaście lat).

Pan Andy Hoare udowadnia doskonale, że nawet jeżeli ktoś potrafi pisać podręczniki czy ogólnie książki zawierające lore uniwersum, absolutnie nie oznacza to, że sprawdzi się jako pisarz opowiadań czy powieści. Jestem przekonany, że takie "dzieło" jak "Polowanie na Voldoriusa" mógłby napisać każdy zafascynowany uniwersum nastolatek.

Pan Andy Hoare wziął na tapetę jedne z ciekawszych i bardziej charakterystycznych zakonów Kosmicznych Marines, zarówno po tej dobrej (Białe Szramy, Krucza...

Marcin | 2018-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2018

Zakon Białych Szram rozpoczął polowanie na swego największego wroga Voldoriusa który jest odpowiedzialny za sprowadzenie śmierci na miliardy istnień ludzkich. Mroczny lord tym razem zajmuje planetę Quintus gdzie przy pomocy Legionu Alfa (Astrates którzy przeszli na stronę Chaosu) zaprowadza swoje krwawe rządy. Na planecie pojawiają się Białe Szramy i przygotowują się do decydującego starcia, odkrywają jednak, że nie są jedynym zakonem który wylądował na tej planecie. Jak ułoży im się współpraca z Kruczą Gwardią i czy będą w stanie postawić dobro misji ponad wzajemne animozje? Świetnie napisana książka z wciągającą akcją, ukazującą nam obie strony tej wojny a także to iż Astrates też mają ludzkie cechy.

Ustatkowany_Gracz | 2018-01-05
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Jeśli za pisanie powieści bierze się człowiek maczający palce w tworzeniu podręczników z zasadami do W40K jedno jest pewne: nie zabraknie sugestywnych opisów porywających batalii, w których ścierający się ze sobą wrogowie, bez względu na wszystko, pragną jedynie roznieść się wzajemnie na strzępy. Taką właśnie treść oferuje Polowanie na Voldoriusa, w którym fabuła, skupiająca się na pogoni za tytułowym demonem, jest jedynie motorem napędowym kolejnych potyczek z wciągniętymi siłą do armii Chaosu mieszkańcami planety Quintus. Muszę przyznać, że taki układ mi pasuje. Autor nie sili się na twisty, czy filozoficzne przemyślenia nad sensem egzystencji, zamiast tego wypełniając ponad trzysta stron intensywną akcją.

Jak się jednak okazuje, zadanie ubicia demona będzie na tyle trudne, że bez pomocy innych Kosmicznych Marines, pochodzący z dzikiego świata Chorogis mogą mu nie sprostać. Ku zaskoczeniu braci bitewnych, na powierzchni Quintus – planety, na której swoją kryjówkę ma Voldorius,...