Zgłosuj na książki roku 2017

Wielcy wizjonerzy czyli filozofia psychologicznie oswajana

Wydawnictwo: ENETEIA Wydawnictwo Psychologii i Kultury
yavosz

Studenci nauk o człowieku bywają często zniechęceni filozofią, która wydaje się nie mieć nic albo niewiele do powiedzenia współczesnemu człowiekowi. Ta książka jest zaproszeniem do odkrycia wątków filozoficznych obecnych w psychologii, psychiatrii oraz medycynie. Nie jest to suchy podręcznik akademicki, lecz pisana przystępnym stylem książka ("user friendly"), w której autor stawia sobie przede wszystkim zadanie „oswajania” czytelnika z trudnymi, ale i bardzo ważnymi zagadnieniami filozoficznymi, aby następnie pokazać, jak bardzo wątki te przeniknęły do pracy najważniejszych psychologów i psychiatrów oraz w jaki sposób filozofia może być pomocą we współczesnych badaniach nad człowiekiem.

źródło opisu: https://ksiegarnia.pwn.pl/Wielcy-wizjonerzy,68576328,p.html

źródło okładki: https://ksiegarnia.pwn.pl/Wielcy-wizjonerzy,68576328,p.html