Edukacja - wychowanie - oświata w perspektywie temporalnej (między przeszłościa a współczesnością)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi
Iselor

Na ogół wychowanie rozumiane jest jako proces, czyli swoisty rodzaj ludzkiego działania lub jako wynik czy produkt oddziaływań wychowawczych. Od innych wpływów wyróżnia je to, że jest podejmowane świadomie i celowo dla uformowania osobowości wychowanka, a jego efekty mają wymiar nie tylko jednostkowy, ale również społeczny. Dlatego zainteresowane są nim nie tylko jednostki, ale także grupy społeczne, przede wszystkim rodzina i nauczyciele. To właśnie tym grupom wielu Autorów przypisało kluczową rolę w wychowaniu, czyniąc je podmiotem swych rozważań.
Książka Wychowanie – tradycja i nowoczesność posiada niewątpliwie walory teoriopoznawcze i wnosi cenny wkład do pedagogiki, socjologii oraz nauk im pokrewnych. Nie tylko zobowiązuje Czytelnika do spojrzenia na powyższe kwestie okiem analitycznego teoretyka, ale również wskazuje pola aktualnych zastosowań i dalszych badań (z recenzji prof. Doroty Ruszkiewicz)

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.ahe.lodz.pl/?q=node/963

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.ahe.lodz.pl/?q=node/963