Śmierć kliniczna

yavosz

Coraz więcej uratowanych ludzi, zawróconych przez lekarzy `sprzed bram Nieba`, potwierdza, że zatrzymanie akcji serca albo śpiączka, bliskość utonięcia lub przebycie jakieś poważnej choroby, czy odniesienie śmiertelnych urazów nie oznacza jeszcze śmierci. `Śmierć kliniczna` to medyczne określenie stanu, który wskazuje na zatrzymanie się wszelkich biologicznych czynności organizmu, lecz nie ma jeszcze namacalnych fizycznie początków objawów biologicznej degradacji organizmu. (...) Nowe badania nad NDE (doświadczenia bliskie śmierci) potwierdzają, że wśród owych doznań i przeżyć najczęściej występującym jest `wyjście poza własne ciało`, z którym wiąże się aż 75% przypadków. Drugim z kolei jest `panoramiczny przegląd życia`, a następnie - w kolejności częstotliwości występowania.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/smierc-kliniczna/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/smierc-kliniczna/